Skocz do zawartości

[RAM 2500 HD]Regeneracja kolumny kierowniczej


Jonko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, i oto znowu kolejny problem zmusił mnie do pisania w tym dziale. Doszedłem do wniosku, że jak się czegoś nie serwisuje na czas zużywają się inne rzeczy, niestety w moim przypadku samochód jest konieczny do pracy jak i do codziennej jazdy i nie zawsze jest możliwość obejścia się bez Dodzi przez jakiś czas a więc do rzeczy. Wspominałem wcześniej o luzach w zawieszeniu w innym temacie, co powodowało wibracje w kole, zostało to usunięte a winą były źle dokręcone i za małe śruby na amortyzator skrętu, przez owe wibracje podczas szybkiej jazdy ok 140 km/h przy takich wibracjach siły które działały na kolumnę kierowniczą były strasznie wysokie, aż w końcu od kilku dni zaobserwowałem mały wyciek czerwonego płynu. Jest ktoś w stanie powiedzieć jak się do tego mam zabrać, jest w PL jakiś dobry serwis w którym zregenerowali by kolumnę kierowniczą do RAMa 2500 HD. Czy od razu zabierać się za kupno nowej, akurat jest w PL już na stanie facet sprzedaje używaną do HD. Wyciek jak na razie nie jest duży, co jakiś czas uzupełniam płyn. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciek jak na razie nie jest duży, co jakiś czas uzupełniam płyn
Cieknące maglownice to niestety przypadłość Ramów wogóle. O ile nie dolewasz codziennie po litrze, a jedynie sporadycznie dolewasz setke czy dwie to ja bym dał sobie na razie spokój i dolewał. Wiem, że to drażni, bo mnie też wkurza dolewanie, ale kiedyś rozmawiałem z Dareckim i powiedział, że niestety te maglownice tak mają i regeneracja czasem pomaga, a czasem po krótkim czasie znów zaczyna cieknąć. Ja dolewam zimą litr na całą zimę i ze dwie setki latem. Latem to jest bardziej zapocenie maglownicy, a zimą wyciek pod autem w garażu. Toolmetal podejmował już ten temat.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drug, słyszałem coś na temat cieknących maglownic natomiast w HD cała przekładnia wygląda inaczej a u mnie z wyciekiem nie jest źle, dolałem dzisiaj zaledwie 0.2l, także temat nie jest pilny. Byłbym wdzięczny jak by ktoś wskazał sprawdzony serwis regenerujący przekładnie do HD najwygodniej jakieś okolice :-D Pozdrawiam i dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Michał_CTD, na rockauto sa zestawy naprawcze do twojej przekladni po 15-20$, zamow sobie taki zestaw i zawiezc do jakiegos magika od przekladni.

Był: XJ 96' 4.0 HO, NP 242, BFG AT, Mangels, 3"

Był: WJ Laredo 04' 4.0 2"

Jest: Jeep GrandCherokee ZG 97 4.0

Jest: GMC Sierra 04' 5.3 V8 Vortec 300KM Flowmaster 6" lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.