Skocz do zawartości

Kupna pickupa pod przyczepę pomocy


Houdini-garage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ogólnie muszę kupić pickupa do ciągania lawety z autem.Zalezy mi głównie też na dużej pace więc kabina wchodzi tylko w grę tzw. 1,5 nie pełna.Na początku myślałem nad fordem f150 11 generacji z silnikiem 5,4 Triton ale słyszałem dużo opini złych o tym silniku że jest przekombinowanyn i kłopotliwy.Teraz zastanawiam się też na f150 ale 12 generacji bo silniki są niby mniej awaryjne kumpel poradził też Nissana Titan oczywiście silniki muszą chodzić na LPG.

Czy mogę prosić o jakieś rady co kupić co jest mało awaryjne i spalanie nie powala z nóg.

Za odpowiedzi dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z full size-ów będzie tak samo dobry do ciągania lawety pod warunkiem, że nie kupisz dobitego trupa - w sumie to do tego są przeznaczone.

Inna sprawa, że przy takim zastosowaniu bardziej obawiałbym się o przeniesienie napędu (skrzynia, mosty) niż o silnik.

Co do spalania, to pytanie jaka wartość powala Cie na kolana? Bo przy około 20-25l/100km kilka w tą , czy w tamtą to już żadna różnica.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z mojego doświadczenia,

paka w Dodge Ram 1500 z lat 2002-2008 ma długość około 2 m, kabina quad cab, czyli taki półtorak+ , z 4-ma drzwiami. Ja takim z 2007r Hemi ciągałem Jacht na przyczepie 3 osiowej 3,5 t DMC, mocy nie brakowało, problem w modelach 1500, 150 to zbyt miękkie zawieszenie. Ideałem są modele HD 2500, SD 250, ale ciężko znależć.

Ram 2500 CTD , paka 2,40m typowy półtorak.

 

 

FB_IMG_1621010859651.jpg

FB_IMG_1621010869840.jpg

FB_IMG_1621010893321.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, silnik 5,7 Hemi dostał tytuł sinika roku 2004, skrzynie 5 biegowe dość wytrzymałe, wszystko zależy od przebiegu i serwisu. W modelach 1500 ukręcał sie tylni wałek atakujacy w moście, Ram II gen z Cumminsem to prawdziwa bestia,słabe skrzynie,  problem tej generacji to brak ocynku blach ruda zjada je na potęge. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie takiego jak ty Sebastian ale z silnikiem 4.7 i nawet w tej wersji mocy mu nie brakowało. 

 

Pewnego razu załadowałem pełną, kopiasta pakę granitu,(chyba półtorej tony) wydawało mi się ze da radę bez problemu. Napędowo i silnikowo zero problemu ale zawieszenie koszmar, resory miałem płaskie i na autostradzie przy 80km/h czułem się jakbym płynął motorówką. 

 

Ogólnie mega polecam ta wersję z racji dużej paki! Z rdzą miałem problem tylko na tylnym nadkolu i to jednym;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Sebastian O. napisał:

Ram II gen z Cumminsem to prawdziwa bestia

Nigdy nie umiałem się przekonać do dizli. 

 

Houdini-garage jak będziesz chciał ciągnąc przyczepę takim Cumminsem to nastaw się na 20-25 litrów deasla, a nie jak przy 5.7 hemi tej same ilości gazu. Kosztowo to robi ogromną różnicę! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to sporo fanów Efki z tego co widzę, ale jakoś umilkli. 

Z tego co wiem już z doświadczenia do Rama dostaniesz każdą części na miejscu, wszystko mozesz kupić u setek sprzedawców lub w każdym serwisie Fiata! 

 

Popularnośc Ramow w Polsce(nie wiedzieć czemu) jest znacznie większa, wystarczy zobaczyć ilość oferowach Ram 1500 i F150 na otomoto. To daje pewien obraz, ale absolutnie nie oznacza że jeden jest lepszy od drugiego 😉

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.