Skocz do zawartości

A mnie pękła chłodnica


mudder

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, jak wracałem z nad morza na stacji benzynowej zauważyłem wyciek z chłodnicy taki konkretny :mrgreen: wyciekło chyba z 10 litrów, całe szczęście pozostałe 10 starczyło aby schłodzić silnik przez najbliższe 400km :mrgreen: muszę teraz wymontować oryginalną chłodnice i zastąpić plastikowe zbiorniki aluminiowymi i będzie git, tylko muszę wcześniej zdemontować pozostałe 6 chłodnic :mrgreen: Tak się chciałem podzielić wrażeniami...ktoś może wie jak to zrobić żeby niczego nie urrwać :-P

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś może wie jak to zrobić żeby niczego nie urrwać
haha w tym kurcze Twoim promie kosmicznym? hahaha :mrgreen:

Spoko spoko, mail do Nasa już poszedł... :mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...muszę teraz wymontować oryginalną chłodnice i zastąpić plastikowe zbiorniki aluminiowymi i będzie git, tylko muszę wcześniej zdemontować pozostałe 6 chłodnic :mrgreen: Tak się chciałem podzielić wrażeniami...ktoś może wie jak to zrobić żeby niczego nie urrwać :-P

E, miałem kiedyś w łapkach chłodnicę do SD i nie powinno być tak trudno przy tych gabarytach :mrgreen: Sprawdź sobie tylko, czy czasem jakieś olejowe przewody przez nią dodatkowo nie przechodzą (skrzynia, wspomaganie itp), bo czasem są osobne chłodnice do tych układów, a czasem tylko rurki wpuszczone w główną chłodnicę. A reszta to powinien być standard - węże, mocowania i heja w górę ;-)

A może by tak przy okazji jakiś aftermarket? :mrgreen:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...muszę teraz wymontować oryginalną chłodnice i zastąpić plastikowe zbiorniki aluminiowymi i będzie git, tylko muszę wcześniej zdemontować pozostałe 6 chłodnic :mrgreen: Tak się chciałem podzielić wrażeniami...ktoś może wie jak to zrobić żeby niczego nie urrwać :-P

E, miałem kiedyś w łapkach chłodnicę do SD i nie powinno być tak trudno przy tych gabarytach :mrgreen: Sprawdź sobie tylko, czy czasem jakieś olejowe przewody przez nią dodatkowo nie przechodzą (skrzynia, wspomaganie itp), bo czasem są osobne chłodnice do tych układów, a czasem tylko rurki wpuszczone w główną chłodnicę. A reszta to powinien być standard - węże, mocowania i heja w górę ;-)

A może by tak przy okazji jakiś aftermarket? :mrgreen:

nie u mnie jest 7 chłodnic każda osobno do każdego podzespołu, chłdonica ma wymiary 95x73cm i jest na samym "dnie" pod wszystkimi chłodnicami :mrgreen: trochę zabawy będzie ale myślę że damy radę :twisted:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłodnica wyciągnięta, ma dość imponujące rozmiary, a wiatrak powala na kolana :mrgreen: jak znajdę czas to wrzucę fotki

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Opisz proszę jakie uszkodzenia miała chłodnica rozszczelnienie - wada fabryczna którą opisują na ameryckich forach czy jakiś mechaniczny niefart. Moja dociekliwość spowodowana jest tym że po kilku miesiącach postoju moja efka zgubiła prawie dwa litry płynu i zastanawiam się co dalej mnie czeka naprawa chłodnicy, wymiana termostatu i pompy czy jeszcze coś więcej

2008 Ford F250 6,4 Powerstroke

1997 Jeep Wrangler 4,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego że w 150 jest lepiej w nowych 250 niestety orginalne chłodnice wymieniają po 2-3 razy a dobrego zamiennika nie znalazłem

Nie ma sensu,kupować nowych, lepiej jest zrobić tą oryginalną w polsce, ja swoją pospawałem i skleiłem boki na nowych uszczelkach koszt 100pln, a jak znowu zacznie ciec zrobię nową na zamówienie, koszt ok 1500-2000 pln

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz proszę jakie uszkodzenia miała chłodnica rozszczelnienie - wada fabryczna którą opisują na ameryckich forach czy jakiś mechaniczny niefart. Moja dociekliwość spowodowana jest tym że po kilku miesiącach postoju moja efka zgubiła prawie dwa litry płynu i zastanawiam się co dalej mnie czeka naprawa chłodnicy, wymiana termostatu i pompy czy jeszcze coś więcej

Chłodnica była pęknięta w prawym górnym rogu i rozszczelniona na łączeniu zbiorników z rzdzeniem chłodnicy, niefartowny jest też montaż kolanek i łączników są one wszystkie na oringach i trzeba bardzo uważnie składać to wszystko żeby później nie ciekło...roboty przy wyciąganiu i wkładaniu jest co nie miara i trzeba uważać żeby nie uszkodzić pozostałych 6 chłodnic :mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam kłopoty która prawa, a która to lewa strona to powiem iz u mnie cieknie też góra ale od strony zbiornika na płyn chłodzący.

Wyjęcie chłodnicy udało Ci się zrobić bez rozłączania pozostałych 6, a jeżeli nie to które musiałeś rozpiąć

Pękające chłodnice to przypadłość 6,4 PSD - podobno może temu zaradzić lub ograniczyć problem rozwiązanie z poniższego linka - jeżeli byłbyś tym Mudder zainteresowany to właśnie organizuję wysyłką z USA, koszty niewielkie a może pomoze zwłaszcza jak sie ma job-1

 

http://www.ford-trucks.com/forums/770639-ssi-08t01-venturi-tee-installation.html

2008 Ford F250 6,4 Powerstroke

1997 Jeep Wrangler 4,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam kłopoty która prawa, a która to lewa strona to powiem iz u mnie cieknie też góra ale od strony zbiornika na płyn chłodzący.

Wyjęcie chłodnicy udało Ci się zrobić bez rozłączania pozostałych 6, a jeżeli nie to które musiałeś rozpiąć

Pękające chłodnice to przypadłość 6,4 PSD - podobno może temu zaradzić lub ograniczyć problem rozwiązanie z poniższego linka - jeżeli byłbyś tym Mudder zainteresowany to właśnie organizuję wysyłką z USA, koszty niewielkie a może pomoze zwłaszcza jak sie ma job-1

 

http://www.ford-trucks.com/forums/770639-ssi-08t01-venturi-tee-installation.html

Jak dla mnie to jakaś ściema jest, nie widzę w jaki sposób miało by to pomóc i wiem że chłodnice nadal pękają nawet po zainstalowaniu tego zestawu...jedyna rada to zrobić nową i tyle... Co do demontażu chłodnicy, to trzeba odpiąć intercooler reszta zostaje trzeba je tylko odkręcić

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.