Skocz do zawartości

Ram 4.7 rzucił palenie


romancybul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjentem jest Ram 4.7 z 2007r. z lpg. W trakcie jazdy spadł z obrotów i zgasł. Po ponownym odpaleniu nie wkręcał sie na obroty, potem przeszło. Dojechałem do domu i już nie zapalił. Iskra jest świece mokre. Po wymianie świec bez zmian. Nadal nie zapala.

Błąd sondy, ale ten błąd jest od zawsze. Doszedł błąd czujnika ciśnienia oleju. Z tym czujnikiem już kiedyś były problemy ale mimo ze wskazówka wariowała to auto jeździło normalnie. Sprawdziłem ciśnienie manometrem i jest ok.

No i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele pomogę, ale opisze mój przypadek z "trudnym paleniem".

Auto Ford F150 4.2.

Zapalam zawsze na benzynie, instalacja LPG sekwencja sama z automatu wchodzi w tryb pracy przy tem. ok 30'C.

Auto pracujące na benzynie, czy to na zimnym, czy ciepłym silniku nie chciało pracować poprawnie, nie reagowało na pedał gazu, nie wchodziło na obroty. przerywało, kichało, i cuda niewidy się działy.

Komputer wskazywał brak sygnału z czujnika mapsensora i coś nie halo było z ciśnieniem na dolocie, do tego przez cały czas świeciła się kontrolka sondy.

Miałem pecha i mój mapsensor jest wraz zaworem EGR, więc musiałem wymienić zawór z masensorem w nim umieszczonym, niestety było drogo :-/ .

Po tej wymianie nastąpiła niewielka poprawa, silnik nadal bardzo źle pracował, i bardzo nierówno chodził.

Mechanik polecił mi zatankować auto do pełna i dolać do paliwa substancji czyszczącej wtryskiwacze więc zrobiłem jak kazał i nastąpił cud :-D , auto zaczęło normalnie pracować po ok. 100 przejechanych kilometrach :lol: .

Wyjeździłem cały bak, teraz zatankuje raz jeszcze i kolejny bak na paliwku sobie Fordzik teraz polata sobie na paliwie, niech biedaczysko przypomni sobie biedę i USA jak żłopał paliwko zamiast łykać ruski Gaz :-D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.