Jump to content

Silverado 1500 GMT800 - reduktor


woytek91
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

Mam problem z reduktorem. Jest to NP246 z auto 4WD. Objawy są dwa. Jeden to taki że przeskakuje łańcuch pod obciążeniem :) czyli oczywista sprawa. Drugi jest taki że jak zapnę Auto 4WD, to jadę jak na ze spiętą blokadą międzyosiową. Czyli przy ostrzejszym skręcie czuć że go blokuje. No i teraz pytanie, czy to mogą być zacierające się tarczki sprzęgła?

 

Nigdy nie rozbierałem tych reduktorów i nie miałem z nimi styczności. Chciałbym mieć części na półce przed demontażem i nie wiem czy zamawiać taki mocno rozbudowany zestaw z tarczkami sprzęgła, czy to nie działające auto 4wd to coś innego.

 

Jeśli chodzi o błędy to był tylko C0305, ale po naprawie wiązki zniknął, a problem pozostał. (działo się jeszcze tak że jak przełączyłem na auto, to nie dało się później wrócić na 2wd, ani 4hi ani 4lo, po naprawie wiązki czujnika jest ok. przełączanie działa jak należy).

 

z góry dzięki za odpowiedzi i sugestie :)

Link to comment
Share on other sites

ale nie mam różnicy w działaniu na "auto" i 4hi. A wydawało mi się że kiedyś gdzieś czytałem że na "auto" można jeździć normalnie po czarnym na w reduktorze 242 na 4 full time... no chyba że coś źle zrozumiałem. Może ktoś ma ten reduktor i się wypowie jak to powinno działać :)

Link to comment
Share on other sites

"Auto" w tym reduktorze to w uproszczeniu "part time", tyle, że dopinany i rozpinany automatycznie w razie uślizgu którejś osi - spinane na sztywno obie osie, bez jakiegokolwiek mechanizmu różnicowego. Sprzęgło jest po to, żeby moment dopinana i rozpinania był w miarę mało odczuwalny.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany :-(

Link to comment
Share on other sites

Aha, czyli taka trochę chu...ia :) no nic, w takim razie wychodzi na to że wystarczy mi zwykły zestaw z łańcuchem. niby to lepiej, ale miałem nadzieje że ten napęd to jakiś taki bardziej cywilizowany, skoro to w Tahoe też szło, a to niby był flagowy suv :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.