Jump to content

Super Select

jaszczur2
 Share

Recommended Posts

Czytałem wiele na temat tego cudeńka, nigdzie natomiast nie znalazłem informacji, od kiedy i w jakich autach był montowany.. No i jak rozpoznać, czy w danym egzemplarzu taki napęd jest zamontowany. Ze szczątkowych informacji jakie udało mi się znaleźć wynika iż SS montowany jest w L200 od 2006 roku i to w opcji. Ile w tym prawdy to nie wiem.

Ma ktoś sprawdzone dane na ten temat?

Ponadto proszę o opinie/recenzje, wady/zalety i ogólnie z czym i jak to się je :-D

ja mam doswiadczenie z SS w pajero ale mysle ze w l200 bylo juz wczesniej bo to chyba podbne jak nie identyczne skrzynie. w pajero chyba od 93r juz bylo, rozpoznac mozna po lewarku jest do wyboru pozycja LLC dodatkowo na zegarach pisze SUPER Select i jest kontrolka.

W pajero to jest swietna sprawa skrzynie sa tanie bo i sie nie psuja ludzie na tym robia kupe kilometrow bez awari.

SS polega na uruchomieniu centralnego mechanizmu roznicowego co pozwala na jazde po czarny z napedem na 4 butki

Dodge Dakota 2001 4,7 V8

Samurai 1.9D

...SS montowany jest w L200 od 2006 roku i to w opcji. Ile w tym prawdy to nie wiem...

Dokładnie, układ SS występuje dopiero w najnowszej wersji Misia. "Stare" L200 (takie jak Twój) posiadają skrzynię Easy Select, bez międzyosiowego mechanizmu różnicowego. Wyklucza to oczywiście poruszanie się 4x4 po czarnym i suchym.

O skrzyni SS można znaleźć dość sporo w necie ale jak chcesz, to mogę opisać tutaj zasadę działania.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

...SS montowany jest w L200 od 2006 roku i to w opcji. Ile w tym prawdy to nie wiem...

Dokładnie, układ SS występuje dopiero w najnowszej wersji Misia. "Stare" L200 (takie jak Twój) posiadają skrzynię Easy Select, bez międzyosiowego mechanizmu różnicowego. Wyklucza to oczywiście poruszanie się 4x4 po czarnym i suchym.

O skrzyni SS można znaleźć dość sporo w necie ale jak chcesz, to mogę opisać tutaj zasadę działania.

Jak masz chwilkę to może skrobnij co nieco, niech to wszystko będzie w jednym miejscu :)