Jump to content
Sign in to follow this  
Gregory85

Dodge Dakota 1999 5.2 V8

Recommended Posts

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By kaczor230
      Witam! 
      Jestem wlascicielem Dodge Ram 1500 5.7 HEMI z 2010 r. i chcialbym zrobic w nim pozadny serwis. Wymiana zaciskow hamulcowych i ogolny przeglad calego ukladu hamulcowego z wymiana plynu wlacznie. Filtry i przede wszystkim wymiana oleju  w skrzyni.
      Prosze o namiary dobrych fachowcow
    • By woytek91
      Witam,

Przymierzam się do zakupu pierwszego pickupa. Niestety silverado / sierra są dla mnie za duże, natomiast Dakota wydaje się w sam raz.
      Pytanie do znawców, na co zwrócić uwagę przy wyborze? Zewnątrz bardziej podoba mi się II generacja, ale III też nie jest zła, natomiast środek z III gen plastikami bardzo przypomina mi Jeepa WK, a jakość tych plastików jest mocno średnia więc bardziej obstaje przy II genie. Teraz pytanie o silnik V6 3.9L, czy to nie za słabe? Auto na pewno dostanie lift i większe koła, bo będzie musiało popracować trochę w górach. Ewentualnie jakie są wady tego silnika? 4.7 i 5.2 znam bo miałem oba w Jeepach. Chodzi głównie o to że najczęściej w ogłoszeniach widzę te V6, a V ósemki rzadko się trafiają. Wiadomo V8 fajniejsze, ale jak by się okazało że V6 też daje sobie rade z tym wozem i dodatkowym obciążeniem to może nie będę się upierał przy ósemce.

Kolejna sprawa, jak wygląda temat reduktora, gdzieś znalazłem info że tam są NV249 i 231? A jak jest faktycznie?
      Jak wygląda sprawa trwałości przedniego mostu i zawieszenia?
      i ostatnie czy  wszystkie wersje miały tylny most z LSD?

z góry dziękuję za wszystkie informacje i sugestie.

pozdrawiam,
    • By Evo
      Witam,
      na wstępie dodam, ze jeśli dojdzie do zakupu będzie to moje pierwsze auto tego typu (aktualnie Mercedes CLA AMG czyli w porównaniu zabawka), nie kupuję go z potrzeby, tylko po prosu zawsze o takim marzyłem, a szczególnie podniesionym. Kilka miesięcy mieszkałem w USA jeżdżąc Nissanem Armada podobnych gabarytów, ale tam było łatwiej z parkowaniem i tankowaniem. Chciałbym wstawić instalację LPG, która prawdopodobnie całkiem dobrze się sprawdza w tym silniku. Jak jest z dostępnością podstawowych części eksploatacyjnych ?

Jestem zainteresowany tym egzemplarzem: https://www.otomoto.pl/oferta/dodge-ram-1500-sport-jedyny-taki-ID6By9lZ.html?

Proszę o ewentualne uwagi. Auto byłoby używane na co dzień. Docenię tez uwagi które wybiją mi z głowy pomysł za to auto.
    • By Rebel
      Czy ktoś mógłby mi polecić jakiegoś dobrego mechanika, serwis obojętnie gdzie w Polsce. Zależy mi tylko na fachowości.
      Posiadam auto Dodge Ram Sport Quad cab 5.7 Hemi 4x4
    • By robrob
      Koledzy mam pytanie co to jest https://www.fotosik.pl/zdjecie/453679bc269917ab i jak się tym posługiwać, dodam tylko że przy uruchamianiu auta świeci się ikona przyczepy, mam też problem z radiem https://www.fotosik.pl/zdjecie/db27e7136c8840da jeśli włączę cd to gra normalnie jeśli przełączę na radio to zapada cisza, radio fale wyszukuje normalnie pokazuje nawet informacje jaki jest grany utwór, jakaś rada.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.