Jump to content

Skrzynia (chwilowo) umarła. Szkoda, że w trasie...[F150]


japacz
 Share

Recommended Posts

No właśnie. Na początek trochę filozofii: coś musi być w tym prawie Murphy'ego, że rzeczy najbardziej lubią się psuć w trakcie weekendu, kiedy wszyscy mają wolne...

Wracałem sobie dzisiaj eFem z Wrocławia do domu i prawie w połowie drogi (o ironio) na autostradzie A4, 8 km przed Górą Św. Anny bum... Właściwie to nie było żadnego bum tylko nagle kłęby białego dymu w lusterku. Pierwsza myśl - kurw* silnik. Migiem zjechałem na pobocze ale, że nie dymiło się z pod maski tylko z dołu, to zaglądam pod auto, a tam olej ze skrzyni napier*** jak z podciętej tętnicy... :-/ Dokładnie w miejscu składania z silnikiem, z okolic konwertera. Biały dym był efektem zalania gorącego wydechu. No trudno, zdarza się - pomyślałem. Tylko czemu kurw* tu - jak do Wrocka mam około 150, a do domu prawie 190... Suma sumarum - żeby nie przynudzać czytelników - stanęło na tym, że ściągnąłem z domu brata z jego Fronterą i zholowaliśmy dziada na stację Orlenu na Górze Św. Anny, gdzie eF pewnie postoi przynajmniej do wtorku (jak ktoś będzie jechał w tym czasie A4 z Wrocka do Katowic to może sobie pooglądać - taki z plamą oleju po sobą to mój :mrgreen: )

A po co wogóle o tym piszę? Ano z dwóch powodów. Po pierwsze chciałem podziękować naszym forumowiczom Tritransowi z Opola i Hemikowi V8 City z Wrocławia (niech żyje mobilny internet! - pierwszy raz skorzystałem z naszej mapy) za szczere chęci pomocy mimo weekendu. Dzięki Panowie! :2piwo:

Po drugie - może ktoś będzie pomykał w przyszłym tygodniu z Wrocka do Katowic (Bielska) z pustą lawetą? :mrgreen:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Link to comment
Share on other sites

no to ladnie sie porobilo - a co przyczyna? jak obstawiasz?

Szczerze to nie wiem. Robiłem skrzynię 3 lata temu (działała ale miała wycieki i zdecydowałem się na remont) i od tego czasu zrobiłem tym autem zaledwie 30 kkm. Oczywiście pewnie firma, która mi to robiła raczej nie uzna reklamacji hehehe...

Załatwiłem odpowiednio dużą lawetę i jutro albo we środę pojadę po niego. Sądząc po ciśnieniu i miejscu z jakiego wywaliło olej celuję w konwerter. W każdym razie zaczynam zbiórkę funduszy na nową skrzynię, a z tą może poeksperymentuję na podwórku w ramach samodokształcania :-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.