Skocz do zawartości

DODGE RAM SRT-10


KrissMac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Admin zasugerował bliższe przedstawienie „smoczusia”, a że adminowi się nie odmawia :oops: czynię zadość jego sugestii…

 

Dodge Ram SRT-10

Pojemność slnika: 8,3 litra

Układ cylindrów: V10

Moc silnika: 505 KM - sinik Viper Generation 3

Moment obrotowy: 710 Nm

Skrzynia biegów: manualna – 6 przełożeń do przodu +bieg wsteczny

Kabina: Regular - 3 miejscowa

Masa sucha: 2160kg – gotowy do jazdy 2300 kg

Zbiornik paliwa: 26 U.S. gallons = 98 L

Prędkość maksymalna: 155 mph = 249,4 Km/h

Przyśpieszenie od 0-60 mph (0-96,5 Km/h): 4,8 s

Koła: 22" opony Pirelli Scorpion P305/40R22

Moc nagłośnienia: 505 W

Rok produkcji: 06.2004.

Pierwsza rejestracja: 01.2005

Model ten produkowano od 01.2004 do 06.2006 – Łącznie wyprodukowano 9057 sztuk.

Tyle suchych danych.

 

A teraz tak od siebie…

Chciałem mieć amerykańskiego pickupa (RAM’a lub F-150) z 5 miejscami, napędem 4x4, silnikiem max 5,7 HEMI V8, czarnego. Mam 3 miejscowego, napęd na tylną oś, silnik 8,3, srebrny. Jak widać plan zrealizowałem w 100%, no dobra powiem prawdę zakochałem się :)22 od pierwszego wejrzenia.

 

Co do spalania, miło mnie zaskoczył… na drodze Świdnica – Wrocław (jednopasmówka) przy 80-90 km/h na 6 biegu komputer pokazuje 10L/100km (jak napiszę, że raz udało mi się 9,8L/100 Km, to mi nikt nie uwierzy). Na Autostradzie przy średniej 180 Km/h pali 16-18 L/100Km. Przy normalnym cyklu mieszanym bez oszczędzania pedału gazu (trochę trasy, trochę miasta) pali 20-22 L. W mieście w korkach 25-30L/100Km. Poprzednio jeździłem Mitsubishi Outlander 2.0 Turbo (202 KM) miałem w mieście 12L/100KM, trasa (150 KM/h) 15L/100Km, Autostrada (220Km/h) 25L/100Km miałem więc przetarcie i spalanie DODGA nie powala mnie, choć przy znajomym z L200 który ma średnią 11L/100Km mój pali 2x więcej. Ale cóż „piękna” żona też kosztuje więcej – 2x więcej kosmetyków, fryzjerów, kosmetyczek, Spa, siłowni, masaży, zdrad i ciuchów :lol: .

SRT-10 to zwierze autostradowe, tam jeździ się bajecznie, w mieście też daje rade bo to najkrótszy z RAM’ów i nawet udaje się go zaparkować. Najgorzej jest jeździć po koleinach bo opony 305 wprowadzają dużą nerwowość. Po deszczu trzeba uważać z gazem ale bez przesady – na mokrym jest fajnie można trochę pojeździć bokiem bez tych wszystkich „sztucznych” inteligencji (esp itp.) i znów cieszyć się z jazdy (jak pierwszym maluchem). Hamulce jak na wielkość i ciężar auta są b.dobre – z przodu 15” tarczy a z tyłu 14”. Dynamika jazdy powala i w mieście pozwala „pocwaniakować” jeśli wiecie co mam na myśli. Jestem wciąż zakochany więc nieobiektywny. Największa wada to zarazem zaleta tego auta – jego wyjątkowość – nic nie jest po prostu. Opony zmieniam w zakładzie dla ciężarówek – zwykłe maszyny do ściągania opony nie obejmują felgi 22’’ itp. Na naszych drogach trzęsie jak w pickupie ale przecież to Pickup. Skrzynia i sprzęgło chodzi jak w ciężarówce. Kobieta może mieć na początku kłopoty – trzeba użyć dość dużo siły ale do wszystkiego można się przyzwyczaić. Osoby o małym wzroście nie mają za to problemów dzięki dużemu zakresowi regulacji fotela kierowcy i elektrycznie podnoszonym pedałom. Pełny bak kosztuje ponad 450 zł, olej do silnika 300, wyraz twarzy dresiarzy w ich beemkach – Bezcenne. Za wszystko inne zapłacisz kartą… :roll:

 

Pozdrawiam Kriss

post-61-1532375426412_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Fajny opisik :-D

 

 

a jeździłeś już w zimę :?:

 

Ja bardzo boje się tylnonapędowców 2WD :-| , ze względu na słabą trakcje na śliskich nawierzchniach,

 

A spalanie na trasie to chyba Ci nikt nie uwierzy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zimą nie ma dramatu.

1. Jeździć się da :shock:

2. Na zimę mam 2 samochód 8-)

3. Dobre opony o które przy tym rozmiarze trudno znacznie pomagają :!:

4. Przeszkadza jedynie duża moc którą przy odpowiedniej "technice" da się precyzyjnie dozować :lol:

 

W końcu nie tak dawno temu, zimy były znacznie bardziej śnieżne, wszyscy jeździli tylnonapędowcami i w dodatku opony zimowe traktowane były jak zwykła fanaberia... ja te czasy jeszcze pamiętam bo właśnie wtedy wkraczałem w świat kierowców... :oops:

 

Ale oczywiście zgodzę się, że na zimę można sobie wyobraźić samochód bardziej "przyjazny" :roll: kierowcy.... nikt nie mówił że będzie łatwo. Ja tam wyznaję zasadę, że należy kolekcjonować mocne wrażenia. :twisted:

 

Pozdrawiam Kriss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co do spalania to chyba Cię komp oszukuje :mrgreen: , poczytaj amerykańskie fora , albo po prostu wpisz w googlu hasło: "ram srt10 mpg". Obstawiam 15mpg w trasie i 10mpg w mieście (najbardziej optymistycznie jak tylko można :-P ) Ale nie przejmuj, się u mnie jest spalanie od 18 do 42 (L/100km). :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa...

Co do spalania - nie zamierzam nikogo przekonywać, że jakiś samochód pali tyle czy tyle. Co do srt -10 to gdyby palił 50L/100 i tak bym stał się jego właścicielem i nie ukrywałbym tego. Chciałem mieć ten pojazd ze wzgledów krańcowo różnych od ekonomicznej przydatności (jeśli więcie co mam na myśli)

Spalanie podaję za komputerem... nie jestem aptekarzem i na stacji nie wyciągam kalkulatora i nie liczę do trzeciego miejsca po przecinku :lol: Z grubsza jednak (z dokładnością do 1 litra) zgadza się wskazanie kompa z tym co widzę na dydtrybutorze. Więc z tym kompem nie jest tak źle. Oczywiście pomiary z kompa średniego spalania po przejechaniu 50-60 km a tak właśnie czasami bawię się w "ekologa" ;-) nie bedą tak przekonywującym jak wykazanie tego odległością przejechana miedzy tankowaniami... aż do całkowitego wysuszenia baku.

 

Wydech jest standartowy, z tego co widziałem to jest 10w2w1w2 z 4 katalizatrami i podwójną końcówką...

 

Pozdrawiam Kriss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trochę mnie nie było.. sorry. Ale ostatnio zaliczyłem „Smokiem” kurs doskonalenia jazdy. Z kolegami pojechaliśmy poznawać granice naszych umiejętności i granice wytrzymałości naszych sprzętów. Towarzystwo było rasowo pluralistyczne. Fiat Panda, Honda Prelude, Chevrolet Aveo, 2x Nowy Mondeo, Ford Focus, BMW 330 i SRT 10. Przy wjeżdżaniu na tor pompowanie gumek do 3,5 ata I tu już na mnie I mojego smoka obsługa patrzyła jak na UFO. Pół dnia katowania sprzętów i ciekawe wrażenia. Średnie spalanie z dnia 33l/100 :lol: . Kolega z BMW spalił sprzęgło, które się po kilku dniach samo naprawiło… podobno czarne beemki tak mają. Próby hamowań na suchym byłem 2 metry za modeno – 33m, na macie poślizgowej trochę więcej od najlepsiejszych ale wygrywałem z BMW o dziwo. Świetna była próba jazdy po macie ze startu zatrzymanego, równolegle hamowanie na macie pachołki miedzy kołami. Z kolegą tylnonapędowcem z BMW płakaliśmy ze śmiechu. Ale kilka prób nieźle dało nam w kość – wyczucie pedału gazu wzrosło znacząco. Właściwie we wszystkich próbach w parze ze smokiem plasowaliśmy się w środku stawki. W różnych próbach różne samochody wygrywały… nieźle radziły sobie diesle (Mondeo i Panda). Szkoda, że nie było ¼ mili – tam bym raczej pobił wszystkich. Bardzo ciekawe doświadczenia z jazdy po kołach o różnych średnicach z max możliwą prędkością. Szczególnie ciekawa była ta próba na kole z matą poślizgową. Na koniec dygresja – kilkunasto krotnie próbowałem następujące próby – Jazda po kole na macie poślizgowej z max możliwą prędkością, na macie zerwanie przyczepności tyłu (poprzez silne dodanie gazu) i próba utrzymania tyłu w ryzach. Wynik – tyle baczków ile prób. Nie pomagały kontry i inne triki… za każdym razem od 2-3 obrotów. Kolegę, który siedział ze mną jako pasażer aż zemdliło…. Na szczęście nie wyhawtował mi wnętrza. To jednak prawda, że w niektórych przypadkach tylnonapędowca nie sposób opanować.

W całej EU za certyfikat z takiego kursu „Doskonalenia Jazdy” ubezpieczyciele dają dodatkowe zniżki – u nas NIE :pala: brak słów.

Z ostatniej chwili… trasa po niemieckich autostradach, prędkość 130-140 km/h, spalanie 15,6 litra.

 

Pozdro

 

Kriss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili… trasa po niemieckich autostradach, prędkość 130-140 km/h, spalanie 15,6 litra.

Nie uwierze dopuki nie zobaczę na własne oczy :-P . Komputer pokazuje różne wyniki a rzeczywistość jest zupełnie inna. Amerykanie na forum DTO podają że nie da sie uzyskać wiecej niż 13 mpg w trasie przy 60-70mph a srednia wyliczona w mieście to ok 9mpg przy lajtowej jeździe. Nowe SRT palą faktycznie trochę mniej... więc w 16l/100km jest możliwe ale przy jeździe ok 100km/h .... ale to i tak baaaaradzo optymistyczny wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na własne oczy .... zapraszam... na dolnyśląsk :lol:

A komputery... no raczej fałszują podając wyższe wartości... jeśi było by inaczej już kilka razy stałbym w szczerym polu z pustynią w baku :roll: No chyba że licznik kilometrowy też kłamie pokazując kilometry... no ale nie do berlina było tyle kilometrów ile miało być

 

Pozdro Kriss

 

P.S. Przy stałej prędkości 55 mil/h - 12- góra 13 litrów... zapraszam

Więc coś amerykańce jeździć (oszczędnie) nie potrafią... choć u nas ciężej o płynną jazdę na naszych zatłoczonych drogach

 

P.S. II Zapraszam poważnie. Nocleg i zamykane miejsce postojowe gwarantuję - do garażu się nie zmieścisz srt10 wchodzi na styk a to najmniejsza wersja i chciłbym zobaczyć reakcje ludzi jak 1500 i 2500 jadą razem - jeszcze by się ktoś z 3500 przydał - parada gotowa. I wtedy już tylko pytanie nie ile pali, ale jakie osiągi - 10 małolat w jeden wieczór :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.