Skocz do zawartości

Specyfikacja USA vs. polskie prawo


toolmetal

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, iż sprawy finansowo-importowe eFki się powoli dopinają - mam pytanka:

- co trzeba przerobić w amerykańcu aby nie mieć problemów z przeglądem?

- czy specyfikacja auta na USA uwzględnia klimat i warunki pogodowe w Polsce (tam mają Alaskę)?

- wymieniać śruby calowe na metryczne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ?

- posiada ktoś z Was (Mudder ;-) ) terminarz wymian eksploatacyjnych wraz z ilościami (płyny, oleje itp)?

 

Mówimy oczywiście o F350 6,0V8 PowerStroke 2005-2007.

 

Kuzwa - to moje pierwsze auto ze Stanów (nie licząc Discovery II NAS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kuzwa - to moje pierwsze auto ze Stanów (nie licząc Discovery II NAS)

Hehe... tutaj czuje delikatną podjarke :-D :-D :-D

- co trzeba przerobić w amerykańcu aby nie mieć problemów z przeglądem?

Hmmm... lampy? :roll: Hehe no to jest oczywiste, tylko postaraj je sobie tak przerobić, żeby nie montować wstecznego i przeciwmgielnego od malucha, bo to nie za bardzo ładnie wygląda. Nie wiem dokładnie jak wyglądają lampy efki ale ja mam w USwsteczne wstawione żółte żarówki do kierunków, podwójne stopy mam przerobione na pojedyncze ( w oryginale zapalały mi się po dwie żarówki na strone, a teraz po jednej, bo drugie służą jako przeciwmgielne). W oryginalne miejsca wsteczne mam dorobione gniazda na mniejsze białe żaróweczki i służą jako wsteczne, czyli dwie żarówki w jednym kloszu.

Przednich lamp nie przerabiałem, a jedynie lewą lampę troszkę opuściłem dla diagnosty, odłączyłem kabelek od żółtych pozycji, oraz zamontowałem halogeny dalekosiężne z ringami, które służą jako białe pozycje.

- wydech powinieneś jeśli wychodzi na prawą stronę, ale ja mam na prawą i jakoś jeszcze nikt się nie przyczepił.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
- co trzeba przerobić w amerykańcu aby nie mieć problemów z przeglądem?

Teoretycznie nie da się. Ale w praktyce trzeba zrobić tak było jaknajmniej rzżących elementów nieprzepisowych , które aż się proszą o mandat. Takie są moje wnioski po rozmowie z kolegą z drogówki. Jeśli chodzi o lampy... to dla czego się nie da? Prosta sprawa - te samochody nie były wysyłane na rynek europejski więc nie znajdziesz po prostu kloszy/lamp z homologacją euro.

Najważniejsze są światła, rury wydechowe, opony nie wystające poza obrys i nie pamiętam co jeszcze. Oczywiście DMC :-P .

A największą bazą informacyjną w tej kwestii jest forum rajdy4x4 i dział przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, iż sprawy finansowo-importowe eFki się powoli dopinają - mam pytanka:

- co trzeba przerobić w amerykańcu aby nie mieć problemów z przeglądem?

- czy specyfikacja auta na USA uwzględnia klimat i warunki pogodowe w Polsce (tam mają Alaskę)?

- wymieniać śruby calowe na metryczne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ?

- posiada ktoś z Was (Mudder ;-) ) terminarz wymian eksploatacyjnych wraz z ilościami (płyny, oleje itp)?

 

Mówimy oczywiście o F350 6,0V8 PowerStroke 2005-2007.

 

Kuzwa - to moje pierwsze auto ze Stanów (nie licząc Discovery II NAS)

 

1.Światła (zlikwidować świecące pomarańczowe i dołożyć białą pozycje z przodu a z tyłu ja np. np mam wycięty odblask i w jego miejsce wklejony kierunek a w miejsce jednego ze

świateł cofania mam zrobione przeciwmgielne, jak znajdę jutro czas to zrobię fotki)

2.wydech dowolnie byle nie w prawo

3. dla własnej wygody przerobić instalację haka holowniczego na europejską wtyczkę.

to chyba najważniejsze sprawy pewnie o czymś zapomniałem :mrgreen:

jeżeli chodzi o specyfikację to generalnie są to auta stworzone do ekstremalnych warunków

zarówno na dodatnią jak i ujemną temp. polskie warunki nie zrobią na nim wrażenia, koniecznie zrób sobie konserwację ramy i generalnie spodu auta póki go ruda nie bierze.

Mam książeczkę z dokładnymi wytycznymi co do obsługi samochodu kwestia skserowania :mrgreen:

Zamów sobie od razu coby z autem wysłać filtry oleju silnika, powietrza, oleju skrzyni biegów(jeżeli automat), filtr kabinowy i komplet klocków ham. najlepiej zrób sobie serwis póki auto jest w hameryce. Jak coś sobie przypomne to jeszcze dopisze :twisted:

 

zresztą tu znajdziesz informacje dotyczące wszystkich pikapów forda odkąd były produkowane genialne forum bardzo pomocni ludzie trzeba tylko juesejski znać :mrgreen:

 

http://www.ford-trucks.com/forums/index.php

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Światła (zlikwidować świecące pomarańczowe i dołożyć białą pozycje z przodu a z tyłu ja np. np mam wycięty odblask i w jego miejsce wklejony kierunek a w miejsce jednego ze

świateł cofania mam zrobione przeciwmgielne, jak znajdę jutro czas to zrobię fotki)

2.wydech dowolnie byle nie w prawo

3. dla własnej wygody przerobić instalację haka holowniczego na europejską wtyczkę.

to chyba najważniejsze sprawy pewnie o czymś zapomniałem :mrgreen:

jeżeli chodzi o specyfikację to generalnie są to auta stworzone do ekstremalnych warunków

zarówno na dodatnią jak i ujemną temp. polskie warunki nie zrobią na nim wrażenia, koniecznie zrób sobie konserwację ramy i generalnie spodu auta póki go ruda nie bierze.

Mam książeczkę z dokładnymi wytycznymi co do obsługi samochodu kwestia skserowania :mrgreen:

Zamów sobie od razu coby z autem wysłać filtry oleju silnika, powietrza, oleju skrzyni biegów(jeżeli automat), filtr kabinowy i komplet klocków ham. najlepiej zrób sobie serwis póki auto jest w hameryce. Jak coś sobie przypomne to jeszcze dopisze :twisted:

 

zresztą tu znajdziesz informacje dotyczące wszystkich pikapów forda odkąd były produkowane genialne forum bardzo pomocni ludzie trzeba tylko juesejski znać :mrgreen:

 

http://www.ford-trucks.com/forums/index.php

 

Pakiet startowy wolałbym zrobić w Polsce - przynajmniej wiem co wymieniłem, części faktycznie możnaby zanabyć w USA i wsadzić do kontenera.

 

Rama i podłoga nie są zabezpieczane fabrycznie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób lepiej w stanach dużo lepiej niż w polsce i taniej, rama jest zabezpieczona fabrycznie ale kiepsko

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak było fabrycznie:

18616383_th.jpg

 

tak jest z przeciwmgłowym:

18616388_th.jpg

 

a tak z cofania:

18616389_th.jpg

 

a takie sobie dodałem:

18616387_th.jpg

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam 2006 lariata f150 i planuje kupic led-owe stopy a z euro ledowymi kierunkami do swojego monstera i nie wiem jak to przejdzie na przegladzie . link do swiatel podaje ponizej

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2004-2005-2006-2007-FORD-F150-EURO-RED-LED-TAIL-LIGHTS_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem518f579399QQitemZ350297232281QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Duze nie Znaczy Brzydkie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny problem z takimi swiatlami to brak przeciwmgielnych i w tym przypadku bede musilal pomyslec o czyms takim co zrobil kolega mudder. 8-)

No tak, przeciwmgłowe w lampie ledowej zmusza do przeróbki. Cholera, tego nie wziąłem pod uwagę, a moje lampy przypłynęły i stanę przed tym samym problemem... :roll:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakis pomysl jak to zrobisz ? ja myslalem zeby zaoszczedzic czasu i stresu osobno dodac przeciwmgielne gdzies w okolicach zderzaka ;-)

To ostatnia rzecz jaką zrobię, bo wygląda to strasznie. Jak będe miał lampę w rękach to coś pomyślę. Teraz przy lampie żarówkowej wszystko mam schowane w lampach.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2006 lariata f150 i planuje kupic led-owe stopy a z euro ledowymi kierunkami do swojego monstera i nie wiem jak to przejdzie na przegladzie . link do swiatel podaje ponizej

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2004-2005-2006-2007-FORD-F150-EURO-RED-LED-TAIL-LIGHTS_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem518f579399QQitemZ350297232281QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

 

te z linku które podałeś są to zwykłe lampy usa, tyle że ledowe nadal zostaje problem kierunkowskazów które są czerwone i zintegrowane z pozycyjnymi, jest taki gość co przerabia lampy ledowe na allegro trzeba poszukać

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje teraz dopiero zauwazylem , na wszelki wypadek napisalem do sprzedawcy co by sie upewnic . Allegro przeszukalem i nie mazadnego magika od ledow i lamp , rozumiem ze to kwwestia tylko zmiany diody z czerwonej na pomaranczowa?! Jak to bylo z z twoim Fordziakiem .Widzialem co zrobles z przeciwmgielnymi ale nie za bardzo widac co zrobiles z kierunkami ? ;-) A i skoro juz mam okazje z toba pisac jak to jest z tymi rurami wydechowymi . Moj fordziak jak patrze z tylu samochodu swoja faje ma po prawej stronie - czyli co dobrze czy nie ??

Pozdr

Duze nie Znaczy Brzydkie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje teraz dopiero zauwazylem , na wszelki wypadek napisalem do sprzedawcy co by sie upewnic . Allegro przeszukalem i nie mazadnego magika od ledow i lamp , rozumiem ze to kwwestia tylko zmiany diody z czerwonej na pomaranczowa?! Jak to bylo z z twoim Fordziakiem .Widzialem co zrobles z przeciwmgielnymi ale nie za bardzo widac co zrobiles z kierunkami ? ;-) A i skoro juz mam okazje z toba pisac jak to jest z tymi rurami wydechowymi . Moj fordziak jak patrze z tylu samochodu swoja faje ma po prawej stronie - czyli co dobrze czy nie ??

Pozdr

słabo szukałeś http://www.allegro.pl/item863306504_przerobka_lamp_diodowych_lampy_samochody_z_usa.html :mrgreen:

 

przyjrzyj się jak było oryginalnie a jak jest teraz, kierunek jest wklejony w miejsce odblasku,

jeżeli chodzi o rurę wydechową to musi być do prosta albo na lewo. Ja mam na prawo i jeszcze nikt nie miał pretensji...

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ja mam na prawo i jeszcze nikt nie miał pretensji...

Ale do kogoś z naszych w RAMie się już przyczepiły niebieskie miśki o rurę na lewo :roll: . Ale ja też mam to w nosie bo zamierzam mieć taki wydech :

Teraz mam dwie wielkie rury na prosto do tyłu i już mi się znudziło :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na prawo i jeszcze nikt nie miał pretensji...

Ale do kogoś z naszych w RAMie się już przyczepiły niebieskie miśki o rurę na lewo :roll: . Ale ja też mam to w nosie bo zamierzam mieć taki wydech :

Teraz mam dwie wielkie rury na prosto do tyłu i już mi się znudziło :mrgreen:

 

a ja chce coś takiego, jak będę mieć wolną chwilę :mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obenie w stanach ale za niedlugo w PL Na jakie lampy zmieniasz swojego Rama jezeli moge wiedziec ?? Led czy zwykle ?

Link do lamp jakie już są na składzie celnym...

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SONAR-02-03-04-05-06-DODGE-RAM-ALTEZZA-LED-TAIL-LIGHTS_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem1e593352cdQQitemZ130345554637QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.