Skocz do zawartości

obd2 do forda f250


Roblukas76

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić urządzenie diagnostyczne OBD2. Jeżdżenie do warsztatu i zawracanie im tyłka z każdym "checkengine" a i tak kody błędów aut amerykańskich nie zawsze da się rozszyfrować. Czy taki adapter kupiony na polskich stronach będzie dobrze współpracował z komputerem F250? Czy szukać na stronach USA, np. rockauto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem jakiś czas temu rozpoznanie tematu, ale do GMa.

Wyszło mi, że skanery do 1000, czy nawet 2000 zł mają funkcjonalność mniej więcej taką, jak moduł wifi lub bluetooth za 5 dych i darmowa aplikacja na telefon.

Jeżeli oczekujesz czegoś więcej, niż odczytanie i kasowanie błędów, to trzeba iść w sprzęt za kilka-kilkanaście tysięcy.

No, ale może do Forda jest łatwiej.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, raczej chodzi mi o odczytanie kodów błędów oraz ich wykasowanie. Ale chciałbym aby urządzenie współpracowało z komputerem a nie wyrzucało , że nie rozpoznaje auta. Na stronach amerykańskich są też dostępne niedrogie urządzenia - od 25 do prawie 40 $ ale są też takie za 100-200$. Pewnie podstawowe funkcje mają takie same ale różnią się gadżetami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Do odczytu i kasowania wystarczy tak jak Kuba pisze, coś za kilkadziesiąt zł 

np. https://allegro.pl/oferta/elm327-icar2-vgate-obd2-interfejs-bluetooth-polski-11066797805?reco_id=184579e9-88bf-11ec-b01c-b8ca3a6ab208&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

 

jak chcesz coś więcej np. to co może serwis tylko bez aktualizacji modułów to pozostaje chiński klon VCM II

jest to na laptopa, ja mam VCM I i działa to na zasadzie odpalonego programu, czyli uruchamiasz z płyty instalke i program działa, Virtual machine.

 

Czy bym Ci to polecił?  nie wiem, teraz jest masa różnych interfejsów z Polskim suportem, taki za 1000 zł już robi dużo.

https://allegro.pl/oferta/vcm-ii-ford-diagnostyka-kodowanie-pass-thru-nowy-10940458978

 

 

 

P.s

Ja kupowałem bezpośrednio w Chinach z tego sklepu, zawsze był suport po sprzedażowy w przypadku problemów.

https://www.uobdii.com/wholesale/best-quality-ford-vcm-ii-diagnostic-tool.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.