Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc


Daro0087

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam i nie mogę znaleźć wymarzonego pojazdu wymagań specjalnie wielkich nie mam niestety dane z broszur to za mało. Pokrótce opiszę czego szukam i mam nadzieje że obecni tu fachowcy i użytkownicy pomogą mi w wyborze i udziela cennych wskazówek.

Wymagania

Auto min 4 os

Kabina 4 drzwiowa lub 1,5 (musi miec miejsce dla 4 Pasażerów)

Duza paka 2 metry długości po podłodze to absolutne minimum

Szerokość 2m po podłodze to ideał.

Musi sprawdzać sie w terenie 4x4

Cena do 400 tys

Dobry dostęp do części w pl

Nie musi być wygodny ma byc praktyczny i mocny.

Spalanie mało istotne

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ooo chłopie drogi z taką kasą to możesz sobie powymyślać co chcesz :-D . Pakę na dwa metry znajdziesz w F-150 "extended cab" 5 miejsc. Te miejsca z tyłu to tak dla wielkiego chłopa troszkę za ciasne, ale da radę. Tundra z tą samą kabiną ma też taką samą pakę 2m długa na około 160cm szeroka. Dwumetrowa paka na szerokość .....hmm nie słyszałem.

Jak koszty paliwa nie grają roli to porozglądaj się za Raptorem - mocarne bydle , nazwa zobowiązuje ;-) niestety tam paka chyba kapinkę krótsza niż 2m , ale pewności nie mam na 100%. Co do części to żaden problem, sklepów po polskiej stronie pełno, a jak już coś "fest" wyskoczy to zawsze można ściągnąć.

Ja mam Forda i sobie chwalę, ktoś inny pochwali Dodge'a i to też będzie dobrym wyborem. Powodzenia przy zakupie, F-150, Ramy, Tundry, wszystkie dają mnóstwo frajdy z użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pickupy z paką 6,5 stopy mają na długości pełne 2m. F150 z pełną kabiną też takie wychodziły, a od 12 generacji to chyba krótsza paka 5,5 stopy była tylko w opcji i w Raptorze. Na szerokość może być problem bo pickupy mają nadkola wchodzące w obrys paki. Jak chcesz pickupa to jedyną opcją jest zdjąć oryginalną pakę i zrobić zabudowę jak do busa.

 

Za 400k to ja bym jednak po prostu zamówił auto w firmie specjalistycznej, albo na bazie iveco 4x4 albo sprintera i sobie pickupa odpuścił.

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą szerokością to te 2 m nie musi byc mierzone na odcinku miedzy nadkolami. Busy odpadają bo nie nadają sie do terenu za maly prześwit itd. Jak wygląda paka w autach takich jak Ford F450 albo 550. Czy są dostępne na europejskim rynku auta zblizone gabarytem do wyżej wymienionych? Jak gabarytowo wygląda to Iveco 4x4?

Btw dziękuję wszystkim za zaangażowanie w pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z Fordami Super Duty sa dealerzy w pl? Na nich można zamontować platformę i jakie ma to ograniczenia? Czy sa auta w podobnych opcjach i z podobnymi możliwościami dostępne na naszym rynku?
Zacznij może od tego do czego potrzebujesz takie auto. Pytasz o szczegóły a podstawowej informacji nie podałeś.

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto potrzebne bedzie do bezproblemowego przewiezienia 4 osob żeby mogli bez przeszkod wyjść i wejść do kabiny a także musi miec dobry dostęp do przewożonego sprzętu na pace.

Quady jest interesujący. Czy toyota Hilux albo Nissan Navarra ma taka opcje lub inne występujące w Europie auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.