Skocz do zawartości

trwałość silników


roblukas

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda sprawa niezawodności silników 5.9 i 6.7 CUMMINS. Czytałem opinie, że 6.7L są mniej trwałe. Czy ktoś ma jakieś wiarygodne informacje na ten temat?

 

5,9 Cumminsy są trwałe, zarówno 12V jak i 24V.

Ale wiadomo - Polak potrafi - nawet Cumminsa można zajechać nie dbając o niego.

 

Poczytaj sobie tutaj - skarbnica wiedzy o Cumminsach:

http://www.cumminsforum.com/forum/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed zakupem rozmawiałem z panami z ASO Cumminsa w Polsce http://www.cummins.pl/pl-index.html i wg nich taki 5.9 to w ciężkich warunkach ok. 800000 km robi.. a tu można części kupić ale jeszcze nic nie brałem

http://www.cummins.diesel-czesci.pl/?gclid=COC8yp6nyqICFYh_3godukyy1A

Dodge Ram'98 3500 HD CTD

 

czarno go widzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zdecydowanie bardziej polecam 5.9. Cummins daje gwarancje (oczywiście nie u nas w Polsce) na 340 tyś mil. Jeśli chodzi o trwałość i niezawodność nejlepsze są starsze CTD, jeszcze z 2 generacji (94-02), te nowsze z wtryskiem CR są gorsze , ale i tak bez porównania lepsze od goownianych europejskich silników z wtryskiem CR

 

 

Który rok produkcji Cię interesuje? I ile chcesz przeznaczyć kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj dodża, kup lepiej forda z 7.3 PSD, życie jest zbyt krótkie żeby użytkować auto z rzędowym silnikiem :mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie słuchaj Muddera :-P . O ile nowe PSD są niezłe to do starych Cumminsów nic się nie równa :mrgreen: .

No ale Ty chcesz nowe auto więc nie ma co gadać o starych silnikach (najlepszych w sumie). W każdym razie nie kupuj 6.7. A jeśli zdecydujesz się na Forda to nie kupuj 6.0. Fordy też są fajne, a ja nawet jestem zwolennikiem nowych modeli Forda bo tych Ramów to już jak psów w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fordy (...) są fajne, a ja (...) jestem zwolennikiem nowych modeli Forda bo tych Ramów to już jak psów w Polsce.

Hehehe, Bull - chyba sobie to wydrukuję i poproszę Cię o autograf, a potem oprawię i powieszę na ścianie... :mrgreen:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nawet jestem zwolennikiem nowych modeli Forda bo tych Ramów to już jak psów w Polsce.

:shock: :shock: :shock:

Chyba się ktoś podszył pod Bulla, bo to coś dla mnie niezrozumiałego. Muszę zadzwonić do Pawła i powiedzieć mu, że ktoś pisze na jego konto :shock: :shock: :shock:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nawet jestem zwolennikiem nowych modeli Forda bo tych Ramów to już jak psów w Polsce.

:shock: :shock: :shock:

Chyba się ktoś podszył pod Bulla, bo to coś dla mnie niezrozumiałego. Muszę zadzwonić do Pawła i powiedzieć mu, że ktoś pisze na jego konto :shock: :shock: :shock:

Też zaczynam się martwić o jego zdrowie mentalne :mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał może ktoś jakie przebiegi robią RAMy II generacji z silnikami benzynowymi?

Mój ma 250000 km i ciekawy jestem ile mi jeszcze pochodzi bez remontu.

Myślę, że prędzej Ci się znudzi. 5.2 to chyba najsolidniejszy i najtrwalszy silnik benzynowy V8 w Ramach na przestrzeni całej historii Rama . Moim zdaniem przy prawidłowej eksploatacji przebieg 500 000 to minimum, a nie zdziwiłbym się gdyby dotarł do miliona. Dbaj o niego, a będzie Ci służył.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to on jest w dobrych rękach ale podejrzewam, że poprzedni właściciel/e chcieli sobie głównie poszaleć.

Pytam o przebiegi tych silników, bo słyszę, że w moim jeden zawór klepie. Ale jak mówisz, że silnik powinien jeszcze trochę pociągnąć, to zainwestuję w remoncik.

 

A swoją drogą to ciekawa sprawa z tymi przebiegami gdy porównuje RAMy na allegro i na ebay lub mobile.de. U nas w Polsce większość RAMów 2 generacji ma bardzo małe przebiegi.

Nic, tylko wypłacać kasę i kupować :lol: .

RAM 1500, 5.2 SLT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w Polsce większość RAMów 2 generacji ma bardzo małe przebiegi.

Polska to kraj bardzo bogatych ludzi, my pozbywamy się aut jeszcze poniżej 200 000km :-P Zauważ, że większość aut, bez względu na wiek, ma przejechane ok 180 000km, a jakie okazje teraz można trafić po tych powodziach. U nas robi się z kompletnego szrotu auto w idealnym stanie, gdzie na zachodzie poszedł byś siedzieć za takie praktyki. Tam w takich autach odbierane są prawa do rejestracji, a u nas to kompletnie nikogo nie obchodzi. :-x

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że większość aut, bez względu na wiek, ma przejechane ok 180 000km,

podobnie jak kiedyś (w sumie teraz też) z motocyklami.. nieważne czy rocznik '87, '92, '03 czy '08 - rzadko, który ma więcej niż 38 000 :mrgreen:

Dodge Ram'98 3500 HD CTD

 

czarno go widzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że większość aut, bez względu na wiek, ma przejechane ok 180 000km,

podobnie jak kiedyś (w sumie teraz też) z motocyklami.. nieważne czy rocznik '87, '92, '03 czy '08 - rzadko, który ma więcej niż 38 000 :mrgreen:

Z motocyklami jest jeszcze gorzej, bo przez małe doświadczenie Polaków z motocyklami innymi niż z czasu PRL (wkońcu moda motocyklowa dopiero się zaczęła od kilku lat) , większość myśli, że przebieg 60 000 km to szczyt możliwości motocykli i jak mówię, że mój RTek ma 100 000 km przebiegu to wszyscy się dziwią, że jeszcze nie kopci na niebiesko :kasztan: , a tymczasem on jeszcze nie dojechał do półmetka.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mój sąsiad ma Mercedesa S klasse z 2000 roku i przebieg prawie 500tyś z czego ok 200tyś na LPG i jak na razie nic... pięknie się sprawuje. Nie wiem jaki tam jest silnik, ale jakiś mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.