Skocz do zawartości

Train Horns - czyli jak powalić ludzi na chodnikach


jaber

Rekomendowane odpowiedzi

ja u siebie nie za bardzo mam gdzie :evil:

Kto jak kto, ale ty to masz kupę miejsca...

Nie brykasz w terenie, bo masz inny pojazd do tego, więc pod spód z tym ustrojstwem. Ja TH będe montował pod spodem. Z przodu przed chłodnicą mam kupe miejsca, ale tam musze mieć miejsce na chłodniczkę SC :mrgreen:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 583
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja u siebie nie za bardzo mam gdzie :evil:

Kto jak kto, ale ty to masz kupę miejsca...

Nie brykasz w terenie, bo masz inny pojazd do tego, więc pod spód z tym ustrojstwem. Ja TH będe montował pod spodem. Z przodu przed chłodnicą mam kupe miejsca, ale tam musze mieć miejsce na chłodniczkę SC :mrgreen:

pod spód nie ma bata bo w zimie wszystko po urywam, poza tym jednak zdarza mi się wjeżdżać fordem w różne bardzo dziwne miejsca... do tego sól w zimie i inne badziewie niszczące takie rzeczy

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie nie za bardzo mam gdzie :evil:

Kto jak kto, ale ty to masz kupę miejsca...

Nie brykasz w terenie, bo masz inny pojazd do tego, więc pod spód z tym ustrojstwem. Ja TH będe montował pod spodem. Z przodu przed chłodnicą mam kupe miejsca, ale tam musze mieć miejsce na chłodniczkę SC :mrgreen:

pod spód nie ma bata bo w zimie wszystko po urywam, poza tym jednak zdarza mi się wjeżdżać fordem w różne bardzo dziwne miejsca... do tego sól w zimie i inne badziewie niszczące takie rzeczy

 

Nie bój Mudder znajdę ci miejsce i odpowiedniego horna .

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, podjadę do ciebie kiedyś w końcu przejeżdżam przez Pcim ze 4 razy w tygodniu :mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jaber, a jakie są możliwości przerobienia klaksonu. Gdybym chciał np zastąpić obecny czymś na prawdę mocnym , ale nie aż takim jak te na sprężony gaz z butli. Coś słabego by zasilać to normalnym kompresorem elektrycznym podpiętym od aku. No i jakie byłyby koszta? A wielka trąba na gaz też w przyszłości będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaber, a jakie są możliwości przerobienia klaksonu. Gdybym chciał np zastąpić obecny czymś na prawdę mocnym , ale nie aż takim jak te na sprężony gaz z butli. Coś słabego by zasilać to normalnym kompresorem elektrycznym podpiętym od aku. No i jakie byłyby koszta? A wielka trąba na gaz też w przyszłości będzie.

http://www.enatruck.pl/produkt.php?id=460

http://www.enatruck.pl/produkt.php?id=265

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej, tylko po co komu w ciezarówce taki zestaw, przeciez tam mają fabryczną pneumatykę. Oczywiście są tańsze, ale chyba nie warto sobie głowy zawracac. Poza tym takiev robienie czegoś pośredniego to jak liftowanie pickupa 3" i do tego na fabrycznych kołach.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem zamiar zmodyfikować sygnał w ciężarówce. Niestety skończyło się na zamiarze :-P . Po lekturze tego tematu przypomniało mi się, że z tych dawnych planów została mi (napis na tabliczce znamionowej) INCO Sopot, Syrena Kolejowa typ SKW-660Hz rok 198*, Ciśnienie powietrza 5-10kg/cm2, Zużycie pow.swob. 10L/Sek

Czy można ją jakoś ożywić i czy warto, ewentualne komponenty i jakie koszty instalacji do niej? A może spokojnie ją odłożyć na półeczkę i niech czeka na inne pomysły i lepsze czasy?

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sobie właśnie zamontowałem ładny klaksonik .

 

Samego horna tak na szybciora trytkami złapałem bo miejsce do przykręcenia zrobi się dopiero jak budę podniosę ale się trzyma :):).

Zawór odpalający schowany ładnie w schowku miedzy fotelami tak że go nie widać a w razie w jest bardzo szybki dostęp do niego .

Przewody pod wykładziną .

Butla mała z Co2 + reduktor ciśnienia ale finalnie będzie butla na sprężone powietrze która wyląduje pod tylną kanapą tak że po wejściu do samochodu nie będzie nic widać .

W tej chwili ta butla z Co2 jest widoczna ale to z powodów technicznych no i szybkiego montażu w Wielki Piątek hehehhehe bo już nie mogłem wytrzymać i patrzeć na biednego horna leżącego pod stołem .

 

 

Postaram się nagrać jakiś filmik w przyszłym tygodniu i jakies foty pacnę .

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot i tak gada

Grover Emergency Horn Stutter Tone montowany tylko w strażach pożarnych .

Sam i w połączeniu z jego naturalnym środowiskiem czyli sterownikiem Federal Siganal SS200 .

 

 

Trochę fotek z tego jak to siedzie butla na szybko bo CO2

 

Dzwignia odpalania w schowku ( zawór )

 

1.jpg

2.jpg

 

Zawór od tyłu wewnątrz schowka

 

5.jpg

 

 

Sam zawór

 

f7.jpg

 

Butla co2 z reduktorem .

 

4.jpg

3.jpg

 

Horn

 

grover_2040_main.JPG

grover_2040_end.jpg

 

 

 

Federal signal

 

f1.jpg

f3.jpg

f4.jpg

 

Głośnik Dynamax 100w

 

f2.jpg

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się zastanawiać, czy dobrze zrobiłem, że kupiłem butlę 7l. Jest deczko za duża i nigdzie w kabinie nie mogę jej subtelnie zmieścić.

Dobry pomysł z zaworem w schowku, troche co prawda ogranicza jego funkcjonalność, ale schowków w tych autach nie brakuje, a jeśli zabraknie... to niech leżą rzeczy na podłodze, bo zawór jest ważniejszy... hehe :-P

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docenisz zawór w schowku :).

 

Bo umieszczonyw złym miejscu potrafi sie czasem przypadkiem odpalić :):)

albo np ciekawscy : o co to jest i buuuuuuuuuu,

czy koledzy którzy zawsze nie wiedząc czemu sięgają w kabinie do zaworu :):).

 

I na koniec policja : zatrąbiłeś gdzieś oni słyszeli ale nie wiedzą kto to no ale jestes jedyny w okolicy duży taki no to zatrzymują i proszą żebyś zatrąbił udowadniając że to nie ty a schowany zawór też nie jest dla nich widoczny ty ciśniesz klakson jest normalny oni nie węszą :) .

 

 

Przerabiałem każdy z tych przypadków :):).

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic mu się nie powinno stać bo nawet jak byś uwalił fizycznie manometry to będzie dalej działać a manometry można wkręcić nowe .

Mechanicznie nie ma takiej opcji, bo miejsce jest takie, że musiałbym cały próg rozwalić, żeby uszkodzić go mechanicznie. Bardziej pytam o sól, błotko, wodę.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ja was proszę, film jest żenujący banda rednecków jeździ i straszy przechodniów :pala: słabe

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.