Jump to content

Recommended Posts

Witam. Interesuje się zakupem Toyoty Tundry z aukcji USA, oczywiście 5,7 V8 z lat 2011 - 2015. Mam pytanie: w sieci jest artykuł o tundrze https://autokult.pl/t/52854,toyota-tundra

i w tym oto artykule jest wzmianka, że w Tundrze produkowanej po 2007 r. i właśnie z silnikiem 5.7 V8 o symbolu 3UR-FE V-8 jest wada fabryczna wałka rozrządu, spowodowana wadliwym procesem odlewania. Jest wzmianka później w dalszej części artykułu, że wada ta została z czasem usunięta.

Czy ktoś się może orientuje, czy wada ta został usunięta w podczas liftingu w 2011 roku, czy może dopiero w jej następcy od 2014 roku?

Dzięki za odp. pozdrawiam

2011 i wyzej powinny byc ok. To sa dobre silniki, chociaz zdarzaja sie wypadki. W 2007 znalezli 20 silnikow ktore mialy problem z zle wykonanym pod wzgledem metalurgi walkiem rorzadu i podejzewali ze 30 tys wyprodukowanych silnikow bedzie mialo problemy. Tak dla porownania to kazde z produkowanych V8 obecnie ma problemy. 5.7 Hemi ma problem z walkiem rozrzadu i kiepskim przeplywem oleju, Fordy w starszych Tritonach 5.4 i 4.6 problem z przeplywem oleju , nawet 6.4 Hemi problem z tlokami halasujacymi na zimnym silnku oraz wytartym walkiem rozrzadu, rowniez 6.0 Vortec . Pilnowac oleju i wymian i powinno byc ok. Rozgladalem sie za tundra jakis czas temu do ciagniecia przyczepy. Jest to pol tonowka ktora moze bardzo duzo zniesc ale na papierze liczby byly za male do moich potrzeb. Auta ogolnie malo awaryjne z dobrymi osiagami i silnikiem z dobrymi recenzjami, rowniez trzymajace wartosc.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Jarek37
      Suema fanatycy dodga. W sobotę podjąłem się wymiany świec w moim Cielaku"😁 Niektórzy wypisywali cuda że 5-6 godzin trwa wymiana, demontaż pompy hamulcowej i serwa! Nieprawda panowie! 2 godziny i zro iłem to na luzie pomimo iż auto posiadam od 3 tygodni. Wystarczy klucz przegubowy i odkręcenie dwóch śrubek i mamy super dostę do wszystkich 16 świec. 
    • By Jarek37
      Błąd spalania katalitycznego któty się pojawia po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów od wykasowania.Dodge ram 5.7hemi posiada instal. Lpg fabryczną. Proszę o wsparcie. 🙏
    • By rpawel76
      Zbieżność Tundra 2007
      Poszukuje danych potrzebnych do ustawienia zbieżności w.w samochodzie , na stacjach które odwiedziłem takowych nie posiadają a w ramach dbania o klienta odsyłają mnie do internetu w celu poszukiwania niezbędnych danych -- a więc poszukaj to Ci zrobimy ---a więc koledzy pomożecie?
      nie wiem co jest trzeci raz wklejam temat i nic ale jakby sie powtórzył to sie nie gniewać
    • By Szary
      Chciałem się poradzić. W moim Hiluxie przy ok 2tys rpm słychać dość głośne syczenie,
      Jest lekko słyszalne przy jeździe po utwardzonej drodze, sporo głośniej się robi przy jeździe pod dużym obciążeniem w terenie po piachu, błocie itd, gdzie trzeba dobrze depnąć.
      Dzwięk jest głośniejszy niż w innych TD z którymi miałem do czynienia.
      Powiedzcie, czy ten typ tak ma ? Czy coś sie dzieje z turbiną ?
      Zdaję sobie sprawę że trudno coś zdiagnozować na podstawie takiego opisu, ale może jednak ktoś pomoże.
    • By Szary
      Witam. Mam mały kłopot.
      Po ostatniej zmianie czasu chciałem przestawić zegarek i... Przycisk nie chciał zadziałać więc wcisnąłem mocniej i zegarek wpadł do środka :P
      Jak sie zabrać do rozbierania deski żeby go z powrotem zamontować ?
      Wystarczy wciągnąć ten mały schowek nad radiem ?

Pacjent Hilux '09
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.