Skocz do zawartości

Train Horns - czyli jak powalić ludzi na chodnikach


jaber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 583
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

8l zbiornik i ciśnienie 8 bar da Ci efekt opadającej faji. Nie będziesz miał ciągłości ciśnienia, dlatego lepszym rozwiązaniem jest większa butla i sprawniejszy kompresor, butla do nurkowania z powietrzem i reduktorem lub najtańsze rozwiązanie to butla z CO2 i reduktor. Większość hornów to pożeracze powietrza, więc ten zestaw raczej nie zadziała poprawnie i zadowalająco.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8l zbiornik i ciśnienie 8 bar da Ci efekt opadającej faji. Nie będziesz miał ciągłości ciśnienia, dlatego lepszym rozwiązaniem jest większa butla i sprawniejszy kompresor, butla do nurkowania z powietrzem i reduktorem lub najtańsze rozwiązanie to butla z CO2 i reduktor. Większość hornów to pożeracze powietrza, więc ten zestaw raczej nie zadziała poprawnie i zadowalająco.

 

chodziło mi raczej o wydajność tego kompresora.

Wydaje mi się, że od 0 do tych 8 bar poradził sobie.

Myle się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Drug ma rację ale też zależy kto ma jakiego horna. Mój Wolo jest dość ekonomiczny na O2 i przy dość niskim ciśnieniu i tak miażdży kolana przechodniów i robią "przykuc"

Do tej pory to może z dwa razy trabilem tak długo. A przeważnie to są krótkie "strzały" no a jak widzę ludzi którym mógłbym stworzyć zagrożenie w jakimś stopniu to nie trąbie (generalnie chodzi o matki z dziećmi )

SKN tez by na nim pociągnął ale on potrzebuje 10L na 1sek wiec masz odpowiedz jak to będzie działać ale mały Hadley z kompresorkiem również jest bardzo ekonomiczny pod względem zapotrzebowania na O2 a jest bardzo głośny. Podobnie BT3444 on też jest dość Eco.

Generalnie przy niższym ciśnieniu Horn będzie trochę cichszy. I jeśli będzie schowany pod maską i jeszcze będzie trabic w ściankę grodziową to sporo decybeli tracimy, jest głośny dla przechodniów ale gorzej nas słychać z daleka.

Dlatego ja będę dawał Horna bezpośrednio na dach na bagażnik dachowy.

 

A jeśli ktoś ma Horny Skn + Skw i ma to działać jak w lokomotywie no to wtedy będzie właśnie "efekt opadajacej faji" jak to Drug ciekawie ujął :mrgreen:

 

Nie wspominając np. O Gagarinach Zygi :kasztan:

 

Daj jakieś namiary na ten kompresor dla potomnych w razie w ;-)

Przy Eco Horn ie bez problemu sobie poradzi. Szybko bije I jest cichy. Może być ciekawą opcją.

 

Znalazłem coś w sam raz do "napędzana" hornów :mrgreen:

 

Zakupie taki zestaw na targi motoryzacyjne jak będę wystawiał pickupy :mrgreen:

 

:)22

http://olx.pl/i2/oferta/p...tml#:47e3ca8017

 

Ps. Do moda: nie można edytować posta powyżej 60minut. Można to zmienić?

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Daj jakieś namiary na ten kompresor dla potomnych w razie w

 

nie wiem gdzie można kupić ten kompresor. Raczej nie na naszym kontynencie. Na stronie producenta nic nie idzie wyczytać bo są same dziwne znaczki zamiast cywilizowanych słów :-D

" strona skośnookich"

 

 

Odnośnie mojej instalacji to były pierwsze próby (filmu nie będzie bo wstyd).

10L butla nabita do 8bar i ..... wielka klapa :-(

Znaczy trąbi dość głośno i ... no właśnie - nie rzuca na kolana.

Na "młodzież" podczas palenia pod moim garażem zadziałało ale to nie to.

 

Powód niepowodzenia został zlokalizowany. Mianowicie, najsłabszy punkt to reduktor z serii Pneumatig AGD, rozkręcony na max na wyjściu ma tylko 6,2 bara.

 

Koncepcja się zmieniła i idę w drugą stronę. Duża butla min 80L + CO2 i odpowiedni reduktor spawalniczy.

 

 

 

Mimo wszystko nawet na tych 6 barach był fan :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Puchaty Ty przerażasz mnie.

 

Hyh - przy waszych - to raczkowanie jest

W przygotowaniu jest kolejna trąbka i przebudowa słabej instalacji do wiatru. Wszystko musi grać na koniec kwietnia.

Na dwóch powinno być już akceptowalnie :twisted:

 

 

czy taki zawór miałby sens?

allegro

czy jednak bawić się z elektrozaworem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrozawór lepszy choć sam go nie używam :mrgreen:

 

Ja ostatnio zmieniłem Horna w Uno z SKN na BT3444 i jest znacznie lepiej bo BT jest bardziej "eco" na O2. No i jest po pomalowaniu

proszkowym ;)

No i na mojej butli naprawdę "ryczy"

Odkryłem tez dość interesującą zabawę. Jak na światłach parkuje gdzieś w pobliżu ciężarówka to trąbie a wszyscy z zawistnymi minami paczą na truck drivera :mrgreen:

 

Ma to tez swoje złe strony bo jak na poważnie na kogoś trąbie to mnie ignorują dalej bo "to niemożliwe żeby trąbiło Uno" i wtedy operację trzeba powtórzyć :mrgreen:

 

20150121_154832.jpg

pic host

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obstawialiśmy z Drugiem GP w żużlu w Gorzowie, to mieszkaliśmy obok takiego małego jeziorka. Coś w rodzaju troszkę większej kałuży. Raz zatrąbiłem koło takiej pary, która wyszła na spacer. W pewnym momencie facet mówi do kobiety: Cholera, całe życie tu mieszkam, a nie wiedziałem że obok pociągi jeżdżą. Kobieta odpowiedziała - może to jakiś statek na jeziorze. A Facio na to: Tak, chyba kurwa BATORY :lol:

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem dwa razy okazje jechać swoim Ramem za wozem bojowym :lol: ochotniczej straży pożarnej jadącym na sygnale i jakie było ich zdziwienie kiedy zagłuszałem ich moim Hornem aż otwierali szybę w drzwiach żeby zobaczyć co za nimi jedzie :lol:

 

A i może w ciągu kilku tygodni wreszcie po kilku latach uda mi się mieć w aucie i horna i Federal Signal ss200 :lol:

www.tmtwentylacja.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.