Skocz do zawartości

Jestem po remoncie silnika i w końcu szczęśliwy


PJ

Rekomendowane odpowiedzi

W Miliczu na AMcars Manii jeszcze byłem, potem coś tam jeszcze pojeździłem aż w końcu w Warszawie auto przestało palić na 1 gar. Myślałem że to cewka, a okazało się że posypało się wszystko. Rozebraliśmy motor i okazało się że przyczyną braku kompresji na 2 garach były wypalone tłoki, zawory itd.

Szukałem nowego silnika VIN5 ale to nie takie proste. Ktoś tam sprzedawał za 6 koła na allegro ale jak zacząłem wnikać w przebieg temat zamknąłem. Postanowiliśmy remontować silnik tym bardziej że wcześniej zrobiłem wały, skrzynię i inne. Miało być w miarę szybko i w przeliczeniu ciut drożej niż zakup "nowego" starego silnika. Auto odebrałem wczoraj, koszt remontu z nowymi tłokami, zaworami, generalnie co się dało jest nowe, ze szlifem wału, bloku bla bla bla, zamknął się w 17000 zł!!!

Jeździ pięknie, trwało to pół roku aż zapomniałem jakim mój eF jest zajebistym autem. W wolnej chwili rozpiszę Wam co ile kosztowało, może komuś się przyda.

Mój eF to 2004 rok 5.4 silnik Vin 5

1935720_10207807725504404_3806123601235573129_n.jpg?oh=3802fc414237d182a46a2b2053d2a1d6&oe=57900390

PJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

oj silnik wyciagalismy sami, szlif robila mi szlifiernia, czesci sam targalen, silnik składał znajomy mechanik, jedyny ktoremu moglem zaufac, wkladal do auta i uzbrajal kto inny, koszt zamknal sie w 17000 zl

 

[ Dodano: 2016-04-21, 21:00 ]

Poza tym to najlepsze auto na świecie. Teraz na nowych koleczkach :)

Wpadnij do Milicza do sie chlopaki przywitaja :P

PJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
tak 17 pyklo ale wymienione wszystko co sie dalo. Przy okazji waly itd. Generalnie pierdoly podnosily koszt drastycznie. Sam szlif to 4000...

 

powinni wystawic Ci pomnik z napisem " klient nasz pan i dobroczyńca " :mrgreen:

 

wersja napisu podległą autocenzurze .. ;-) .

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.