Skocz do zawartości

Nissan Pickup D22 99'


Grubass

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

 

Jestem na ostatniej prostej do zakupu Nissana Pickupa D22 z 99 roku. Zostało mi tylko pojechanie do sprzedającego, obejrzenie i, mam nadzieję, powrót do domu wymarzonym pickupem ?

Wiem, że samochód jest po odbudowie -> miał robioną tylną część ramy, podobno jest zrobiona z konkretnego ceownika.   

 

Z racji tego ze na samochodach znam się jednynie nieco więcej niż zwykły zjadacz chleba to chciałbym się dowiedzieć od Was na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie takiego samochodu. Oczywiście wiem, że należy sprawdzić, działanie skrzyni, zawieszenia, napędów, czy są ew. wycieki, jak działa turbina.

 

Najbardziej obawiam się konstrukcji, samochód będzie pracował ( nie bardzo ciężko, ale jednak pracował a nie jeździł po bulwarach ? ) 

Sam kiedyś spawałem fotel od poloneza trucka, na gwóźdź jako uzupełnienie materiału, no i się trzymał, ale to było baaaardzo daleko od prawidłowego spawania... 

 

Chciałbym Was prosić o to na co zwracać uwagę przy takim samochodzie i najlepiej w jaki sposób sprawdzić działanie/poprawność, np czy należy w coś walnąć młotkiem, albo rozpędzić się i zrobić awaryjne hamowanie. Cokolwiek co mi pomoże. Pickupa będę pierwszy raz kupował.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, wskazówki i propozycje.

 

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że raczej jesteś na początku tej drogi, skoro jeszcze nie oglądałeś auta.

Zwrócić uwagę trzeba w zasadzie na wszystko - to ponad dwudziestoletnie auto, które pewnie wykorzystywane było zgodnie z przeznaczeniem.

Szczególnie na tą odbudowaną ramę. Po pierwsze dlaczego trzeba było ją odbudować - czy przerdzewiała, czy po dzwonie, czy ktoś pakował towaru ile się zmieściło (to może świadczyć pośrednio o stanie pozostałych podzespołów). No i oczywiście jak to zostało naprawione. Bo dla jednego konkret będzie wtedy, gdy ulepi jakoś ceownik z ogrodzenia i przypadkiem nie odpadnie na pierwszej dziurze, a dla drugiego może oznaczać taką naprawę, że nawet nie laikowi będzie trudno znaleźć miejsce naprawy, a całość będzie mocniejsza niż fabryczna.

Weź na oględziny kogoś znajomego, który ogarnia takie tematy.

A najważniejsze, to nie napalaj się.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Prawda jest taka ze juz sie napalilem...  oczywiscie biore to pod uwage i wlasnie dlatego przed zakupem mam juz umowiona wizyte w serwisie nissana, mysle ze oni beda w stanie powiedziec czy auto jest warte zakupu.

Ale chcialem tez poznac Wasze sugestie na co zwrocic uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.