Skocz do zawartości

V10 TOUGH


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

postępuje postępuje, jeszcze jak się dowiedziałem, że jest III gen. przed liftem z tym silnikiem to już w ogóle nie wyobrażam sobie innego następnego RAMa :lol:

 

Chodzi o STR10 ? Czy 8.3 Magnum V10 do Heavy Duty ?

 

Chodzi o 8.0 Magnum ( taki jak u bulla). Z tego co się orientuję to 8.3 właśnie są w SRT ?? czy się mylę ?

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Noooo. W końcu po długim okresie bezczynności, oczekiwania i różnych problemów zabrałem się za mojego bombowca. Oczwiście Ramik wylądował na podnośniku u Dareckiego.

Poza wieloma różnymi mniej lub bardziej ważnymi duperelkami do roboty był sam silnik. Dziwne dźwięki dobiegały z jego wnętrza. Różni magicy/spece go słuchali i oglądali i stawialai przeróżne diagnozy. Darek od razu zadecydował , że wyciągamy silnik i rozbieramy ... no i miał rację.

Jakiś idiota amerkanin najwyraźniej zapomniał że do samochodu poza benzyną trzeba lać jeszcze olej (i zmieniać filtr) no i zatarł cały silnik. Wszystkie panewki do wymiany, wał korbowy , wałek rozrządu także wymieniam na nowy, a tym samym cały rozrząd . Wszędzie mazut - pozostałości po przepalonym oleju. O dziwo po zatarciu RAM jeździł i miał się całkiem dobrze ... nawet nienajgorzej się zbierał. Wał korbowy miał już luzy . Wot amjerykanca tjechnika :twisted: . Ciekawe ile by jeszcze przejeździł.

W sumie to i tak chciałem przy napływie gotówki motać silnik więc co za różnica czy jest zatarty czy nie. Tak więc V10 dostanie nowy performancowy rozrząd. Wałek będzie na pewno jakiś agresywniejszy, ale jeszcze nie wiem jaki, na razie zagłębiam się w net i poszukiwania odpowiednich informacji. Z perfomensu to jeszcze zakupię dzwignie zaworowe (rolkowe), reszta będzie jak fabryczna. No chyba, że wałek będzie wymagał lepszych sprężyn i kompensatorów hydraulicznych, ale to się zobaczy.

Nie miałem za bardzo czasu, ale w ciągu kilku dni wstawię zdjęcia rozebranego i zdemolowanego V10 :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już by Ci się całkiem rozkraczył to prawdopodobnie miałbyś coś na wzór MDSu, tylko, że silnik by ciągnął na 5 cylindrach a nie 4. To jest właśnie piękne, że nawet jak silnik jest w rozsypce to i tak jedzie całkiem sprawnie, że sam nie masz pewności co mu jest czy to duperela, czy może remont. Niestety ty masz pecha, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ;-) Twój V10 wku...ił się na ciebie i przyspieszył "operację tuning" :-D

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W zasadzie to wcześniejsza kiepska sytuacja finansowa zmusiła mnie do wyczekiwania, nawet miałem kilka razy zamiar sprzedać mojego RAMa. No , ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Plusem niewątpliwie jest to, że do wymiany jest wszystko i pomimo iz pociąga to sa sobą duże koszta to silnik będzie jakby był nowy. A poza tym mocniejszy, bo z performancowym rozrządem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą co tu gadać najlepszy wpływ na dzwięk ma pojemność . V8 z jakiegoś tam ałdi w życiu nie będzie tak brzmiało jak choćby wielkolitrażowa I6 ... na przykład cummins czy inna ciężarówka

Jeśli zaś chodzi o silniki rzędowe to nic jednak się nie równa z dźwiekiem wielkolitrażowego wolnoobrotowego V12 bez kolektórów wydechowych :twisted: Oczywiście na pierwszym mniejscą są silniki gwiazdowe .

cosik mi o tym wiadomo.. kiedyś byłem mechanikiem, zaczynałem od ciężarówek i autobusów a skończyłem na lokomotywach i ich boskich silnikach R6 (13 litrów) V12 (27 litrów) i V16 (36 litrów) a moc niewielka za to co za moment :)22

Dodge Ram'98 3500 HD CTD

 

czarno go widzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.