Skocz do zawartości

Stop i kierunek


Dziadzia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

  czy ktoś wie jak ominąć jeden sygnał świateł stopu i kierunku w fordzie  f250 z 1986. na jednym kabelku jest stop i kierunek. Chciałbym to obejść.

 lamp zamiennych do tego auta niema, europejskich i kombinuje aby kierunek był pomarańczowy a stop czerwony bo na razie wszystko jest czerwone.( nasz Polski przepis zabrania czerwonego światła kierunku) nie chce go na zabytek rejestrować

 na ten moment wmontowałem leda dodatkowego pomarańczowego i działa ale stop jest za kiepski i go nie widać w ogóle jak jest załączony kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim miałem zrobione tradycyjnie, tj pomarańczowe żarówki w lampach cofania, cofanie przeniesione do osobnej lampy

Sygnał stopu i kierunków rozdzielony był chyba przy włączniku od STOPu, ale nie mam pewności - kupę lat już minęło.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki choc za tyle  a moze az tyle, 

 pierwszy pomysł był w lampach cofania du kolorowa leda ( pomarancz i biały i luzik  tylko ze przy stopie  swiecił sie pomarancz .

Pomysł padł .   musze znalez gdzie sa połaczone te dwa sygnały , by je rozdzielic i wtedy bedzie ok.Najgorsze ze wszystkie jakie w necie znajduje diagramy instalacji ele.  sa od 1997r. musze znalez gdzies do mojego.

Pozdrawiam  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 na allegro są żarówki LED pomarańcz + czerwony które rozwiązały by Twój problem (częściowo)

https://allegro.pl/kategoria/wyposazenie-i-akcesoria-samochodowe-zarowki-257359?string=led czerwony pomarańcz&bmatch=cl-e2101-d3681-c3682-aut-1-5-0218

ja mam na podobnych - biało-pomarańczowe przerobione lampy z tyłu (wsteczny i kierunek) oraz z przodu (pozycja+kierunek)

 

Jest jedno ALE - pomarańczowe światło w moich jest NADRZĘDNE i gasi białe przy uruchomieniu.

 

moja stajnia - uzbierało się ponad 1000KM 🙂 : Dodge RAM 1500 [EVA], Audi Q5 [CAEB], Audi A3 [CNT], Saab 9-3SS [B207E], Astra Bertone [Z22SE], Skoda Favorit 136 (babcia)

https://mubi.pl/id-5EGVDL 150zł taniej ubezpieczenie przy zakupie z MUBI.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem film na YT, może z tego czegoś się dowiesz - gość pokazuje schemat

 

 

moja stajnia - uzbierało się ponad 1000KM 🙂 : Dodge RAM 1500 [EVA], Audi Q5 [CAEB], Audi A3 [CNT], Saab 9-3SS [B207E], Astra Bertone [Z22SE], Skoda Favorit 136 (babcia)

https://mubi.pl/id-5EGVDL 150zł taniej ubezpieczenie przy zakupie z MUBI.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kuba M. napisał:

Bo tego nie da się zrobić dobrze bez rozdzielenia sygnałów.

 Właśnie     wszystkie opcie są ok  ale tylko ok  ja chce poprawnie to zrobić  i musze znalez  miejsce gdzie te 2wa sygnały się łączą i je rozdzielić . wtedy będę zadowolony z świateł 

 Dzięki za pomoc każde info się zda (staremu zachciało się Amerykańskiego Pikapa) 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eF siódmej generacji pod względem elektryki to nie prom kosmiczny.

Miernik w rękę i szukaj - dużo do sprawdzenie nie masz, bo tylko dwa obwody.

Tak na logikę, to oba powinny łączyć się albo przy tylnych lampach, włączniku stopu, włączniku awaryjnych lub przerywaczu.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2021 o 07:44, Kuba M. napisał:

eF siódmej generacji pod względem elektryki to nie prom kosmiczny.

Miernik w rękę i szukaj - dużo do sprawdzenie nie masz, bo tylko dwa obwody.

Tak na logikę, to oba powinny łączyć się albo przy tylnych lampach, włączniku stopu, włączniku awaryjnych lub przerywaczu.

 Zgadza się i tak zrobię.  Cicha nadzieja była ze ktoś cos takiego już robił w takim aucie.

  przy tylnych lampach odpada sygnał już leci podwójny  wraz z złączką przyczepy, przednie kierunki  maja oddzielny sygnał, zostały 3 opcje ,może dziś znajdę czas to poszukam.

 

W dniu 25.02.2021 o 20:25, wiewioor.fm napisał:

 na allegro są żarówki LED pomarańcz + czerwony które rozwiązały by Twój problem (częściowo)

https://allegro.pl/kategoria/wyposazenie-i-akcesoria-samochodowe-zarowki-257359?string=led czerwony pomarańcz&bmatch=cl-e2101-d3681-c3682-aut-1-5-0218

ja mam na podobnych - biało-pomarańczowe przerobione lampy z tyłu (wsteczny i kierunek) oraz z przodu (pozycja+kierunek)

 

Jest jedno ALE - pomarańczowe światło w moich jest NADRZĘDNE i gasi białe przy uruchomieniu.

Właśnie   oto chodzi  ALE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.