Skocz do zawartości

RAM interfejs diagnostyczny jaki?


mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi tylko o typową diagnostykę silnika, skrzyni, airbag to dowolny uniwersalny skaner EOBD (OBD2). Dosyć tanie są ametykańskie AUTELe Maxidiag

 

moja stajnia - uzbierało się ponad 1000KM 🙂 : Dodge RAM 1500 [EVA], Audi Q5 [CAEB], Audi A3 [CNT], Saab 9-3SS [B207E], Astra Bertone [Z22SE], Skoda Favorit 136 (babcia)

https://mubi.pl/id-5EGVDL 150zł taniej ubezpieczenie przy zakupie z MUBI.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Polecam AlfaOBD na wtyczce obdlink mx, ogarnia diagnostykę, logowanie testowanie elementów i kodowanie funkcji. Teraz zaczynam zabawę z HP Tuners mpvi2 ale to troche droższa opcja ale pozwała modyfikować dosłownie wszystko w sterowniku silnika i skrzyni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • Administrator

Działa, były ustawione na najniższe ciśnienie i nie było warningu, 

 

Dziwinie tylko bo mie mam wewnętrznego prawego czujnika, a pokazuje 4.8 bar

 

 

Czy wiesz może czy da się zaprogramować nowy kluczyk, ewentualnie sprawdzić ile jest przypisanych ?

16437293534062318893646088313120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Faktycznie widziałem filmik z możliwością korekty licznika i godzin pracy silnika, dobrze że jest rejestracja przebiegu w Carfax/Autocheck oraz w naszym Polskim Cepiku.

Zawsze można coś wyłapać.

 

Znalazłem funkcje wpisywania numeru nowego czujnika TPMS, także alfaobd jest niezła, 

 

 

12 godzin temu, Talas91 napisał:

Co mozna jeszcze zrobic obdlink mx? V gen tez wchodzi w gre? 

 

Jest bardzo dużo funkcji, można sterować każdym modułem w aucie, V gent też obsłuży, ważny jest interfejs bo to kupujesz osobno , jak @KrzychRam5.7 napisał 

Obdlink mx+ współpracuje wyśmienicie z Alfa Obd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć Wszystkim,

 

Od 2 tygodni jestem w posiadaniu RAM-a 1500 V generacji. Szukam interfejsu diagnostycznego za pomocą którego ogarnę ewentualne błędy, zmianę języka itd. Po przeczytaniu tego wątku skłaniam się do zakupu OBDLINK MX+ wraz z AlfaOBD. Potwierdzicie czy to dobry wybór? Przy okazji czy ktoś się orientuje czy w RAM-ie z 2020r jest tzw. Security Gateway?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.