Jump to content

RAM interfejs diagnostyczny jaki?

Recommended Posts

• 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Koper Ram1500
      Witam,
      Pomocy ; )
      nabyłem długo wyczekiwany krążownik RAM 1500, 5.7 model 2013/14 i niestety mam problem, ponieważ po przełączeniu guziczkiem napędu na np  4x4 AUTO i reszta 4x4 zaczynają się sceny dantejskie .Szarpie przy wolnych prędkościach, strzela coś pod spodem, koła przednie się blokują, nie da się skręcić. Prób dokonywałem teraz na śliskim, może powinienem zrobić to na suchym asfalcie to by wypadło tylko coś spod niego i wiedziałbym w czym problem..
      Na tylnym napędzie jedzie, wyje jakieś łożysko na ciągu, ale jedzie.
      Miałem podobne nieprzyjemne przeskakiwania kół w starym Land Cruiserze JK95, ale to był reduktor, wymieniłem i malina.
      W tym też wymieniłem reduktor, bo doświadzczenie tak podpowiadało, niestety objawy nie ustały i wróciłem do pierwotnego. Rozmiar opon ten sam.
      Na przednich półosiach od wewnętrznej strony czyli od mechanizmu różnicowego zauważyłem duży luz, wielokliny się powycinały. Ruszają się luźno wzdłużnie i poprzecznie.
      Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia, wie gdzie mógłybym taki temat ogarnąć. Wwa i okolice, ale w razie w poszerzam krąg.

dzięki /Paweł

• By Paszczur
      witam jako nowy użytkownik i zwracam sie z zapytaniem szczególnie do użytkowników RAM-ów choć nie tylko.
      W moim RAM-ie z 2016r mam problem z błędem Check Fuell Cap.Problem dotyczy systemu odzyskiwania oparów paliwa.
      Niby  w niczym nie przeszkadza ten błąd ale wkurzają kontrolki świecące. W jednym z serwisów próbowali to zrobić , jakiś czas było ok ale pojawiał się znowu.
      Myślę że to jest do ogarnięcia tylko musi to zrobić ktoś kto już takie coś robił.
      Gdyby ktoś mi pomógł w jakiś sposób będę wdzięczny
    • By Tomaszv8
      Witam
      Walczę od paru dni z moim ramem i pomysły mi się już kończą, nie działają (pokrętła na panelu A/C ) kierunki nawiewu i ciepło-zimno, deska rozebrana, każdy silniczek na krótko sprawdzony, wszystkie działają, bezpieczniki wszystkie sprawdzone, moduł valeo przy kierownicy sprawdzony jest ok. Silnik nawiewu działa, rezystor ok- jednak trochę zaśniedział i pokrętło na panelu prędkości nawiewu też działa. Dodam że podpinałem inny panel z pokrętłami i to samo. Na wyświetlaczu świeci mi się jeszcze abs, hamulec i poduszki. Czujnik ABS w moście sprawdzałem jest ok. Poduszki nie były wywalone wszystkie kable powpinane w poduszki. Może miał ktoś podobne przypadki? Liczę na was koledzy...
    • By dziudara
      Witam 
      Koledzy czy posiada ktoś manual do tylnego mostu Rama 1500 2010r ? Może ma ktoś doświadczenie w wymianie łożysk ?
      Pozdrawiam
    • By jarek10
      Mam pytanie do użytkowników
      silnika Hemi 5,7.
      Czytałem na jakimś forum, że przy odpięciu prądu
      (klemy z akumulatora) rozstraja się system MDS i trzeba
      go kasować (programować) w serwisie.
      Auto dalej jeżdzi, ale nie działa system MDS.
      Trochę nie bardzo chce mi się w to wierzyć, ale.......

Prawda czy fałsz ?

pzdr.Jarek10
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.