Skocz do zawartości

wycena dodge ram


Roblukas76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy, może ktoś pomoże chociaż w przybliżeniu wycenić auto. Będę miał niedługo do sprzedania dodge ram 2500 5,9 CUMMINS z 2006r. Na otomoto nie ma rama z cummins'em, na niemieckich stronach (mobile.de) są modele tak wycmokane, że kosztują nawet ponad 50 tys euro. Mój jest w pełni sprawny ale raczej bardziej surowy (bez kamer dookoła, bez nawigacji) ale za to z dodatkowym oświetleniem ponad dachem (4 reflektory dalekosiężne) oraz doświetlenie tyłu i paki, orurowaniem, wyciągarką MORE (7 ton). Jeśli ktoś może rzucić jakąś kwotą, żebym wiedział w jakich wartościach się obracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Możesz wrzucic zdjecia?

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

 

GRUPA SPEED CAR

Multiagencja Ubezpieczeniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ustalania wartości takiego auta ważniejsze jest to, w jakim jest teraz stanie i z jakiego został odbudowany, potem jaka to wersja (napędy - 4x4 czy 4x2, długość kabiny, długość paki, itp). To czy ma kamerę i czujniki parkowania to raczej najmniej istotny element. O halogenach i rurkach już nawet nie wspominając.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja szukam HD lub SD, daj wiecej danych jak pisze Kuba, ostatnio oglądałem tego czerwonego 3500, stan bardzo dobry, zero rdzy, ale za miesiąc bedzie miał 19 lat,  właściciele bardzo przesympatyczni ale zejść z ceny nie chcą, sugerują się niemieckimi ogłoszeniami. 

20211103_110858.jpg

20211103_110841.jpg

20211103_111529.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zamieszczam parę fotek. Stan auta jak na wiek to oceniam jako średni. Pojawiają się pierwsze oznaki rdzy - szczególnie w miejscach gdzie poprzedni właściciel zamontował obrysówki albo przy łączeniu karoserii i orurowania. Są to raczej niewielkie ilości ale są. Dodatkowo na zdjęciu widać niewielkie wgięcie nad lewym tylnym kołem - wiatr popchnął duże drzwi garażowe i oczywiście podczas wyjeżdżania z garażu drzwi z zasuwą zatrzymały się na błotniku auta. Z pewnością nie jest to stan taki wychuchany jak cacka z niemieckich ogłoszeń. Silnik działa super, napędy OK, układ kierowniczy i zawieszenie OK. Jak będą jakieś pytania to odpowiem o ile będę umiał.

IMG_20210903_172937.jpg

IMG_20211122_110334.jpg

IMG_20211122_110324.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Faktycznie, trzeba nad nim popracować troszkę, moim zdaniem 50-70 tyś  zł jest do uzyskania za niego, dziś te rury już są bez wartości i każdy nowy użytkownik HD będzie chciał to usnąć. Wystaw ogłoszenie, będziesz widział odzew. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 3 lata temu jak zaczynałem szukać pickupa był wystawiony 2500 cummins z 2005r: 4x4, skóry, full wypas wyposażenia, karoseria idealna, bez szpecących dodatków i był wyceniony na chyba 29k PLN, sam się zastanawiałem nad nim ale rozsądek wygrał i jednak LPG zwyciężyło.

Moim zdaniem cena nawet 50k jest nierealna w tej chwili, biorąc pod uwagę paliwożerność tego silnika i obecne ceny paliwa - ogólnie diesle od dłuższego czasu są tanie.

 

moja stajnia - uzbierało się ponad 1000KM 🙂 : Dodge RAM 1500 [EVA], Audi Q5 [CAEB], Audi A3 [CNT], Saab 9-3SS [B207E], Astra Bertone [Z22SE], Skoda Favorit 136 (babcia)

https://mubi.pl/id-5EGVDL 150zł taniej ubezpieczenie przy zakupie z MUBI.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 za sprawnego cumminsa z 4x4 nawet 3 lata temu to już było dziwnie tanio. Nie ma tez oczywiście co oczekiwać, że ktokolwiek w Polsce zapłaci tyle, co chcą za takie auta w DE.

Wracając do auta kolegi, to jak Sebastian pisał, trzepak na pace, wyciągarka, lampki raczej obniżają wartość tego auta - doprowadzenie tego do stanu fabrycznego będzie kosztowało parę złotych. Ale zakładając, że nie ma problemu z korozją i mechanicznie nie jest śmietnikiem, to te 50-70 za jest w miarę realne.

 

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Szczerze mówiąc spodziewałem się raczej kwoty rzędu 30k. No ale właśnie dlatego napisałem bo kompletnie nie miałem się do czego zahaczyć. Z pewnością za jakiś czas wystawię i wtedy się okaże co "on" wart bo jak to mówią tyle jest warty ile ludzie są skłonni zapłacić.

Jeszcze raz dzięki za włączenie się do wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest bardzo realna kwota na szybkie pozbycie się samochodu. Ja bym powiedział, że zaryzykować możesz na początek cenę rzedu 40-45k do negocjacji

 

moja stajnia - uzbierało się ponad 1000KM 🙂 : Dodge RAM 1500 [EVA], Audi Q5 [CAEB], Audi A3 [CNT], Saab 9-3SS [B207E], Astra Bertone [Z22SE], Skoda Favorit 136 (babcia)

https://mubi.pl/id-5EGVDL 150zł taniej ubezpieczenie przy zakupie z MUBI.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam fotki wnętrza. Mogę zrobić chociaż na siedzeniach mam pokrowce więc tapicerki siedzeń nie widać. Siedzenia są welurowe. Przebieg lekko przekroczył 200 tys. km. Skrzynia automat. Zarejestrowany jest do 3.5t czyli na kategorię B - to spadek po poprzednim właścicielu. Ja go kupiłem w Polsce ale wiem że przyjechał z Kanady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.