Jump to content

Wymiana krzyżaków - most przedni

Recommended Posts

Witam. Czy może ktoś z Was przerabiał temat wymiany krzyżaków półosi w przednim moście w takim Fordzie jakiego mam ja (tj. Ranger 1997 r.). Most z przodu to DANA35 z tego co się doczytałem. Czy może ktoś wie, czy półosie wyjdą z gruchy czy też trzeba je tam rozpinać i czy trzeba ściągać całą zwrotnicę czy da się ją tylko "odchylić" odkręcając od góry? Pozdrawiam. OLO.

Lewa półoś jest bez zabezpieczenia.

Prawa, o ile dobrze pamiętam, ma. Ale tylko wewnętrzna(tj. ta część, która wchodzi bezpośrednio do dyfra). Zewnętrzna (miedzy jednym krzyżakiem a drugim) jest bez zabezpieczenia.

Żeby wyjąc półosie musisz zdjąć ze zwrotnic piasty i ich czopy.

Poszukaj informacji o Explorerze I, bo to jest ten sam zawias.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany :-(

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Similar Content

• By tritrans
      Witam potrzebuję tylny most do mojego Ramika oddałem samochód do gazownika do poprawek i jak odebrałem okazało sie ze posypał sie most a dokładniej przy jeździe po łuku w lewo słychać tarcie jak by sie wysypały jakieś łozyska. Nie wiem czy są wymienne i czy można to zregenerować czy tylko pozostaje Zuzcar i inny most ale jak na złość nie mają przełożenia 3,92 a taki potrzebuje. Czy jest ktoś w stanie wyjaśnić mi o co chodzi z tym dyferencjałem DYNA bo na Allegro są łożyska ale nie wiem jakie przypadało by do mojego. No i ostatnia sprawa czy możecie kogoś ewentualnie polecić kto regeneruje takie zabawki.
      Nr mojego mostu to 52114222AA. Przełożenie tak jak napisałem 3,92
      Pozdrawiam
      Tritrans
      Krzysiek
    • By Raptor
      Witam 
      Czy ktoś jest w stanie powiedzieć coś na temat tego samochodu? 
      Zaczynam przygodę z pick up i padło na Rengera Raptora. Tylko czy to dobry wybór? 
    • By DragonEv
      Pacjent to ford f150 rocznik 2006, 5,4L
      Podczas hamowania zapala się i mruga kontrolka OD/OFF oraz pokazuje napis transmission malfunction.
      Objaw jest taki jakbym jechał z włączonym guzikiem od/off ( czyli obroty są wyższe).po kilkunastu sekundach wszystko wraca do normy.
      Bywa, że przy prędkości 100- 140 km/h obroty zaczynają pływać. To znaczy skaczą co sekundę między 2 a 3 tyś obrotów.
      Auto poszło do mechanika, skrzynia rozebrana okazało się , że jakieś drobiazgi są do wymiany ( hamulec czy coś ) i to zostało wymienione na nowe.
      Pomogło może na 2-3 tyg i problem wrócił.
      Skrzynia ponownie rozebrana i wszystko w środku gra. Nie potrafimy zdiagnozować tego problemu.
      Maił ktoś podobną ustekę ? natknał się na coś takiego ? Możecie pomóc ?
    • By kaktus30
      Taki mały :kasztan:

Jakie spalanie wychodzi wam przy dynamicznej jezdzie po miescie i zwinnym ruszaniu ze swiatel ??

i jakie spalnie np na hiwaju przy 140 km

moj pickup to crewcab z 4 stopniowa skrzynia.
    • By tritrans
      Witam
      I mam kolejny problem może się rozwiąże po wizycie w serwisie ale chciał bym się podzielić "doświadczeniami"
      Wymieniłem olej przy przebiegu 7500 mil po 8000 mil wyświetliło mi żebym zmienił olej zadzwoniłem do serwisu i dowiedziałem się że moge skasowac to sam i została zdradzona mi szaraczkowi wielka tajemnica jak się kasuje inspekcje oleju.
      A mianowicie należy włączyc zapłon 3 razy nacisnąć pedał gazu do oporu wyłaczyc zapłon i zapalic samochód faktycznie inspekcja zgasła.
      Ale po przejechaniu 11 000 mil zas się zaświeciła i teraz nie wiem czu amerykany maja przeglądy co 3000 mil bo wg ksiązki serwisowej co 6000 mil
      tak czy inaczej wybiore sie do serwisu i tam mają podłączyc go pod komputer i sprawdzic ustawienia.
      Może Ktoś miał do czynienie z czymś podobnym ?
      Pozdrawiam
      Tritrans

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.