Skocz do zawartości

Super Select


jaszczur2

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem wiele na temat tego cudeńka, nigdzie natomiast nie znalazłem informacji, od kiedy i w jakich autach był montowany.. No i jak rozpoznać, czy w danym egzemplarzu taki napęd jest zamontowany. Ze szczątkowych informacji jakie udało mi się znaleźć wynika iż SS montowany jest w L200 od 2006 roku i to w opcji. Ile w tym prawdy to nie wiem.

 

Ma ktoś sprawdzone dane na ten temat?

Ponadto proszę o opinie/recenzje, wady/zalety i ogólnie z czym i jak to się je :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam doswiadczenie z SS w pajero ale mysle ze w l200 bylo juz wczesniej bo to chyba podbne jak nie identyczne skrzynie. w pajero chyba od 93r juz bylo, rozpoznac mozna po lewarku jest do wyboru pozycja LLC dodatkowo na zegarach pisze SUPER Select i jest kontrolka.

 

W pajero to jest swietna sprawa skrzynie sa tanie bo i sie nie psuja ludzie na tym robia kupe kilometrow bez awari.

 

SS polega na uruchomieniu centralnego mechanizmu roznicowego co pozwala na jazde po czarny z napedem na 4 butki

Dodge Dakota 2001 4,7 V8

Samurai 1.9D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...SS montowany jest w L200 od 2006 roku i to w opcji. Ile w tym prawdy to nie wiem...

Dokładnie, układ SS występuje dopiero w najnowszej wersji Misia. "Stare" L200 (takie jak Twój) posiadają skrzynię Easy Select, bez międzyosiowego mechanizmu różnicowego. Wyklucza to oczywiście poruszanie się 4x4 po czarnym i suchym.

O skrzyni SS można znaleźć dość sporo w necie ale jak chcesz, to mogę opisać tutaj zasadę działania.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...SS montowany jest w L200 od 2006 roku i to w opcji. Ile w tym prawdy to nie wiem...

Dokładnie, układ SS występuje dopiero w najnowszej wersji Misia. "Stare" L200 (takie jak Twój) posiadają skrzynię Easy Select, bez międzyosiowego mechanizmu różnicowego. Wyklucza to oczywiście poruszanie się 4x4 po czarnym i suchym.

O skrzyni SS można znaleźć dość sporo w necie ale jak chcesz, to mogę opisać tutaj zasadę działania.

 

Jak masz chwilkę to może skrobnij co nieco, niech to wszystko będzie w jednym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.