Skocz do zawartości

kod 21B0 w F250 6.7L 2016r


Roblukas76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Z wujka gogle wynika że jest to sensor poziomu adblue (Def),  jeśli zatankujesz do pełna kod powinien zniknąć, jak poziom Def zejdzie poniżej połowy to znowu ten kod będzie aktywny, problem niskiego napięcia na czujniku,  niestety systemu emisji spalin są bardzo awaryjne amtruckach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok. Rzeczywiście jak dolałem def pod korek to po jakimś czasie błąd zniknął, ale nie od razu - po ok. 100km. Ale niestety po przejechaniu ok. 1000km, może nieco mniej błąd znowu się pojawił. Kupiłem już takie małe gówienko do diagnostyki parametrów auta włącznie z kodami błędów i możliwością kasowania. Błąd usunąłem, dolałem znowu ad blue (weszło może 1.5L). Teraz jechałem z przyczepą kampingową do serwisu i po ok. 100km błąd się pojawił ponownie. Ale nie w czasie jazdy a jak się zatrzymałem na stacji na przerwę kawową to po odpaleniu błąd zaznaczył swoją obecność. Po odczytaniu błędów pokazało błąd P218F i P21B0. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Są dwie drogi, wywalasz DPF, DEF, EGR,  kupujesz programer i delete kit, instalujesz i cieszysz się z dodatkowej mocy, zapominasz o tych usterkach z emisją spalin, ale czujesz toksyczny smród z rury i zanieczyszczasz środowisko.

 

Albo wymieniasz części które już nie pracują prawidłowo i być może skracasz żywotność silnika.

 

Wybór należy do Ciebie 😉

 

Musisz wymienić podgrzewacz adblue który jest zintegrowany z czujnikiem pozimu. To powinno wyeliminować błąd P21B0

https://www.amazon.com/Heater-Diesel-Exhaust-Reservoir-Compatible/dp/B08LD2HBPJ/ref=mp_s_a_1_9?crid=1QRITUVDWNKUI&keywords=def+level+sensor+ford+f250&qid=1645287648&sprefix=def+level+sensor+ford+f250%2Caps%2C333&sr=8-9

 

 

 

 

P218F do wyminy wtryskiwacz Adblue przy katalizatorze

https://www.ebay.com/itm/263069496928?epid=545548183&hash=item3d4029f660:g:sQwAAOSwuIlaWSrt

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewacz ad blue był jakiś czas temu wymieniany. Teraz z tego co czytam to szwankuje DEF injector - tak opisywany jest błąd P218F. Generalnie od czasu uruchomienia auta (czyli po naprawie po sprowadzeniu zza oceanu) ciągle coś się dzieje z tym pieprzonym ad blue. Pompka też wymieniona. Już chyba niewiele w tym systemie części zostało niewymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Niestety sam płyn Adblue ma kròtką ważność, niska temperatura dodatkowo skraca jego przydatność, gdy skrystalizuje to niszczy elementy systemu DEF. 

 

Oryginały części są 3 krotnie droższe niż zamienniki, zamienniki często są kopiowane w Chinach, niska jakość. Staraj się kupować np. na rockauto.com ,  bedzie drogo bo paczka trafi na cło w 90 %, ale jakość części bedzie lepsza niż noname z ebay lub amazon.

 

Ja w swoim Cumminsie też wymieniłem pompe adblue i czujnik Nox, narazie 1000 km bez Check engine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeśli nie masz kodów błędów odnośnie Nox sensor to nie ma sensu wymieniać, pracują prawidłowo. A są dwa, jeden przed Filtrem DPF gdzieś zaraz za silnikiem i drugi dolny za filtrem DPF.

 

https://www.rockauto.com/en/catalog/ford,2016,f-250+super+duty,6.7l+v8+diesel+turbocharged,3345242,exhaust+&+emission,nox+(nitrogen+oxide)+sensor,1001561

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.