Jump to content

Zwiększenie DMC na Haku

hanyskrosno
 Share

Recommended Posts

Witam . Mam pytanie , ktoś podczas pierwszej rejestracji w kraju wpisał w dowód rejestracyjny mojego Rama że może on holować przyczepę o masie całkowitej 2000 kg z hamulcem , w drugim Ramiku którego miałem DMC przyczepy było 3200 kg . Teraz pytanie czy jest szansa na ściągnięcie od producenta pojazdu pełnej homologacji , bo bez tego nie da rady zmienić DMC na haku . Chyba że ktoś już coś takiego robił i podpowie mi jak to zrobić . Na pewno się odwdzięczę jakimś dobrym trunkiem :)

Dodam że w karcie pojazdu w pozycji gdzie powinno być wpisane DMC przyczepy nie mam nic , a w dowodzie nagle się znalazło 2000 kg .

Pozdrawiam

Pewnie niewiele pomoże, ale zawsze coś.

Miałem u siebie w dowodzie dmc przyczepy niehamowanej 450kg, a hamowanej 3,5t. Aby zmienić owe 450 kg na 750kg pojechałem na stację diagnostyczną, gość pogrzebał w jakimś katalogu i wystawił kwit na zmianę. Od tamtej pory mogę ciągać przyczepy w zasadniczo pełnym zakresie do 3,5t.

Może wystarczy zrobić przegląd częściowy ?

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

"zrobiłem" != "zleciłem"

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Dziękuję za odpowiedz . Opinie rzeczoznawcy już mam , homologacje na hak holowniczy również , ale na stacji diagnostycznej Pan szanowny nie wie jak to zrobić . Teraz tylko spróbuję zrobić ksero dowodu rej od kogoś kto ma takiego Dodga i wtedy spróbuję . Ale następny problem , u mnie na terenie nikt nie ma tak fajnego auta :) :)