Jump to content

andreokz
 Share

Recommended Posts

Witam. Interesuje się zakupem Toyoty Tundry z aukcji USA, oczywiście 5,7 V8 z lat 2011 - 2015. Mam pytanie: w sieci jest artykuł o tundrze https://autokult.pl/t/52854,toyota-tundra

i w tym oto artykule jest wzmianka, że w Tundrze produkowanej po 2007 r. i właśnie z silnikiem 5.7 V8 o symbolu 3UR-FE V-8 jest wada fabryczna wałka rozrządu, spowodowana wadliwym procesem odlewania. Jest wzmianka później w dalszej części artykułu, że wada ta została z czasem usunięta.

Czy ktoś się może orientuje, czy wada ta został usunięta w podczas liftingu w 2011 roku, czy może dopiero w jej następcy od 2014 roku?

Dzięki za odp. pozdrawiam

2011 i wyzej powinny byc ok. To sa dobre silniki, chociaz zdarzaja sie wypadki. W 2007 znalezli 20 silnikow ktore mialy problem z zle wykonanym pod wzgledem metalurgi walkiem rorzadu i podejzewali ze 30 tys wyprodukowanych silnikow bedzie mialo problemy. Tak dla porownania to kazde z produkowanych V8 obecnie ma problemy. 5.7 Hemi ma problem z walkiem rozrzadu i kiepskim przeplywem oleju, Fordy w starszych Tritonach 5.4 i 4.6 problem z przeplywem oleju , nawet 6.4 Hemi problem z tlokami halasujacymi na zimnym silnku oraz wytartym walkiem rozrzadu, rowniez 6.0 Vortec . Pilnowac oleju i wymian i powinno byc ok. Rozgladalem sie za tundra jakis czas temu do ciagniecia przyczepy. Jest to pol tonowka ktora moze bardzo duzo zniesc ale na papierze liczby byly za male do moich potrzeb. Auta ogolnie malo awaryjne z dobrymi osiagami i silnikiem z dobrymi recenzjami, rowniez trzymajace wartosc.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Similar Content

• By kucaro
      Przepraszam szanowne grono, ale pozwole zapytac jeszcze raz.
      Znalazlem takie oto autko:
      http://www.2hl.pl/szczegoly.aspx?idoferty=11915&idbranzy=20

a jako ze do BRE mi blizej nic gdzie indziej i jestem 'stałym' klientem, to sie zastanawiam
      czy nie tej Toyoty nie wziać.

Uprzejmie poprosze o oponie dot. spalania, kosztów serwosu, dostepnosci czesci zamiennych oraz ceny założenia dobrej instalki LPG.

VIN:5TBBV54117S452954 (czy mógłby ktoś mi sprawdzić ?)
    • By jacoblack
      Moje autko :-D
      TOYOTA HILUX 2,5 D4D SR5 2006

Fotki: :arrow: http://picasaweb.google.com/jaco.grabowski/TOYOTAHILUX25D4DSR5EXTRACAB2006?authkey=9ltBmqmEB0w

Układ napędowy:
      Rodzaj silnika turbo diesel (common rail)
      Pojemność silnika [cm3] 2494
      Moc maksymalna [KM/kW] (obr./min.) 120 / 88 (3600)
      Maks. moment obr. [kGm/Nm] 33.2 / 325 (2000)
      Skrzynia biegów 5- biegowa; manualna

Dane eksploatacyjne:
      Przyspieszenie (od 0 do 100km/h ) 15.2
      Prędkość maksymalna [km/h] 155
      Zużycie paliwa - cykl miejski [l/100km] 10.1
      Zużycie paliwa - cykl mieszany [l/100km] 8.3 (faktycznie spala 7,8L na 100km)
      Zużycie paliwa - cykl pozamiejski [l/100km] 7.2
      Pojemność zbiornika paliwa [l] 80
      Emisja CO2 [g/km] 219

Wymiary przestrzeni ładunkowej:
      Długość/Szerokość/Wysokość [mm] 1805 / 1515 / 450
      Objętość [m3] 1.23

Nadwozie:
      Nadwozie 2 dr.
      Długość/Szerokość/Wysokość [mm] 5255 / 1835 / 1795
      Masa własna [kg] 1815
      Ładowność [kg] 900
      Liczba miejsc siedzących 4
      Rozstaw osi [mm] 3085
      Minimalna średnica skrętu [m] 12.4

Zawieszenie:
      Zawieszenie przednie podwójne wahacze, stabilizator
      Zawieszenie tylne resory piórowe

Modyfikacje:
      Felgi ANTERA 20"x9,5"
      Opony 275/40ZR20
    • By andreokz
      Witam. Planuję zakup Toyoty Tundry z 2014 r. 5.7l V8 i fabrycznie jest wyposażona w tempomat, lecz nie aktywny. Czy można jakoś dołożyć do takiego modelu moduł aktywnego tempomatu? Na ebay widziałem jakiś kit do kupienia. Czy jest to do ogarnięcia w Polsce? Dzięki za odp.
    • By najman
      Pracuje w salonie Dodge Chrysler i Jeep ale niestety nie mamy danych na temat RAM-a. W JEEP-ie Cheerokie i Wrangler oraz DODGE Nitro jest do wyboru naped 2 WD, 4 WD High)niby do jazdy na szosie, 4 WD Low (z reduktorem). Niestety w trybie 4 WD High mozna jezdzic tylko do 80km/h dlatego ze mosty spinaja sie na sztywno (tzn nie dziala mechanizm roznicowy na obu osiach) i mozna rozwalic mosty wiec pozostaje tylko 2 WD. Wiem ze w RAM-ie tez sa do wyboru te opcje napedowe ale zastanawiam sie czy tak samo w trybie 4 WD High nie dzialaja mechanizmy roznicowe?????
    • By Balon22175
      Witam,
      Pacjent Ford f 150 rok 2007 silnik 5,4
      Ile czynnika do układu chłodzenia??

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.