Skocz do zawartości

Train Horns - czyli jak powalić ludzi na chodnikach


jaber

Rekomendowane odpowiedzi

Mijam ci ja dziś straż pożarną na Zakopiance i se myśle srutne z horna to jak odpaliłem to pan strażak mało zawału nie dostał a reszta ekipy momentalnie dostała banana na twarzach :):):).

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 583
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak moje nowe trąbi to jest filmik tu w temacie ten :

 

 

Chyba że mam skręcić z trąbienia w mieście ale odkąd bawię się różnymi hornami w sumie ze dwa lata to ani razu jeszcze jakoś nie miałem mocy żeby nagrywać reakcje .

 

 

Dziś jeszcze koło centrum handlowego Zakopianka zatrąbiłem jakieś 3o metrów od dwóch gości co szli chodnikiem to jeden ładnie wystrzelił w bok i momentalnie się obrócili i było widać w ich oczach skupienie i poszukiwanie czegoś dużego nawet nie zakumali że to poszło z Tahoe hehehehe.

 

A no i obtrąbiłem debila co na wąskiej uliczce otworzył drzwi kierowcy na jezdnie tak że bym mu je wykasował w całości bo wąsko było wcześniej owszem popatrzył że coś jedzie i olał to kompletnie mając to w dupie że się nie zmieszczę otworzył te drzwi .ale jak tylko usłyszał horna to w ułamkach sekundy zamknął :twisted:

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcyjka sie powiększa

 

 

Grover Emergency Horn - Jest

grover_2040_main.JPG

 

 

Kahlenberg Model S-0A 2szt. - przyjdą za tydzień

Są do morskich jednostek pływających nie przekraczających 20 metrów

131db 322Hz

S-0A-WHITE-BWcatalog.gif

 

Leslie Supertyfon Rs3L - przyjdzie za 5 tygodni

Z pociągu Amerykańskiego - to jest taka sama jak miałem w GMC

144db trzy częstotliwości

 

l_60a5bef57ee2473ca904c3d414cfe7a3.jpg

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań

Czy zawory redukcyjne są oznaczane w jakiś sposób, tzn z ilu na ile redukują, czy tylko na ile redukują?

Czy do zaworu można podpiąć jakiekolwiek ciśnienie i zredukuje na mniejsze, czy można do danego zaworu jakieś jego maksymalne?

Ile powietrza objętościowo potrzeba na takie trąbienie jak na filmie Jabera (bez syreny)

Jaki zawór kupić, albo inaczej gdzie kupić? Czy w sklepach z częściami do TIRów znajde odpowiedni?

 

Moja wizja układu u mnie:

Sprężarka z BMWX5 ze swoim zbiornikiem koło 3 - 4 litrów (ciśnienie koło 17bar), opcjonalnie drugi zbiornik powietrza jako magazyn, trąba z TIRa (póki co), załącznik/wyłącznik ciśnieniowy. Wszystko schowane pod paką z tyłu, trąba tylko z przodu pod zdeżakiem lub w komorze silnika (jak wejdzie)

 

Jaber podpowiedz coś, doradź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zawory redukcyjne są oznaczane w jakiś sposób, tzn z ilu na ile redukują, czy tylko na ile redukują?

Czy do zaworu można podpiąć jakiekolwiek ciśnienie i zredukuje na mniejsze, czy można do danego zaworu jakieś jego maksymalne?

Ile powietrza objętościowo potrzeba na takie trąbienie jak na filmie Jabera (bez syreny)

Przy każdym reduktorze masz podane jakie powinno być max. ciśnienie wlotowe, redukcja ciśnienia jest uzależniona od reduktora. Ten reduktor którego ja ęde używał ma redukcje regulowaną od 1 do max 12 bar. Przy każdym reduktorze i przy Hornach jest podana maksymalna przepustowość tych urządzeń. SKW i SKN mają 10m3/min, a reduktor ma 30m3 więc ma zapas na większe Horny.

Jeśli chodzi o butle 3-4 l z ciśnieniem 17Bar to troszke mała pojemność bo przy tym zużyciu powietrza szybko będzie zużywał, a kompresor i tak nie wydoła.

Dziś powinien dotrzeć do mnie zawór nożny od ciężarówek. Jak przyjdzie to odczytam Ci jego apetyt na powietrze.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań

Czy zawory redukcyjne są oznaczane w jakiś sposób, tzn z ilu na ile redukują, czy tylko na ile redukują?

Czy do zaworu można podpiąć jakiekolwiek ciśnienie i zredukuje na mniejsze, czy można do danego zaworu jakieś jego maksymalne?

Ile powietrza objętościowo potrzeba na takie trąbienie jak na filmie Jabera (bez syreny)

Jaki zawór kupić, albo inaczej gdzie kupić? Czy w sklepach z częściami do TIRów znajde odpowiedni?

 

Moja wizja układu u mnie:

Sprężarka z BMWX5 ze swoim zbiornikiem koło 3 - 4 litrów (ciśnienie koło 17bar), opcjonalnie drugi zbiornik powietrza jako magazyn, trąba z TIRa (póki co), załącznik/wyłącznik ciśnieniowy. Wszystko schowane pod paką z tyłu, trąba tylko z przodu pod zdeżakiem lub w komorze silnika (jak wejdzie)

 

Jaber podpowiedz coś, doradź.

 

Do twojego zestawu ten kompresor i butla i ewentualnie druga butla powinno styknąć bo tirowe horny nie są tak łakome na powietrze .

 

Co do reduktora ciśnienia w twoim przypadku wystarczy reduktor sprzedawany np do zwykłych warsztatowych kompresorów.

 

Trąbę za zderzak w komorze silnika znacznie ja przytłumi .

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdym reduktorze i przy Hornach jest podana maksymalna przepustowość tych urządzeń. SKW i SKN mają 10m3/min, a reduktor ma 30m3 więc ma zapas na większe Horny.

 

Tylko polskie mają to na tabliczce znamionowej , amerykańskie nie :)

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdym reduktorze i przy Hornach jest podana maksymalna przepustowość tych urządzeń. SKW i SKN mają 10m3/min, a reduktor ma 30m3 więc ma zapas na większe Horny.

 

Tylko polskie mają to na tabliczce znamionowej , amerykańskie nie :)

 

Przyszedł zawór od ciężarówki i on niestety też nie ma opisanej przepustowości. Są na ni zwężki na przewód elastyczny, ale na szczęście odkręcane więc przepustowość można zwiększyć.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będzie trąba i sprężarka, popatrzymy, pomierzymy. Ciekaw jestem jakie są najmniejsze zbiorniki ciśnieniowe do TIRów?

 

Po namyśle jeszcze pytanie:

Biorąc pod uwagę taki zestaw jak mój, to czy nie lepiej dać zamiast reduktora, wyłącznik ciśnieniowy ustawiony na maksimum trąby. Czyli ciśnienie powietrza w całym układzie będzie tyle ile maksymalnie może puścić trąbka. (oczywiście przy początku strzału, bądź w stanie czuwania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jakie są najmniejsze zbiorniki ciśnieniowe do TIRów?
\

Jakiś czas temu też miałem taki plan, aby zamontować zbiorniki pod budą, z racji tego, że większość czasu mam na pace sprężarkę i agregat, chciałem to wszystko zmieścić pod sztywną zabudową. W tym momencie sprężarka ze zbiornikiem i agregat dość znacznie wystają poza krawędzie paki i chciałem zostawić sam kompresor, a zbiorniki zamontować pod budą. Znalazłem nawet zbiorniki, które da się upchnąć pod kabiną. Z tego co pamiętam weszły bu tam dwie sztuki o wymiarach 20x70 cm. Zbiorników możesz szukać w sklepach z częściami do ciężarowych, polecam Suder&Suder i Opoltrans.

2006 CTD HD MegaCab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trąbi ale nie jest to oryginalny trainhorn choć sporo ludzi to wkłada do samochodów ale apetyt rośnie w trakcie trąbienia i w wielu przypadkach zmieniają na oryginalne .

 

 

Czy warto czy nie nie zbiornik jest malutki bo nie całe 2 litry ten kompresor da mu rade ale będzie pracował praktycznie po każdym zatrąbieniu .

Taki zestaw kompresor z butleką w Polsce to koszt kolo 800 - 1000 pln to łatwo wydedukować jakiej jakości są same trąbki .

 

Wypasu nie ma ale trąbi w rekach nie miałem wiec nie mogę jednoznacznie się określić .

Dla porównania oryginalny trainhorn same trąbki to koszt od fuksem 350$ do 1000$ a średnio 450-650$

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na początek apetytu by styknęło :).

 

Zbiornik większy ok , a kompresor jaki masz ?.

 

Do tego można dokupić choćby na rajdach4x4 cale zestawy z wylącznikiem pneumatycznym , manometrem ,kabelkami itp itd więc mając dobry kompresor i dokupując butlę tak z 9 litrów to da rade.

 

Horny teraz do mnie przyjdą dwa z jachtu fajne zobacze czy zostawie czy będę sprzedawał są to pojedyncze trąbki niskotonowe 322Hz .

 

Mam tu gdzieś w domu jeszcze z małej motorówki dwutonowy Firmy Sparton Używana .

Takie jak tu w linku po prawej nie są duże ale coś trąbią

 

http://seas-the-bay.com/hardware.aspx

store-sparton01go.jpg

 

 

I te co dojdą te 322Hz to takie Nówki

 

http://www.kahlenberg.com/catalog/product_info.php?products_id=83&osCsid=96afbcf86e2635eb5418c0b6826e99df

S-0A-WHITE-BWsmcatalog.gif

 

Jeżeli z tego czegoś nie zbuduję to będzie cos na sprzedaż .

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.