Skocz do zawartości

Ford Explorer Sport track (Bielsko-Biała) - przestrzegam, szrot


wiewioor.fm

Rekomendowane odpowiedzi

Ku przestrodze przed nieuczciwym sprzedającym.

 

Ford Explorer Sport Track 4.0 V6 2002rok

kolor zielony, nr. rej.: SB6405U

 

https://www.olx.pl/oferta/ford-explorer-sport-track-4-0-v6-211-koni-naped-4x4-CID5-IDvkcS5.html#207d8992d9

 

Sprzedający zapewniał, że poza tym co widać na zdjęciach (mankamenty blacharsko-lakiernicze) samochód jest sprawny. Rama miała być po konserwacji tej zimy, dużo nowych części, etc...

Wiedział, żę w jedną stronę przyjadę prawie 500km.

 

Oględziny były dla mnie szokiem (jako mechanika) że samochód może być takim wrakiem (tydzień wcześniej zaliczył przegląd - diagnosta powinien dostać "po dupie").

Po konserwacji ramy nie znalazłem śladu. Elementy nadwozia trzymające budę z ramą (lewy przód pod słupkiem A) nie istnieją - pozostała rdza. Lewy zawias tylnej klapy trzyma się na słowo honoru. Lewy przedni błotnik ma duże pęknięcie szpachli w pobliżu kierunkowskazu. Ilość rdzy pod spodem jest przerażająca. Wiązki skrzyni i reduktora wiszą luzem, część okablowania zbiornika LPG pod samochodem uszkodzona. Wycieki z wszystkich elementów układu napędowego. Wnętrze brudne. Uszkodzony rezystor dmuchawy (działa tylko 4 bieg). Wydech wielokrotnie łatany, a i tak dziurawy. Lewa tylna lampa pęknięta i byle jak zaklejona, brak jednej oprawki podświetlania rejestracji.

Sprzedający był nieobecny, reprezentował go ojciec. Jak zacząłem wyliczać mankamenty to bez kontaktu z synem sam zszedł z ceny z 14800 z ogłoszenia na 12000 i dorzucenie kompletu opon, czyli miał na to przyzwolenie, starał się namówić mnie mimo mojej niechęci na zakup tego samochodu jak już przyjechałem 500km.

 

moja stajnia - uzbierało się ponad 1000KM 🙂 : Dodge RAM 1500 [EVA], Audi Q5 [CAEB], Audi A3 [CNT], Saab 9-3SS [B207E], Astra Bertone [Z22SE], Skoda Favorit 136 (babcia)

https://mubi.pl/id-5EGVDL 150zł taniej ubezpieczenie przy zakupie z MUBI.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.