Skocz do zawartości

Upcykling - alternatywny sposób na wymarzonego pick-up'a


JurekZ

Rekomendowane odpowiedzi

Hej miłośnicy pickup'ów

Pzredstawiam Wam swój jak widzę mocno oryginalny pojazd ? 

Po 10 latach planowania, projektowania, kompletowania części, wyposażeniu warsztatu, nauki spawania itd udało mi się ukończyć przebudowę mojego Suzuki LJ-80 na replikę modelu LJ-81.

Mniej więcej 2 lata temu splot różnych okoliczności skłonił mnie do rozpoczęcia realizacji planu. Moja LJ dostała nowe życie. Auto zbudowałem z "odpadów". Konstrukcja bazuje na podwoziu Suzuki Samuraj, homologowane elementy podwozia, układu napędowego, hamulcowego, kierowniczego. Wszystkie elementy wyselekcjonowane z części dostępnych na rynku wtórnym. Nadwozie bazuje na tym co pozostało z poczciwej LJ-tki. Reszta to miks różnych części pasujących stylistycznie do projektu. To najprawdopodobniej jedyny taki pick-up w kraju, najbliższy o którym wiem, również repika na nadwoziu otwartym jest w okolicy Norynbergii, Oryginalnych LJ-81 jest w Europie może 20 szt.? Były eksportowane do obu Ameryk, Australii, tam gdzie są duże rancha. 

Pozdrawiam Jurek

Zdjęcia znajdziecie na Instagramie  - JurekZar13

 

WP_20180210_15_32_25_Rich-c.jpg.87b2d68e3d2d05533fd92c319e869d30.jpgProjekt.thumb.jpg.bd939638a6f63bdaa8db972939fc6200.jpgProjekt.thumb.jpg.bd939638a6f63bdaa8db972939fc6200.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daszek powstał z oryginalnego znaczy akcesoryjnego hard-topa. Skróciłem i dorobiłem nową tylną ściankę. Nie zacieka choć pozostały typowe problemy dla tego modelu z doszczelnieniem drzwi przy ramce szyby, co powoduje hałas przy prędkości powyżej 70 km/h. Wcześniej używałem tego hard-topa więc poprawiłem te miejsca, gdzie zdarzały się zacieki podczas jazdy, głównie uszczelnienie dachu nad ramką przy przedniej szybie. Mam nowe uszczelki i lepszy docisk, połatane i wzmocnione ranty. Mocowanie do burt też jest pewniejsze. Całość jest mniejsza od oryginału więc dużo sztywniejsza, łatwiej zapanować nad mocowaniem i uszczelnieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A moze prezentacja z budowy? ?

https://www.pickupklub.pl/forum/31-showroom/

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

 

GRUPA SPEED CAR

Multiagencja Ubezpieczeniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.