Jump to content

rozrząd 3miasto

volen
 Share

Recommended Posts

macie kogoś godnego polecenia?

muszę w Pchełce ogarnąć rozrząd jak najszybciej: jestem już tak zdesperowany, że mogę ją na lawecie gdzieś zatargać, byle było zrobione DOBRZE

ktoś, coś?

[ Dodano: 2017-05-07, 16:31 ]

F150

5.4

2005

:D sorry :)

pozdrowienia, Przemek

a może we własnym zakresie? (zakładając, że posiadasz kawałek garażu). na youtube są filmy jak to zrobić. jeśli masz wszystkie "graty" (dedykowany timing chain kit, jakieś narzędzia, trochę czasu i chęci), dasz radę.

przykład tutaj:

choć wiem, że nie trzeba wybebeszać pół auta. na pewno znajdziesz takie instrukcje.

2006 F150, 5.4L 3V V8, Dark Toreador.

Jak na razie odpada. Nie mam garażu, a taki pożyczony od sąsiada jest za niski :) Przed momentem grad walił na podwórku, więc średnia przyjemność działać na zewnątrz.

Poza tym - czas. Brak czasu...

Ale filmiki niezłe, obejrzę sobie później wszystkie, dzięki :)

pozdrowienia, Przemek

dobrze szukając można znaleźć jeden, dokładnie pokazujący jak to zrobić bez rozbebeszania połowy komory silnika. generalnie zabieg prosty nawet dla laika. podstawa to narzędzia, trochę miejsca i wspomniany wcześniej timeshift chain replacement kit.

2006 F150, 5.4L 3V V8, Dark Toreador.

• 1 month later...
  • 3 weeks later...

hej, dzięki za pomoc :)

Mirek z Camaro nie łapie się za rozrząd, bo za dużo czasu to zajmuje ;p

Polecił mi jednego gościa z Rumi, przez niego trafiłem na fajnego mechanika, Karola.

Rozrząd zrobiłem, oleje powymieniane, pompa wody i jakieś pierdółeczki też, od jutra testy :)

pozdrowienia, Przemek

hej, dzięki za pomoc :)

Mirek z Camaro nie łapie się za rozrząd, bo za dużo czasu to zajmuje ;p

Polecił mi jednego gościa z Rumi, przez niego trafiłem na fajnego mechanika, Karola.

Rozrząd zrobiłem, oleje powymieniane, pompa wody i jakieś pierdółeczki też, od jutra testy :)

jaki masz przebieg, ze rozrząd robiles???

FORD F150 FX4 5.4 TRITON 2004 4x4 SUPER CREW

osiemdziesiąt parę tysięcy mil

ale nie przebieg był podstawą, lecz chrobot dochodzący z silnika oraz generalne porządki

szykuję autko na dłuższą wyprawę, więc powoli wymieniam, co mi w łapy wpadnie

a chrobotało coś, co się ułamało i biegało po łańcuchu na dole, zakłócając odczyty na CPS skutkiem czego Pchełka nie chciała jechać, tzn. jechała 8-10km bez mocy po czym stawała jak osioł na środku drogi

generalnie teraz cały rozrząd nowy, pompa wody nowa, koło pasowe też, cewki i świece wymienione, idzie nowa oponka na zapasik, w planach 4x4, zawieszenie, lakier i tapicerka... żona załamana ;)

pozdrowienia, Przemek

• 2 months later...
a jaki masz czas 0-100km/h?
a bo ja wiem - z dwa dni :D a poważnie... po wymianie katow, okazało się ze nieszczelność jest na kolektorach wydechowych... wiec teraz walka w opuszczaniem silnika i wymiana uszczelek...

• 2 weeks later...
sam robisz, czy zleciłeś? :)
zlecam... czekam na wolna chwile, żeby auto nie było potrzebne i mój mechanik będzie dzialal... czekam jeszcze na szpilki, niby da się wymienić te uszczelki bez wyciągania silnika, ale na wszelki wypadek zamowilem, jak by się miały lamac...