Jump to content
Sebciu

Ram 1500 jaki most

Recommended Posts

Mam problem. Most jęczy niemiłosiernie. Teraz pytanie jaki most siedzi w moim dodgu? Rocznik 2002 silnik 5.9 benzyna. Czy np. w chevrolecie jest jaki sam? Gdzie sprawdzić jakie mam przełożenie? Pozdrawiam

Kolego, udaj się do dealera FCA Poland (Fiat Chrysler Automotive Poland) uśmiechnij się do osoby z działu części zamienne, poproś o odkodowanie i po VIN weź całą specyfikacje auta . W Lublinie jak by co moge pomóc polecić kogo trzeba.

Dziękuje i nic z tego nie rozumiem     Skrzynia biegów - wszystkie 5-biegowe automatyczne; DGQ: Transmission-5-Spd Automatic 5-45RFE; DHA: Konwerter momentu obrotowego - blokowanie; DHE: Skrzynia transferowa - Man Shift-on-the-Fly; DJM: Oś - przód, 205 MM HD; DMH: Przełożenie osi - 3,92; DRB: Oś - Tył, Korporacja 9.25 LD; DSA: Oś - mechanizm różnicowy zapobiegający wirowaniu; EAG:

możesz mnie uświadomić co oznacza LSD ? co do krzyżaków to podniosłem trochę autko na resorach i może z tego powodu coś się dzieje bo wydaje mi się że

wał cofnoł się ze skrzyni o jakieś 2 cm. a i na pewno mam luz na łożyskach w kołach tylnych około 2mm w pionie.. z góry pięknie dziękuje za podpowiedzi..

Limited Sleep Diferential - dyferencjał o ograniczonym poślizgu - czyli automatyczna blokada.

Co do podniesienia samochodu, jeśli nie zmienił się kąt krzyżaków to nie ma znaczenia, wieloklin w skrzyni/reduktorze jest po to by właśnie suwliwie pracować i przez to niwelować różnice związane z wysokością zawieszenia. Wsadź w zabierak krzyżaka jakiś solidny śrubokręt i poszarp, zobacz czy jakiś luz występuje - to samo od strony skrzyni i mostu.

co do luzu na tylnych łożyskach, to pewnie masz już półosie wywalone - są wewnętrzną bieżnią łożyska (głupie rozwiązanie które niszczy półosie - przeżyłem to w Jeepie, kosztowało mnie 1200pln za jedną stronę)

kurde tylko że ja do swojego już półosi nigdzie nie znajdę a luzy sprawdzę i naprawdę wdzięczny jestem za pomoc..

mam to autko od 2006 roku i nadal nic o nim nie wiem siara prawda ? myślę że mi to wybaczycie.. byłem u mechaników już kilku i żaden nie widzi problemu..

muwią że to normalka w takich autach.

Szukaj mechaników od jeepów, w Darłowie masz Krzyśka -  jednego z najlepszych w Polsce, na forum jeep.org.pl ma nick dvjcodec

On wie wszystko o tych układach napędowych.

Witam.. chcę pochwalić się że operacja się udała i pacjent żyje ha ha . wymieniłem łożyska na półosiach i tarczki od LSD i dolegliwości mineły..

A przy okazji mam jeszcze pytanko.. jak się poznać czy działa odcięcie czterech garków przy spokojnej jeździe ??

Napisałem CHYBA, bo tak czytałem że od chyba 2008 był ten bajer, ale pewny nie jestem. Z HEMI nie miałem dużo do czynienia. Stare Magnumy znam na wylot.

Edited by wiewioor.fm

Skoro Ram 2004 to III gen przed liftem, jednym słowem nie masz spręźyn w przednim zawieszeniu tylko drążki skrętne, brak cewek na świecach, więcej przekażnikow pod maską, brak sieci can, jest zaleta np. jak zrobisz zwarcie kierunkowskazów   to ci wywali bezpiecznik, po lifcie nie ma bezpiecznika, tylko moduły które trzeba odblokować diagnozerem w Aso , jedyne 200 zł + Vat 🤑