Jump to content
Sign in to follow this  
Andrzej54

Jakie oleje do Ford F250 6.6 1982r

Recommended Posts

Witam, zakupiłem Forda F250 6,6 litra 1982 rok napęd na dwie ośki. Auto ze Stanów, trochę zaniedbane, zacznę od wymiany olei .

Proszę o określenie jakie oleje lać do silnika, skrzyni automatycznej, reduktora i mostów. 

Dzięki, nie mam doświadczenie z amerykanami, mam co prawda willysa mb i m38A1 ale to inna bajka.

Edited by Mecenas

Dzięki za nie odpowiedz, widocznie auta zabytkowe nie są mile widziane i znane na tym forum. Przepraszam że nie kupiłem nowszego, bardziej interesującego w grupie pickupa. Pozdrawiam Wszystkich Andrzej

I po co te nerwy... jak założyłeś temat próbowałem nawet szukać info dla Ciebie, ale w moich dostępnych źródłach o takich zabytkach nic nie ma. Nie miej pretensji do ludzi, 99,9% tutaj na własne oczy nawet takiego samochodu nie widzieli.

Jedyne info jakie można teraz pozyskać to rockauto.com - ale nie do końca wierze w ich info co do płynów i akumulatorów

Dzięki za info, na rockauto aktualnie kupuję fanty. Pojadę do warsztatu w W-wie specjalizującego się w tych autach może podpowiedzą

Pozdrawiam

biuro@amerykany.sklep.pl

+48 (52) 519 36 87

napisz do nich albo zadzwoń to Ci może dobiorą, do mojego rozpracowali wszystkie płyny

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By SzamanF150
      Witam szanowne grono,

Mój pierwszy post po przywitaniu się będzie dotyczył układu napędowego.
      Zauważyłem przy ruszaniu delikatne szarpnięcie, pojawia się ono praktycznie za każdym razem jak się zatrzymam i ponownie ruszam, chyba że bardzo delikatnie się rozkulam, wtenczas jest praktycznie niewyczuwalne.
      Dzisiaj się wgramoliłem pod auto ustawiłem na luzie i ręcznym i zacząłem ruszać wałem napędowym, na krzyżakach luzu nie zaobserwowałem, natomiast zaniepokoił mnie spory luz na wałku atakującym względem koła talerzowego lub może samego układu różnicowowego, tego jeszcze nie wiem (w poniedziałek będę ściągać czapkę).
      Czy duży luz (w przybliżeniu około 1cm po obwodzie wałkiem ataku) można jeszcze skasować, czy raczej bebechy w śmietnik?

Z góry dziękuję za wskazówki, może ktoś walczył z takim przypadkiem?
    • By DragonEv
      Czy ktoś z Was może wie, gdzie w fordzie F150 rocznik 2006 i czy w ogóle jest wybity numer VIN na ramie ?
    • By Mecenas
      Witam,
      jak sie sprawuja silniki 7.3D? Maja jakies mocno drogie bolaczki?

https://www.olx.pl/oferta/ford-f350-7-3d-380-km-harley-davidson-4x4-silnik-cumminsa-zamiana-CID5-IDAwXfA.html
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.