Jump to content

Witam i odrazu zglaszam problem z dodgem 2500

MadFace
 Share

Recommended Posts

witam od niedawna posiadam rama 2500 samochod marzenie tylko ze mam problem poniewaz przy predkosci ok 100km/h zaczal doslownie skakac po drodze i caly drzec. raz przy napedzie 4x4 ale drugim razem przy napedzie tylko na tyl. boje sie jechac szybciej zeby nie zeskoczyc z drogi. pomozcie znalesc przyczyne.

pzdr

dokladnie tak jak na filmiku. co to teraz dla mnie oznacza? jak dokladnie zdiagnozowac przyczyne i jaki to moze byc koszt? samochod na przegladzie wyszedl na igle. jedynie drazek kierownicy do wymiany nic poza tym. napewno nie kazdy mechanik poradzi sobie z tym samochodem. jakies propozycje na slasku?

dzieki za pomoc bo juz cos wiem. i przynajmniej nie jestem jedynym skaczacym ramem:)

pzdr

jedynie drazek kierownicy do wymiany

Zacznij od tego. Pewnie przejdzie jak ręką odjął ;-)

Przy okazji sprawdź stan amortyzatora układu kierowniczego.

Jeżeli to nie pomoże, to musisz eliminować po kolei wszystkie zużyte elementy w układzie kierowniczym i przednim zawieszeniu. W niektórych przypadkach przyczyną DW może być nawet rozjechana geometria spowodowana np. zużytymi przednimi sprężynami, albo dołożoną wyciągarką itp.

Zajmij się sprawą jak najszybciej, bo DW momentalnie degraduje cały układ kierowniczy i przednie zawieszenie.

W swoim Wranglerze z DW walczyłem kilka miesięcy. Wymieniłem tyle części, że nie potrafię określić zużycie których były przyczyną DW, a które rozsypały się przez DW.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany :-(

• 4 weeks later...

witam. mam pytanie. czy w dodge ram 2500 z 2010 jest komputer ktory informuje o spalonych zarowkach itd. rzecz w tym ze chce zapiac przyczepe i musze dorobic gniazdo. i moj elektromechanik mowi ze jesli jest ten komputer to bedzie potrzebny modul a jesli nie to mozna pociagnac na "dziko" z tylnych lamp. posiada ktos wiedze na ten temat?

ps problemy z death wooble nadal aktualne:) przyczyna widmo. bede zmienial opony poki co jest to glowna z podejrzewanych przyczyn bo reszta zawieszenia jest w idealnym stanie:)

pzdr:)