Skocz do zawartości

RAMik opony


wściekły trojan

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy napewno przerabialiście temat opon do RAMa .

kupiłem właśnie takie cudo z 20 calowymi felgami i łyśiną świeci tył .

są tam micheliny 275/65/20 ale dzwoniłem do największej churtowni w Katowicach i nie ma w ich ofercie nic takiego ...

 

do tego nie wiem jakie są rodzaje opon do tych samochodów i gdzie je kupić

 

bardziej zależy mi aby na asfalcie nie były za głośne niż na wielkie błoto przygotowane choć nieraz spodziewam się 4x4 urzywać ...

moto.sosnowiec.pl - im gorzej tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator
koledzy napewno przerabialiście temat opon do RAMa .

kupiłem właśnie takie cudo z 20 calowymi felgami i łyśiną świeci tył .

są tam micheliny 275/65/20 ale dzwoniłem do największej churtowni w Katowicach i nie ma w ich ofercie nic takiego ...

 

do tego nie wiem jakie są rodzaje opon do tych samochodów i gdzie je kupić

 

bardziej zależy mi aby na asfalcie nie były za głośne niż na wielkie błoto przygotowane choć nieraz spodziewam się 4x4 urzywać ...

 

 

chyba 275/60/R20 , wysokość 60, a nie 65. Sprawdz jeszcze raz.

 

Z samymi oponami nie powinnow być problemu, przynajmiej w bazie internetowej je maja.

 

tylko te ceny :-/ , ja myślałem żeby kupić felgi 17, wtedy masz większy wybór opon

 

sklep internetowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie 60 a nie 65 . cen koło 1000 zł / szt to sie można spodziewać i żeby mysleć o 17" felach z tego powodu to jaokś nie po amerykancku . przecież ma być naj :) hehe .

 

natomiast popadam coraz bardziej w obłęd dolarowego spadku . zobaczcie sobie jak stoją opony nowe tego rozmiaru / typu choćby na ebayu . szok - średnio 150$ szt .

mi tam sie nie chce dupy tym zawracać ale jak by tak pół konteneta przywieść opon to by można na wakacje zarobić ...

moto.sosnowiec.pl - im gorzej tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

na 17" można jeszcze jakieś ateki zapodać, a na 20" to tylko import zza wielkiej wody zostaje,

 

oczywiście na 20 " RAMik prezentuje się cudnie :)22

 

P.S

 

Zapodaj jakieś fotki tego twojego RAMika w dziale Dodge :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony już namierzyłem w naszym pięknym kraju . oczywiście nie tak od reki jak do pasata ale ja tam lubie jak nie jest tak normalnie :) hehe

 

co do fotek to czekam na paczke z kawałkami mojego rama bo jakoś lepiej na celnym sie prezentował niekompletny :-P

 

...a dzisaj kawałek do przeparkowywałem po asfalcie i powiem wam że zwieracze trza mieć sprawne wciskając gaz do dechy ...

moto.sosnowiec.pl - im gorzej tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
co do fotek to czekam na paczke z kawałkami mojego rama bo jakoś lepiej na celnym sie prezentował niekompletny :-P

 

 

W dziale Pikapowcy zrobiłem podtemat sprowadzanie aut z zagaranicy, napisz tam jakie są obecne przepisy przy sprowadzniu autak, jakie cła, podatki itp..

 

z góry dziekuje :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy myślicie że opony

- Michelin LATITUDE TOUR HP 275/60R20 114 H cena 1141.92

będą lepsze od

- Pirelli Scorpion STR 275/60R20 115 H 4x4 cena 1097.02

mam już próbne nr i czas wybrać sie na przegląd a na slikach pewnie mnie nie puszczą ...

 

chyba że macie lepsze pomysły ?

moto.sosnowiec.pl - im gorzej tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma na allegro nic co by można kupić .

ale już kupiłem . właśnie pojawiły się w jednym sklepie internetowym Cooper DISCOVERER H/T PLUS 275/60R20 119 T XL . niedość że od ręki to jeszcze ponizej 1000 zł / szt ! micheliny i pirelli są niedostępne w polsce poniżej miesiąca - paranoja .

moto.sosnowiec.pl - im gorzej tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

mam pytanie gdzie na feldze pisze jakie jest odsadzenie ET z tylu są różne symbole ale dosłownie ET z numerem nie znalazłem.Jeżdżę teraz na duler-ach 265/70R15 chce zmienić opony na MT-ki no i inne felgi no ale nie wiem jakie jest odsadzenie ET u mnie prawdopodobnie wynosi 25 ale nie jestem pewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mamy w Ramie tez taki rozmiar opon, tzn 275/60 R20. Potrzebujemy oponki ktora sprawdzi sie w blocie jak i tez na sniegu. Sadze ze bedzie to jakas terenowa opona. Takie juz slabo spisuja sie na mokrym asfalcie? Moze jakas wielosezonowa zeby nie przekladac opon? Terenowe opony sa w miare twarde ze latem sie nie zedra szybko?

2005 ram 1500 hemi 5.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety :-( Jak w teren to nie na asfalt, nie ma zlotych srodkow i opon uniwersalnych. Kupcie ateka ze śnieżynką w oznakowaniu. Na przykład General Grabber AT2 . Lub po prostu zimowke, ale z tym ciężko będzie bo słabo z rozmiarówką.

Jeśli was stać to lepiej kupić 2 komplety. Ram jest duży i ma swoją bezwładność , droga hamowania jest spora... to nie osobówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ram az sie prosi o opone z agresywnym bieżnikiem, niestety na asfalt srednio sie nadają.

Ja nie potrafi€ si€ zdecydowac pomiedzy tymi dwoma :-/

 

http://alejka.pl/opony-letnie-cooper-discoverer-h-t-plus-275-60r20-119-t.html

 

http://klubopon.pl/cooper_discoverer_st_10_64830.html

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że od razu można dowalić Ramowi Boggery ;-) . Ale jednak większość prawie wogóle nie zjeżdza z asfaltu... a tu królują opony asfaltowe. Ram jest ciężki i wymaga odpowiedniej przyczepności opon by hamowanie było odpowiednio skuteczne. Uważam , że jeśli ktoś nie jeździ wogóle w terenie lub nie jest pomyleńcem takim jak ja, Jaber czy Sheriff ( :mrgreen: hehe) to jednak powinien ze względów bezpieczeństwa pozostać przy asfaltówkach i koniecznie z podziałem na sezony. Ja nauczyłem się jeździć na śliskich kapciach gdzie na tylnej osi mam 620Nm i z już z samego dołu obrotów. Ale niestety to nie jest normalna eksploatacja samochodu, cały czas trzeba uważać i muskać tylko pedał gazu.

 

Bodano , jak tak poważnie myślisz o zmainie trampków i ogólnego stylu to pomyśl nad jakimś liftem może. Przy rozsądnie skonfigurowanym liftkicie na 4" nie stracisz na właściwościach asfaltowych a zyskasz w terenie i na wyglądzie, no i większe oponki się zmieszczą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodano , jak tak poważnie myślisz o zmainie trampków i ogólnego stylu to pomyśl nad jakimś liftem może. Przy rozsądnie skonfigurowanym liftkicie na 4" nie stracisz na właściwościach asfaltowych a zyskasz w terenie i na wyglądzie, no i większe oponki się zmieszczą .

 

bullterrier to daj jakies namiary na 4", a jeszcze jedno do wiekszego obuwia musze przejsc na inne felgi chyba co? bo nie widziałem wiekszego profilu na moje 20" niż 60.

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko dla zorientowania się w litfach takie linki:

1. http://www.rockymountainsusp.com/dodge4_06_1500.htm

2. http://www.truckaddons.com/Catalog/suspension.htm

3. http://performancelifts.com/cgi-bin/cart/dodgesuspensionlifts.html

4. http://www.superlift.com/Catalog.asp?P=K117&V=125

Z tego co się zorientowałem do chyba zdecydowałbym się od razu na 6". Ze względów konstrukcyjnych ceny podobne do 4" a jednak de dodakowe 2 to zawsze coś. Poza tym w tak wielkim samochodzie jak RAM 4 czy 6 cali nie jest jakoś zdecydowanie zauważalne, jak na przykład w Jeepie.

 

Co do opon to poszukaj na przykład tu:http://www.offroaders.com/tech/AT-MT-Tires/Toyo-Open-Country.htm specjalnie zapodałem Toyo OC MT. To Dobra opona i pomimo nazwy MT jest ona dobra na asfalt i zachowuje się tam jak ATek. Jak widzisz spory wybór opon na felgę 20". Ranking nie jest może super obiektywny, ale w miarę rozsądny i myślę, że dla niedoświadczonego offroadera jest miarodajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bullterrier namieszałes mi w bani i powaznie nad tym myslec,szczególnie nad tym 6"

Koniec pazdzernika wylatuje do Kanady,nakupuje tam i nawysyłam do PL mase ...........

 

Noooo ... i taka postawa mnie się podobać 8-) . Tak trzymaj. Trzeba tylko dobrze wybrać bo kit kitowni nie równy. Ewentualnie jakiś custom może. Jak chcesz zachować odpowiednie właściwości trakcyjne to muszą być porządne amortyzatory, stbilizator przechyłu etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
kupiłem w sklepie internetowym typowo oponiarskim

Cooper DISCOVERER H/T PLUS 275/60R20 119 T XL

po rewelacyjnej dla mnie cenie 791 zł / szt !

 

jeździ sie na nich super ....

Cooper jest bardziej miękki, lepiej się trzyma nawierzchni i trudniej zerwac kontakt z nią, lepiej zachowuje się w deszcz, a więc co za tym idzie napewno będzie lepszy w zimę od Wranglerów, lecz przypuszczam, że nie wytrzymają większego przebiegu. Nawet w dotyku są sporo miększe.

Wranglery o ile zimą były całkiem niezłe, to w deszcz zachowywały się fatalnie, była jazda jak po lodzie.

Coopery kupiłem na opony.pl, ale ich cena jest juz wyzsza, dobrze, ze kupiłem je w sierpniu

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja zapodałem stare dobre BF Goodrich AT

w słusznym rozmiarze 315/70/17. Mam takie na Pajero

i w zeszłym roku nie zmieniałem na zimówki - nie było takiej potrzeby.

Pajero na nich zachowuje się super, a odnośnie Dodge'a to:

 

auto trochę się podniosło czyli zyskało na wyglądzie poza tymi

lepiej robią od tych Amerykańskich AT.

Mają trochę inną budowę bieżnika, no i te na europę są wg. mnie miększe.

Auto dużo lepiej zachowuje się na śliskim asfalcie. Na sucho też jest O.K.

 

Na śniegu jeszcze Dodgem na tych gumach nie jeżdziłem......

 

pzdr.Jarek

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.