Skocz do zawartości

Ford F-150 części


Czaro

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jestem posiadaczem od niedawna F-150  XLT z 1992 r. Poszukuje części do niego m.in filtry, pasek, rolki napinacza ,gumy zawieszenia itp. Zderzak tylny też chętnie zakupię . Doradzicie koledzy w jakim sklepie mogę co nieco do niego kupić na początek . Jakie jest Wasze zdanie odnośnie oleju silnikowego 5 W 30 będzie ok?Może ktoś z Was posiada starą serwisówkę do niego . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Czaro napisał:

Jestem posiadaczem od niedawna F-150  XLT z 1992 r.

Mmmm, prawie jak mój, pokaż foty.

Drobiazgi warto kupić w Rockauto. Nie ma tylko co gromadzić dużych paczek, bo raz - rosną koszty wysyłki, dwa - dochodzą opłaty celne, trzy - może się zdarzyć, że zamówione graty będą w różnych magazynach, więc dojdą opłaty za przesłanie wszystkiego w jedno miejsce.

Zamawiałem niedawno kable i świece - pomimo, że doszło mi ok 90 PLN Vatu, to i tak wyszło ok 400 taniej niż w PL. Zamówiłem w poniedziałek wieczorem, w czwartek rano miałem paczkę u siebie.

Kilka lat temu takie drobiazgi kupowałem w PL, ale ostatnio naszych handlarzy naprawdę chyba po.....ło z marżami.

Jaki masz silnik? Bo w 5.0 wkład filtra powietrza był taki sam jak w Jeepie Cherokee XJ 4.0.

Tylny zderzak to raczej tylko używany - sprawdzaj ogłoszenie na Allegro, OLX itd, może będziesz miał fart i coś się trafi.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzięki za info. Kupiłem pierwsze detale w LMC. Jeszcze nie przyszły- dam znać . Silnik to 5.0.  Napęd tylko na tył . Kupiłem go ze strzałem z tyłu ale już ogarniam tematy dalej. Jak rozwiązałeś temat lamp - dostosowanie do naszych norm . Foty podsyłam . Jak coś to w kontakcie  tel 606160069.

20210304_145322.jpg

20210304_145206.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, ale to jedna z moich dwóch ulubionych generacji eFów, więc może nie jestem obiektywny😁

W sumie nic nie robiłem, bo auto było już od kilku lat w Polsce i przeróbki robił któryś z poprzednich właścicieli.

Tylne lampy to standardowo w tamtych latach - kierunki w lampach cofania, pod zderzakiem dodatkowe lampy przeciwmgielnego i cofania. Teraz w dobie wszechobecnych ledów pewnie nie ma problemu, żeby dać dodatkowe żarówki w lampach zamiast tych dodatkowych pod zderzakiem.

Z przodu, o ile dobrze pamiętam, została fabryka. Przednie pozycje i kierunki to nie problem, bo z tych białych na rogach można zrobić pozycje, a kierunki zostawić w pomarańczowych pod reflektorami.

Gorzej ze światłami mijania - asymetrycznych nie ma, bo ta generacja nigdy nie była sprzedawana w Europie. Przerobić na soczewki czy cokolwiek innego też ciężko, bo wiązka światła modelowana jest przez szybę, która jest z tworzywa sztucznego (więc wypolerowanie na gładko odpada).

Można pewnie jakieś tuningowe ledy lub ksenony nabyć w USA i przerobić na asymetryczne, ale moim zdaniem do takiego auta to wiocha.

Tylny zderzak taki sam był w Bronco 5 generacji (4 chyba też). Ewentualnie możesz spróbować ze zderzakiem z jakiegoś innego pickupa full siza z przełomu lat 80-tych i 90-tych. Zdarzało się, że biedniejsze wersje wyjeżdżały z fabryki bez tylnego zderzaka (jak mój), i dealer dokładał od siebie jakiś akcesoryjny, a te były uniwersalne, czyli do wszystkiego. Ten, który ja miałem, od oryginału różnił się tym, że od góry zamiast plastikowej nakładki była blacha ryflowana - poza tym wszystkie przetłoczenie były praktycznie takie same jak w oryginale.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Załóż swój temat w tym dziale

https://www.pickupklub.pl/forum/31-showroom/

 

chętnie bedziemy czytac i ogladac zdjecia z prac 😉

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

 

GRUPA SPEED CAR

Multiagencja Ubezpieczeniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.