Jump to content
MarekZ

Wibracje auta po wyżej 140km

Recommended Posts

Cześć witam wszystkich pickupowiczów 

Taki problem : dodge ram 1500 rok 2015 

Auto wpada w wibracje  po wyżej 140km na h 

Po zakupie auta wibracje były nie do zniesienia i zaczynały się koło 90Km A bardzo mocno można je było odczuć przy 140.

Wymieniłem wał bo był pokrzywiony -  polepszylo się 

Wymienile opony bo też były pokywione.

Tera mam złożone nowe Cooper discoverer A/T

Koła wyważone dwa razy i zrobiona zbieżność.

Jest dużo Lepiej ale auto dalej wibruje.

Ma ktoś jakiś pomysł co Jeszce mogę sprawdzić?

Czy Może to być słaba jakość opon które się deformuja przy "dużych" prędkościach ?

MAREK 

Czołem, Coopery to opony średniej klasy o ile indeks prędkości jest ok to nie powinno być problemu. A na stacji diagnostycznej sprawdzałaś sobie zawieszenie czy gdzieś nie ma luzów? 

Cześć!

Ostatni Sprawdzałem 30.000 km temu 😕 wymieniłem końcówki drążka.

Zastanawiam się czy te lekkie bicie  przy hamowaniu  ( myślę lekko pokrzywione tarcze ) może wpływac  na te wibracje ? 

Tarcze raczej tylko przy hamowaniu. Ja spróbowałbym podjechać do autoryzowanego Fiata,Mercedesa zapewne przy tak świeżym roczniku będą mieli wszystkie parametry i mogli posprawdzać.

Takie wibracje może powodować wiele elementów - zużyte piasty, łożyska półosi, łożyska wałka ataku, krzywe półosie lub cały most, krzywe felgi lub właśnie tarcze itd., itd

Napisz dokładnie kiedy się pojawiają, gdzie są odczuwalne (np. na kierownicy), czy jakoś zmieniają się w zależności od tego czy przyśpieszasz, jedziesz ze stałą prędkością lub zwalniasz, czy pojawiają się zawsze, czy tylko w niektórych warunkach.

Słowem, potrzeba więcej informacji, bo na podstawie tego co napisałeś to można co najwyżej powróżyć z fusów ;-)