Skocz do zawartości

Potrzebna wycena Dakoty


auto

Szacunkowa wartość Dodge Dakota 4.7 V8 (4x4) 2001  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Szacunkowa wartość Dodge Dakota 4.7 V8 (4x4) 2001

    • 40000
      0
    • 35000
      0
    • 30000
      1
    • 25000
      3
    • 10000
      0
    • 15000
      1
    • 20000
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję kupić Dodge Dakota (kabina podwójna) 4x4 4.7 V8 2001 rok.

 

Staram się wyjaśnić właścicielowi, że cena za jaką chce sprzedać auto jest zbyt wygórowana.

Problem w tym, że takiego auta nie ma obecnie na rynku i nie jestem w stanie udowodnić zbyt wysokiej ceny. Zdaję sobie sprawę, że każde auto ma własną cenę zależną od stanu etc. jednak pewne elementy jak choćby rocznik przyporządkowują auto do określonych widełek cenowych.

Właśnie o ten zakres cenowy chodzi. Za ile można kupić coś takiego w dobrym stanie i stanie bardzo dobrym.

 

Jesteście na bieżąco, więc taka "wycena" nie powinna być dla Was problemem.

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie na ten temat jest takie, że cena nie jest wygórowana dla właściciela, bo ma prawo wystawić Dakotę nawet za 100 000, ale czy ją sprzeda? Nie ma sensu naciskać gościa, za pół roku sam zmięknie i obniży cenę. Jak ja kupowałem Rama to gość za 2002 rok 4.7 w 2008r chciał 65000, a teraz po dwóch latach krzyczy już 36000 i błaga, żeby ktoś go uwolnił od niego. Ambicje miał, ale smykałki do handlu za grosz.

Jeśli ta Dakota jest w dobrym stanie to z tym silnikiem i w tym nadwoziu można ją wycenić ok. 25 000 - 35000. Wszystko zależy jednak od bardzo wielu czynników.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak pewne elementy jak choćby rocznik przyporządkowują auto do określonych widełek cenowych.

Niestety z tym się do końca nie zgodzę, bo to nie jest VW czy Skoda, że możesz wybierać jak w ulęgałkach. W przypadku tych aut rocznik i przebieg nie mają większego znaczenia tymbardziej, że przebieg na 99% nie jest prawdziwy. Wg. mnie stan jest najważniejszy.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o widełkach mam na myśli konkretną wersję:

- podwójna kabina (4 drzwiowy),

- silnik V8 4.7,

- napęd 4x4,

- i jakby nie było rocznik 2001, a nie przykładowo 97 (początek produkcji).

 

Oczywiście, jeśli auto jest uszkodzone lub nadmiernie zużyte szacunkowa wycena nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o widełkach mam na myśli konkretną wersję:

- podwójna kabina (4 drzwiowy),

- silnik V8 4.7,

- napęd 4x4,

- i jakby nie było rocznik 2001, a nie przykładowo 97 (początek produkcji).

 

Dla czego uparłeś się na 4.7? Lepiej kup 5.2 lub 5.9. Stare magnumy to o niebo lepsze silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 5.2/5.9 to stara konstrukcja,
Powszechny błąd typowego Polaka (a nawet i Europejczyka) - "stare to gorsze". Kolego, gdyby tak było to po dziś dzień nie jeździłoby tyle wspaniałych klasycznych samochodów amerykańskich. Oczywiście nie zawsze się sprawdza ta teoria, ale niestety w ostatnich 10-15 latach zdecydowanie tak. O ile 5.7 hemi magnum był skokiem jakościowym o tyle 4.7 new generation magnum był krokiem w tył w stosunku do pierwszych magnumów. Wyjątkowo nieudana konstrukcja w stosunku do poprzedników.

 

- 5.9 V8 - 245 hp, a 4.7 V8 - 235 hp,
Moc wynika tylko i wyłącznie z iloczynu momentu obrotowego i prędkości obrotowej. Silniki 4.7 uzyskują moc większą od 5.2 ze względu na wyższe obroty. Moment maksymalny jak i średni (czy też zcałkowany) lepszy jest w silnikach 5.2, a o 5.9 nie wspomnę. A generalnie to 5.9 robi jak chce 4.7.

Generalizując : 4.7 mniejsza pojemnośc, mniejszy moment maksymalny, gorsza i bardziej skomplikowana konstrukcja, droższe częsci, mniejszy potencjał modernizacyjny, silnik wrażliwy na przegrzanie (aluminiowe głowice i wysokie obroty :-P ) .

 

Kup 5.9 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalizując : 4.7 mniejsza pojemnośc, mniejszy moment maksymalny, gorsza i bardziej skomplikowana konstrukcja, droższe częsci, mniejszy potencjał modernizacyjny, silnik wrażliwy na przegrzanie (aluminiowe głowice i wysokie obroty ) .

 

Kup 5.9

Nic dodać nic ująć na temat tych silników, ale wybór należy do niego.

Ja osobiście Dakotę kupiłbym z silnikiem 5.9 lub 5.2.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.