Skocz do zawartości

zakup l200 poradzcie proszę


Andrzej333

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Koledzy,
debiutuję na forum,więc proszę o wyrozumiałość w razie nie dotrzymania standardów.
Jestem psczelarzem z Mazur i chce kupić l200 do tyrania po lasach i łąkach.Stąd budżet nie imponujacy-ok40-45 tys.Pojutrze mam jechac 500 km,by zakupić umówione auto.Delikatnie rzecz ujmując słąbo znam się na samochodach.Stąd serdeczna prośba o opinię n/t wybranego auta.Moze wrecz ktoś je widział?link:
https://www.otomoto.pl/oferta/mitsubishi-l200-2-5-diesel-136-km-zarejestrowany-4x4-130-tys-przebieg-ID6DFiVW.html

vin: MMCCNKB40AD015341
będę bardzo wdzięczny za każdą radę/sugestię.Na co zwrócić uwagę,co i gdzie można sprawdzić po vin.
Pozdrawiam na przywitanie
Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz, to nie jedź sam.

Albo weź kogoś ogarniętego w tych autach, albo znajdź gdzieś na miejscu dobry warsztat lub nawet ASO Mitsubishi.

W ponad 10 letnim roboczym aucie, ściągniętym z Francji kupa może siedzieć dosłownie wszędzie

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kuba M. napisał:

Nie znasz, to nie jedź sam.

Albo weź kogoś ogarniętego w tych autach, albo znajdź gdzieś na miejscu dobry warsztat lub nawet ASO Mitsubishi.

W ponad 10 letnim roboczym aucie, ściągniętym z Francji kupa może siedzieć dosłownie wszędzie

 i   to jest to  10 latek i kupa...  moze byc  ja kupiłem w tej cenie 35latka i kupy nie znalazłem  ale wiem na co sie pisałem. 

  sorki ze nie na temat pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.03.2021 o 09:32, Andrzej333 napisał:

 

Jako,że sezon pszczelarski tuż,pali mi sie juz przy tyłku z zakupem taczki.20 km ode mnie pojawiła się opcja:
https://www.otomoto.pl/of...3-ID6DzDia.html
Generalnie,jako,że zielonym w temacie motoryzacji,podjąłem decyzję,że auto musi być polskie,najlepiej od pierwszego właściciela.Musi być tez faktura vat 23%.
Fajnie,ale okazało się,że na teraz tylko dwa pickapy spełniają powyzsze założenia w budżecie do 55 000.Drugi to:
https://www.otomoto.pl/of...ml#gallery-open

przyznam,że dotychczas jakoś nie rozważałen navary,ale,że wybór przy moich założeniach niewielki navara wskoczyła do grupy docelowej.
Co byście wybrali?No poradzcie w wolnym czasie... :)13 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje linki nie "robią"

Co do navary, początkowo też brałem ją pod uwagę, ale ciężko o benzyniaka - chyba że w wersji USA jako Frontier z fajnym 4.0. Jednak sporo naczytałem się o korozji ramy i przypadkach łamania się tych samochodów - a rama to akurat u mnie ma być solidna, resztę da się zrobić

 

moja stajnia - uzbierało się ponad 1000KM 🙂 : Dodge RAM 1500 [EVA], Audi Q5 [CAEB], Audi A3 [CNT], Saab 9-3SS [B207E], Astra Bertone [Z22SE], Skoda Favorit 136 (babcia)

https://mubi.pl/id-5EGVDL 150zł taniej ubezpieczenie przy zakupie z MUBI.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak mała odległość że czystej ciekawości pojechałbym zobaczyć jak to wygląda nie mając pojęcie o mechanice 😉

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

 

GRUPA SPEED CAR

Multiagencja Ubezpieczeniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2021 o 08:54, Mecenas napisał:

Tak mała odległość że czystej ciekawości pojechałbym zobaczyć jak to wygląda nie mając pojęcie o mechanice 😉

A byłem,byłem.Ogledziny trwały 15 sekund:przywitanie się,moje pytanie o wizytę w ASO,odmowa właściciela,pożegnanie🙂

Ogłoszenie znikn,eło za chwilę po mojej wizycie,stąlink nie robi:-)

Z braku opcji zakupowych,rozważam już szersze spectrum opcji.Najnowsza,jesli raczycie spojrzeć na zacne silverado:

 https://allegrolokalnie.pl/oferta/chevrolet-silverado-5-3-4x4

i tu pytanie,czy ktoś wie,jak w krótkiej pace jest z podróżowaniem pasażera na środkowej kanapie/podłokietniku?Przeciez nie ma pasa....prawnie chyba średnio?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Andrzej333 napisał:

A byłem,byłem.Ogledziny trwały 15 sekund:przywitanie się,moje pytanie o wizytę w ASO,odmowa właściciela,pożegnanie🙂

Ogłoszenie znikn,eło za chwilę po mojej wizycie,stąlink nie robi:-)

Z braku opcji zakupowych,rozważam już szersze spectrum opcji.Najnowsza,jesli raczycie spojrzeć na zacne silverado:

 https://allegrolokalnie.pl/oferta/chevrolet-silverado-5-3-4x4

i tu pytanie,czy ktoś wie,jak w krótkiej pace jest z podróżowaniem pasażera na środkowej kanapie/podłokietniku?Przeciez nie ma pasa....prawnie chyba średnio?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że nie ma pasa? Bo zdjęcia tak zrobione, że widać, że nic nie widać.

Tak jak pisałem już na rajdach - auto w rzadko spotykanej u nas konfiguracji, tzn krótka kabina, krótka paka, V8 i napęd 4x4, biorąc pod uwagę lift zawieszenia i nowe opony cena wydaje się raczej niewysoka jak na Chevroleta, a sprzedaje się chyba od wiosny zeszłego roku. 

Weź VIN od gościa i sprawdzisz sobie w jakim stanie rozkładu przypłynął do PL.

 

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kuba M. napisał:

A skąd wiesz, że nie ma pasa? Bo zdjęcia tak zrobione, że widać, że nic nie widać.

dzięki za odpowiedz.Co do pasa,oczywiście na fotach nie widać nic,bardziej chodzi mi,czy z zasady te środkowe miejsca czy to w silverada,czy F150 mają taki pas.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kuba M. napisał:
59 minut temu, Kuba M. napisał:

Od lat 80-tych mają,

jasne,dziekim za konkret.Niestety,z vatem zrobiła się cena 69,000-czyli sporo ponad budżet.A faktura vat jest nieodzowna dla mnie.Szukam dalej.Generalnie podaż zaskakująco niewielka w grupie docelowej,której założenia:pickup,moze byc 3 miejscowy,"europejski" lub ameryka, do 60 000,faktura vat.Obecnie będę chyba próbował opcję:

https://www.otomoto.pl/oferta/isuzu-d-max-ID6DFEsZ.html#7696a45e62

gdyby jakieś wrazenia z oglądu?Bo mam do niego ponad 500 km......

Generalnie,gdyby ktoś ,coś w powyżsszych kryteriach widział,słyszł,bedę wdzięczny ogromnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy miejsca z przodu to tylko full size, więc w zasadzie tylko USA, ew. coś japońskiego (tundra, titan) z rynku USA.

"Europejskie", a w zasadzie japońskie (poza Amarokiem) pickupy są dużo mniejsze i nie da się w nich upchnąć trzech miejsc z przodu. A przynajmniej takich prawie pełnowartościowych.

D-maxa tej generacji zupełnie nie znam. Ale skoro sprzedaje go pierwszy właściciel, a auto jest z Polskiego salonu, to nie powinno być problemu ze sprawdzeniem w ASO Isuzu. Dopytaj tylko najpierw, czy to też nie jest cena netto.

Inna sprawa, to że między silverado, czy jakimkolwiek innym full sizem, a takim Dmaxem, czy innym japończykiem, różnica w wymiarach paki jest naprawdę duża.

Nie wiem, czego potrzebujesz, ale długość paki w takim 4 drzwiowym japończyku jest mniejsza niż szerokość paki w silverado.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kuba M. napisał:

Nie wiem, czego potrzebujesz

potrzeby dot.auta:

- paka (im większa,tym lepsza,nawet kosztem części pasazerskiej,przy czym istotna mozliwośc przewiezienia choć na krótkich dystansach 2 pasazerów

- wspomniana faktura vat,przy budżecie 60 000

- napęd 4 na 4 - pola,łąki,lasy

- godny prześwit mile widziany

- sprawny-niestety nie jestem"mechaniczny"

tak to czytam i widzę,że nie bedzie łatwo w tym budzecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.