Skocz do zawartości

RAMik opony


wściekły trojan

Rekomendowane odpowiedzi

a smigal juz ktos na TOYO MT - jakies uwagi?

 

Ja nie śmigałem, ale z tego co przeglądałem amerykański net są to bardzo polularne opony. Na truckach fullsize jedne z polularniejszych w US. Ponoć doskonale spisują się na czarnym jak na MT. Jeżdzi się na stosunkowo wysokim ciśnienieniu (jak na normalnych ATekach). a w terenie... to widać jaka jest rzeźba bieżnika... rewelacji nie można się spodziewać. Ponoć są dużo lepsze od BFG MT.

 

A ja zadam pytanie skierowane głównie do Moo Moo , ale może ktoś inny coś będzie wiedział.

Jest taka nowa opona marki Interco , nazywa się SS-M16.

oto ona:

supersm162.gif

Z racji, że jest to nowość , nie wiele opini jest w necie, ale może ktoś się natknął na jakieś informacje od użytkowników, zatem co wiecie o tej oponce?

 

edit:

jeszcze jedna fotka:

0809or_06_z+super_swamper_m16_tires_btr_racing_wheels_tire_and_wheel_special+exterior_view.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No to i ja się podczepię - szukam opon do mojego RAMa.

Fabrycznie mam 235/80R17 - ale zdobyć je w naszym kraju to :pala: :pala:

 

Pasują 265/70R17 - tutaj znalazłem takowe:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=895188794

 

Discvr_STT_Tread.jpg

 

Jeździ ktoś z Was na tych MTkach?

 

Zastanawiam się jeszcze nad takimi - rozmiar 255/80R17

http://www.bfgoodrichtires.com/overview/mud-terrain-t-a-km2/3930.html

Tylko niestety nie do dostania w Polsce w sieci BFG :-?

 

Macie kontakt/pomysł - może zlecić ściągnięcie 6 szt oponek z USA? Tak wybór rozmiarów większy i więcej rodzajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na twoim miejscu wybrał jakieś atki, bardziej uniwersalne i cichsze...moo moo może Ci wysłać ze stanów jak chcesz

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, mudder ma rację. Ja zamierzam kupić MTki , ale robię to świadomie . I tak powoli będe przbudowywał RAMa w teren i nie zależy mi na dobrej trakcji na czarnym.

Tool a nie myślałeś by go trochę podnieść jednak ? I zapodać jakieś większy kapeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek10 - mam takie, na sniegu robią bajecznie, jak zaczynalo padać 2 tygodnie temu to moje autko jako jedyne jezdzilo. Ludzi wyciagalem z rowów, zasp i kolein.

Oczywiscie na glebokim sniegu MT by jeszcze lepiej robily, ale te tez sa OK. Niestety na lodzie to katastrofa - ale tutaj nie ma wyjatku, jeszcze nie zrobili takie opony bez kolcow zeby sie na lodzie trzymała.

-----------------------------------------

pozdrawiam

www.eventino.net

www.fit-arena.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę na szasie i w związku z tym, że jest zima proponuję taką oponę:

 

Interco TrXus MT

 

trxus_mud_terrain.jpg

 

Oponka polecana jest na mokrą nawierzchnię, na śnieg i lód. Z resztą po rzeźbie bieżnika widać, że powinna się ładnie zachowywać, oczywiście należy pamiętać, że to MTek wiec nie ma co się spodziwać cudów. Ciekawa propozycja dla osób nie uznających nic innego poza MTekami. Bardzo dobre opinie w necie, ale cena.... :roll: , no jak to Interco.

 

EDIT.

Niestety muszę zweryfikować moją opinie na temat tej opony. Czytałem co piszą użytkownicy z dużym doświadczeniem. Niestety na asfalcie katastrofa. Hamowanie tragedia! i problemy z wyważeniem! Wniosek prosty - nie należy czytać co pisze producent :evil: Zima, śnieg i lód to ich żywioł, suchy asfalt tragedia! błoto też nienajlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full size powinny w standardzie mieć minimum 37-39" bo przez każde mniejsze ogumienie wyglądają pokracznie.

Dam znać jak już zacznę jeździć :oops: jak się sprawują moje INTERCO w największym rozmiarze jaki producent oferuje.

Dodge Ram'98 3500 HD CTD

 

czarno go widzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się już zdecydowałem. Przemyślałem sprawę i stwierdzam, że obecnie nie stać mnie na kupowania duzych opon (chciałem super swamper TSL 38.5") , do których trzeba nowe felgi. To koszt ok 8000zł... najmarniej :cry: . Postanowiłem, że wykorzystam obecną felgę (16x8.5) i zakupię do niej oponę również marki Interco. Model SS-M16 w rozmiarze 37x13. Wymiar rzeczywisty to 37" na 13.75. U nas w kraju ta opona jest zupełnie nieznana... jak wiele zresztą opon tego typu, zatem przetrę szlaki :-P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam,

 

panowie w kwestii opon, mam spore zniżki w pirelli, BF goodrich jakby cos to moge powiedzieć co ile kosztuje dla klubowiczów......

 

 

pozdroo

Łukasz

 

Zorientował byś się czy są w stanie ściągnąć 6 szt BFG M/T KM2 LT255/80R17?

 

Jeżeli to jest jakiś mocno nietypowy to może być kłopot, zapyatm. A masz coś z pirelli upatrzone, zebym 2 razy nie próbował złapac mojego człowieka..

 

pozdroo

NO RAM, NO FUN.....

 

Cummins 4x4 HD 06' MEGA CAB - był :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.