Skocz do zawartości

Ram 2500 jak rejestrować DMC 3.5 czy 4.5?


AREK 6.4 HEMI

Rekomendowane odpowiedzi

A jakim cudem RAM 2500 ma mieć DMC 4.5T? Tyle to on może mieć uciągu, ale DMC 3500kg. 

 

moja stajnia - uzbierało się ponad 1000KM 🙂 : Dodge RAM 1500 [EVA], Audi Q5 [CAEB], Audi A3 [CNT], Saab 9-3SS [B207E], Astra Bertone [Z22SE], Skoda Favorit 136 (babcia)

https://mubi.pl/id-5EGVDL 150zł taniej ubezpieczenie przy zakupie z MUBI.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wdług wujka gogle Ram 2500 6.4 Hemi waży netto 3300 kg, Dmc ma 4500 kg.

 

Jeśli wykorzystanie  Ramika będzie prywatne to nie musisz mieć tachografu przy rejestracji DMC 4500 kg. Ale viatoll obowjązkowy oraz zapłacisz podatek od pojazdów powyżej 3.5 t DMC, np. w moim mieście jest to około 750 zł rocznie.

Dziś możesz nie znaleźć nikogo kto podbije ci kwity na 3500 kg, wszechobecna kontrola diagnostów. 

A nawet jeśli to czy warto ryzykować potem na drodze? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
On 12/13/2019 at 2:42 PM, AREK 6.4 HEMI said:

Witam. W styczniu 2020 będę rejestrować Rama 2500 z 2016 roku, i pojawia się problem 3.5 dmc czy 4.5dmc.

Jeśli ta druga opcja to tachograf musi być czy nie? dodam tylko że auto mam kupione prywatnie nie na firmę. Podpowie ktoś jak to prawnie będzie później wyglądało?

Witam. Jak poszlo z ta rejestracja? Jakich problemow sie spodziewac? Jestem wlascicielem 2500 tki z 2015 roku z 6.4 Hemi, i ciezko mi sie auta pozbywac wiec mysle zeby go przytaszczyc ze soba do Polski. Poki co z tego co sie orientuje to same problemy do rozwiazania z tym sie wiaza. Uzywam auta do prywatnych celow i tak tez by w Polsce zostalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kategorię "C" (czyli DMC powyżej 3,5 tony) spokojnie zarejestrujesz. Tylko, że potem trzeba mieć viatoll i prawo jazdy na ciężarówkę, ale jak prywatnie to za to nie trzeba mieć tacho. Droższe jest ubezpieczenie OC na ciężarówkę i zapłacisz też podatek od środków transportu w miejscu zamieszkania. Będzie trzeba także przerobić migacze (jeśli RAM 2015 ma je zespolone ze światłem STOP) i dorobić przeciwmgielne tylne. Obecnie nie wiem czy jest nawet sens próbować rejestracji na kategorię "B" , aktualnie diagności się boją tego typu "kombinacji". Poza tym z używaniem tego typu auta w Polsce nie ma problemu. Jedyne czego może się kiedykolwiek doczepić diagnosta albo policja to symetryczne światła mijania - choć to też da się przerobić, ale i tak nie będzie na nie homologacji.

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.