Jump to content
wojpow

Dodge Ram 5.7 4x4 TRAKCJA zima

Recommended Posts

Panowie, jak zachowuje sie Ram zimą na śliskich, oblodzonych, ośnieżonych, górskich drogach?

Bardzo często robię trasę Milówka,Koniaków,Istebna i do Wisły przez Kubalonkę. Zwykle są tam bardzo złe warunki drogowe, strome podjazdy/zjazdy, serpentyny. Zastanawiam się , jak taki wielki, ciężki samochód będzie sobie wtedy radził...?

Kolego często tam jeździłem do Koniakowa do Ochodzity od strony Lalik i powiem tak tylko na dobrych zimowych oponach ,około 150-200 kg na pace z włączonym napędem na 4 koła było bez stresowo :-))

Na zapietym napędzie, dobrych oponach wdrapywalem się pod stoki narciarskie w Austrii bez problemu. Jedynie włos staje dęba jak na zjedzie pozwoli mu się za bardzo rozpędzić hehe

Na tym odcinku jest taki cholerny podjazd ze starej wypolerowanej kostki granitowej w dodatku z zakrętem ...zawsze kiedy wracałem z Koniakowa a był mrozik to naprawdę uważnie pokonywałem tą cholerna kostkę..wolałem już 20 cm śniegu na drodze niż oblodzona granitową kostkę na zjeździe :-D

W Austriackich górach zimą: Pod górkę 4x4 bez problemów. Za to zjazdy na ośnieżonych stromych serpentynach były dość stresujące ciężkim, podsterownym klamotem z lekkim tyłem :roll: . A rowy były już miejscami pozajmowane przez inne auta :mrgreen:

Na tym odcinku jest taki cholerny podjazd ze starej wypolerowanej kostki granitowej w dodatku z zakrętem ...zawsze kiedy wracałem z Koniakowa a był mrozik to naprawdę uważnie pokonywałem tą cholerna kostkę..wolałem już 20 cm śniegu na drodze niż oblodzona granitową kostkę na zjeździe :-D

Znam to miejsce:)))) niekiedy jeżdzę przez Kameszniecę ( Koronka) na skróty ale tam duuuuży spadek

[ Dodano: 2016-07-07, 23:33 ]

A na łańcuchach próbowaliście jeździć? Można kupić łańcuchy do taczki?

Oczywiscie ze mozna kupic, najwazniejszy jest jednak zdrowy rozsadek i pamietaj zeby dociazyc tyl. 150 kg robi duza roznice. Ja wrzucam zawsze kilka workow z piaskiem, po pierwsze docisna dupe a po drugie mam czym podsypać kola jak sie wpierdziele w zaspe :-P