Jump to content

Przedni most - obudowa

Recommended Posts

Składają mi most, który był się rozjechał. Podobno jest całkowicie zmielony. Flaki i półoś już mam całkowicie nowe, ale teraz mi dali znać ,że potrzebna będzie obudowa. Bo ta stara jest tak rozjechana, że tam nic nie trzyma.

Może wiecie skąd by wziąć jaką używkę ?

Edited by Raff1313

Może podzielę się swoimi wątpliwościami. Otóż jakiś czas temu robiłem tylni most. Również zmielony. O koszty nie pytajcie...

Takie auto kupiłem i w takim ono jak się okazuje jest stanie.

Skoro w takim stanie są oba mosty, to w jakim będzie skrzynia ? I silnik ?

Warto takie auto trzymać ? Czy się go pozbyć ?

Nie bardzo pojmuję co mogło się stać z Twoją obudową mostu. Osadzenia łożysk są rozbite czy co? Może pora zmienić mechanika na takiego, który wie co robi i chce mu się robić zamiast kombinować. Przy sztywnym moście jest ryzyko skrzywienia całości, ale w "półmoście" nie widziałem nigdy uszkodzonej obudowy (poza obłamanymi mocowaniami - do zespawania) które uniemożliwiły by mi naprawę.

Wiewioor, może niech oni to najpierw poskładają. Może czytają i po co mi to.

A druga sprawa, niech mi się skrzynia posypie, to gdzie ja pójdę ?

Ciężko jest znaleźć jakiegokolwiek mechanika, bo albo się boją takiego auta, albo są kiepscy.

Swoją drogą, to dziwne, że aglomeracja górnośląska i nie ma dobrych mechaników. Kilka milionów ludzi i powinno być OK.

Edited by Raff1313

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Similar Content

• By t-olo
      Witam. Czy może ktoś z Was przerabiał temat wymiany krzyżaków półosi w przednim moście w takim Fordzie jakiego mam ja (tj. Ranger 1997 r.). Most z przodu to DANA35 z tego co się doczytałem. Czy może ktoś wie, czy półosie wyjdą z gruchy czy też trzeba je tam rozpinać i czy trzeba ściągać całą zwrotnicę czy da się ją tylko "odchylić" odkręcając od góry? Pozdrawiam. OLO.
    • By tritrans
      Witam potrzebuję tylny most do mojego Ramika oddałem samochód do gazownika do poprawek i jak odebrałem okazało sie ze posypał sie most a dokładniej przy jeździe po łuku w lewo słychać tarcie jak by sie wysypały jakieś łozyska. Nie wiem czy są wymienne i czy można to zregenerować czy tylko pozostaje Zuzcar i inny most ale jak na złość nie mają przełożenia 3,92 a taki potrzebuje. Czy jest ktoś w stanie wyjaśnić mi o co chodzi z tym dyferencjałem DYNA bo na Allegro są łożyska ale nie wiem jakie przypadało by do mojego. No i ostatnia sprawa czy możecie kogoś ewentualnie polecić kto regeneruje takie zabawki.
      Nr mojego mostu to 52114222AA. Przełożenie tak jak napisałem 3,92
      Pozdrawiam
      Tritrans
      Krzysiek
    • By Sirbu
      Witam wszystkich serdecznie. Pilnie kupię tylny most do Dodge RAM 1500 5.7 hemi z 2008 roku, przełożenie 3.92. Ma ktoś na sprzedaż? Bądź jakieś namiary gdzie można kupić? Już obdzwoniłem 3/4 Polski, nigdzie nie ma nic...:(
    • By Kubag
      Witam mam problem z luzami na przednich półosiach od strony mostu .Czy to prawda że to przypadłość hiluxów bo mój kolega ma ten sam problem. W tych dwóch przypadkach przebieg mamy koło 150 tys. Czy wiąże sie to z wymianą przedniego mostu. Gdzie można kupić nowy i jakie to są koszty? Czy na przyszłość mozna założyć na przednie koła ręczne sprzegiełka?pozdrawiam 

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.