Skocz do zawartości

Pickup AWD


Vercy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, powoli rozglądam się za swoim pierwszym pickupem i mam pytanie który mnie dręczy, 

 

Otóż co wśród relatywnie małych pickupów można dostać w wersji AWD? Wiem, że Ranger takiego nie miał, wiem że S10 też nie, wiem, że Dakota ma wersję ale już RAM nie, 

 

Możecie podać co jest dostępne AWD w pieniądzach ok 30tysi?

 

Ps interesują mnie tylko automaty z lat 85-2010, z prześwitem co najmniej 20cm, gdzie AWD jest fabrycznie

Edytowane przez Vercy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pisząc AWD masz na myśli stały napęd, to w pickupach jest mało spotykane z jednego ważnego powodu - są ciężkie i często wożą dużo - to szybko niszczy łańcuch przekazujący napęd na przód oraz elementy przedniego napędu.

Jeśli mocno ci na tym zależy, to w Dakocie można wszczepiś reduktory z Jeepów WJ lub ZJ (249OD lub 247), ale nie licz na długą żywotność.

 

moja stajnia - uzbierało się ponad 1000KM 🙂 : Dodge RAM 1500 [EVA], Audi Q5 [CAEB], Audi A3 [CNT], Saab 9-3SS [B207E], Astra Bertone [Z22SE], Skoda Favorit 136 (babcia)

https://mubi.pl/id-5EGVDL 150zł taniej ubezpieczenie przy zakupie z MUBI.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amarok, ale w automacie to dopiero od 2013 albo 2014 roku

Cadillac Escalade EXT 3 generacji, ale to taki pickup-niepickup.

Może w bogatszych GMC Sierra był ten sam napęd - Yukon miewał coś takiego w wersji Denali, więc może i pickup miał taką wersję.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wiewioor.fm napisał:

Jeśli pisząc AWD masz na myśli stały napęd, to w pickupach jest mało spotykane z jednego ważnego powodu - są ciężkie i często wożą dużo - to szybko niszczy łańcuch przekazujący napęd na przód oraz elementy przedniego napędu.

AWD = zawsze spięty napęd

4WD = można go spiąć i rozpiąć

 

Patrząc na to że nawet największe suvy i terenówki mają ten sam napęd to raczej nie jest kwestia trwałości; raczej zwyczajów; zasadniczo to nie wiem o jakim łańcuchu mówisz

6 godzin temu, wiewioor.fm napisał:

Jeśli mocno ci na tym zależy, to w Dakocie można wszczepiś reduktory z Jeepów WJ lub ZJ (249OD lub 247), ale nie licz na długą żywotność.

Akurat Dakota ma fabryczną wersję AWD (podstawowa jest 4WD), nie wiem tylko czy poza innym pokrętłem jest jak to rozpoznać (4WD ma 2hi-4hi-4low a AWD chyba zamiast 2HI ma Auto)

 

3 godziny temu, Kuba M. napisał:

Amarok, ale w automacie to dopiero od 2013 albo 2014 roku

Cadillac Escalade EXT 3 generacji, ale to taki pickup-niepickup.

Może w bogatszych GMC Sierra był ten sam napęd - Yukon miewał coś takiego w wersji Denali, więc może i pickup miał taką wersję.

 

Amarok wiem, ale to nowsze, chyba wolałbym już rangera wtedy, zresztą mam zaufanie do VW takie jak do pewnej partii politycznej...

Sierra ma takie coś, generalnie wszystkie GMC Denali mają, ale akurat szukam pickupów więc nie wiem który konkretnie....

 

Escalade chyba w tej cenie nie kupię, plus zgodnie z tym co znalazłem nie miało AWD, Subaru Baja (bardzo podobne) ma taki napęd (w sumie dużo lepszy niż ktokolwiek inny) ale praktycznie nie do znalezienia u nas

Edytowane przez Vercy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo to o tym łańcuchu

to akurat reduktor 249OD z jeepa ZJ, ma chyba najmocniejszy łańcuch w grupie chryslera, a i tak się wyciąga 

 

moja stajnia - uzbierało się ponad 1000KM 🙂 : Dodge RAM 1500 [EVA], Audi Q5 [CAEB], Audi A3 [CNT], Saab 9-3SS [B207E], Astra Bertone [Z22SE], Skoda Favorit 136 (babcia)

https://mubi.pl/id-5EGVDL 150zł taniej ubezpieczenie przy zakupie z MUBI.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.