Skocz do zawartości

Quad


v8city

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam pickupa ale wozic nim za bardzo nie ma co ;)

A i wiele czasu wolnego oraz piekne lasy wokolo miejsca zamieszkania. Wymyslilem wiec ze zakupie Quadzika. W teren RAMem szkoda mi wjezdzac a czasem chcialbym sie w blocie potaplac. Chcialbym tez czasem troche po asfalcie polatac quadem.

Waze 85-95 kg - roznie to bywa. 187 cm.

Quad mial by byc do terenu ale i do poswirowania na asfalcie. Nie wiem jak to z przeprawowkami jest na plaskim i na odwrot.

 

Doradzcie prosze :

1. jaki quad na poczatek.

2. czy z USA oplaca sie sciagac

3. czy przeprawowka idzie ladnie po asfalcie

4. czy sportowe quady daja rade w terenie (nei mowie tu o ostrym terenie - troche blota, piasek, bez szalenstwa)

 

do wydania 12-13tys + troche na ochraniacze, ciuchy i podjazdy na pake.

You can't snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it's not gentlemanly.

 

2006 Dodge 5.7 Hemi Ram Quad Cab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w terenie bawię się Samurajkiem i razem ze mną jeżdżą chłopaki quadami. Przeprawówka bardzo fajnie jeździ po asfalcie i bardzo dobrze da rade sobie w terenie jeśli odpowiednio ją pokierujesz. Przeprawówki mają zdecydowaną przewagę nad wyczynówkami w ciężkim terenie ze względu na napęd 4x4, ale widziałem gości którzy tak potrafili poprowadzić wyczynówkę, że zawstydzali tych z przeprawówek. Wyczynówka nie pojedzie w błocie, za to jest fajna do wścieklizny na żwirowniach i do jazdy ślizgiem po leśnych drogach. Przeprawówka wdrapuje się za to pod dość strome wzniesienia bez rozpędzania i ma zdecydowaną przewagę w grzązkim terenie, ale musisz zainwestować w opony. Fabryczne oponki są do średniej trudności przepraw. Przeprawówki możesz mocno motać do bardzo ciężkiej jazdy w teren, a wyczynówkę możesz mocno motać do szybkich przejazdów po nierównym terenie.

 

Powiem tak,

do asfaltu nadaje sie jeden i drugi rodzaj quada, ale trzeba pamietac, że ani jeden, ani drugi nie jest stworzony do tego by jeździć po drogach asfaltowych.

Wyczynówka jest raczej do szybkiej jazdy po polnych nierównych drogach.

Przeprawówka raczej do mozolnego przeprawiania się przez ciężkie i niedostępne dla żadnych pojazdów tereny.

 

Jeśli chodzi o markę i model to lepiej, żeby ktoś inny Ci podpowiedział, bo ja dwa razy siedziałem na quadzie i mnie to nie kręci, więc ciężko mi doradzać.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na http://www.atvpolska.pl/forum/

 

Masz tam kopalnie wiedzy na temat quadów.

 

Na szybko:

2x4 to tylko na przygotowane tory i jazdy po żwirowniach, lasach

4x4 daje większe możliwości w terenie, a na tylnym napędzie też pochodzisz bokami.

 

Tuning obu ogranicza tylko kasa i poziom wyobraźni właściciela.

 

Twój budżet nie pozwala jednak na zakup czegoś większego i nowego. Takie prawa rynku. Celuj w Honde Foreman 450. Bardzo dobry sprzęt, potrafiący wiele. Najlepiej jak się jej w jeździe nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.