Jump to content

RAM 1500 Brak mocy

ciot1981
 Share

Recommended Posts

Witam kolegów i koleżanki. Proszę o pomoc i wsparcie. Mam Rama z 2016 roku z silnikiem 5,7 bez LPG. W trakcie jazdy auto straciło moc. Na postoju wkręca się tylko do 4 tys, obrotów i na tym koniec. Nie ma pojęcia co mogło się stać. Mam wrażenie, że przy dodawaniu gazu słychać jakby auto gdzieś zasysało fałszywe powietrze ale wszystkie przewody i węże są nie uszkodzone. Co to może być? Może ktoś miał podobny problem? Mam wrażenie jakby nie palił na wszystkie gary! Proszę o pomoc za którą z góry serdecznie dziękuję. Jutro jadę sprawdzić auto komputerem ale ma wrażenie, że to nic nie da...

Chcesz sprawdzić szczelność to weź jakiś alkoholowy dezodorant lub plaka i w czasie gdy silnik pracuje na wolnych obrotach pryskaj małymi dawkami w okolicach kolektora ssącego i po drodze do puszki filtra. Jeśli zasysa lewizne to podniesie obroty na tym dodatkowym paliwie.

Lewe powietrze rzeczywiście może powodować brak mocy, słychać przy tym takie jak by buczenie, szczególnie przy gwałtownym dodaniu gazu.

Rano wszystko wróciło do normy i auto cały dzień jeździło bez problemów.... nie mam pojęcia o co chodzi. Komputer wyrzucił kilka błędów.... i te ze skrzynia mnie martwią.... Ale póki co jest ok. Dzisiaj pojechał do elektronika więc zobaczę co będzie po kolejnej diagnozie....

20210531_104806.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By sinepxes
      Witam
      Zainteresowało mnie ogłoszenie z OTOMOTO ,Ram 1500 5,7 2014r wersja EXPRESS czyli cały czarny z pojedynczą kabiną.
      Auto stoi na Hetmańskiej 44 w Białymstoku,jest uszkodzone na rogach od strony pasażera.
      Moje pytanie,czy ktoś widział te auto z bliska i morze coś o nim napisać?
      Jestem z opolskiego ,wiec mam trochę daleko żeby podjechać i zobaczyć samemu.
    • By ciot1981
      Witam. Poszukuję jakieś dobrego warsztatu czy specjalisty od skrzyń automatycznych. Mam problem ze skrzynią 8 biegów w moim Ramie i chciałbym o jej dolega i ewentualnie zregenerować lub wymienić. Jeśli kto zna dobry i godny polecenia warsztat w woj. wielkopolskim to proszę o info. Pozdrawiam
    • By ciot1981
      Poszukuję pilnie rolety aktywnej lub silniczka do takiej rolety. Posiada może ktoś coś takiego na sprzedaż?
    • By justom71
      Oryginalny pilot typu rybka działa dopiero przy szybie kierowcy. Dorobiony nowy pilot działajak jest blisko kierownicy z tylnego siedzenia już nie.
      Proszę poradzić jak zwiększyć zasięg pilotó zakładając, że piloty są sprawne.
    • By ciot1981
      Witam. Jestem tutaj nowy. Jakiś czas temu stałem się posiadaczem Rama 1500 z 2016 roku z jedynym właśiwym silnikiem czyli 5,7 Hemi. Auto sprowadziłem osobiście i jak każde było powypodkowe. W zasadzie auto jest w końcowej fazie kompletowania. W związku z powyższym oraz faktem, iż nie mogę znaleźć proszę o pomoc. Potrzebuję znaczek logo dodge ram na atrapie grilla. Może ktoś z czytających posiada informację na temat tego gdzie mogę zakupić ten element? Za pomoc i cenne wskazówki z góry dziękuję i pozdrawiam miłośników amerykańskiej motoryzacji.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.