Skocz do zawartości

zakup części ze stanów


volen

Rekomendowane odpowiedzi

pogmerałem trochę na necie, wyszperałem kilka części z carparts.com, nacisnąłem proceed, żeby zanabyć w uczciwy sposób i przekierowało mnie na jakieś bongo-bongo żeby zapłacić...

wszystko fajnie, ale koszt części (150$) mniejszy niż koszt przesyłki (200$) więc tak sobie myślę, że jeszcze kilka części dogrzebię, powiedzmy w ciągu dwóch tygodni

a propozycja moja jest taka, że może ktoś też chce coś ściągnąć z USA, to można by jednym transportem szarpnąć i zrobić ściepę na koszt transportu

no, chyba że ktoś zna inne sposoby lub ma inne pomysły?

pozdrowienia, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiliśmy takie rzeczy na forum o broni, ale jak turbany wylądowały w dwóch wieżach wszystko się pokićkało i nie było już takie proste i oczywiste. Ale tu masz racje taki zakup zbiorowy jest tańszy w transporcie, co nie zwalnia od innych kosztów takich jak cło ?. Ktoś się tym musi zająć od początku do końca i potem w Polsce rozesłać to, do wszystkich zamawiających.

Nie zawsze wyglądało to tak kolorowo :-/ .

Jak zorganizujesz taki zakup to ja pewnie się też do tego przyłączę, bo potrzebuję kilka rzeczy, które tu w Polsce nie są dostępne :-/ .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja to widzę tak: każdy chce się podłączyć, ale nikt nie chce tego ogarniać

 

hehe

a ja z Tadeuszem się dogadałem :)

ale mogę wam podpowiedzieć

 

jak macie jakieś pierdy z rock np z rock auto to zakupy grupowe są bez sensu

bo tam trzeba liczyć tak, że jak jest mały pierd to wysyłka do PL to 8.5$

każdy kolejny dokładany do koszyka podnosi cenę wysyłki

 

jak pierdów jest dużo to momentalnie koszty wysyłki przewyższają koszty detali do tego dochodzi jeszcze wysyłka z różnych magazynów czyli jeden chce pierd A drugi B trzeci C i jak dobrze się trafi to jedno zamówienie jest wysyłane 3 osobnymi przesyłkami czyli jak by każdy sobie sam kupił

 

Można tez zrobić tak

zmontować konto na kurier us wysłać to na adres w stanach przesyłka po stanach w rock auto przy pierdach to 2-5$ jak już nazbieramy tych fantów to w kurier robimy konsolidację przesyłki

najtańsza przesyłka lotnicza z 10% odsetkiem kontrolowanych na cle to 23$ za 4 funty każdy następny funt 3$

 

ewentualnie znaleźć interesujące nas fanty na ebay z darmową wysyłką po US i przesłać je sobie skonsolidowane przez kurier us

 

z ciekawostek to wysyłka z rock auto gołych drzwi do RAM'a to 2500$ :)

ale jeszcze takich manewrów nie robiłem więc na razie mogę tylko pomóc przy kartonach :)

tdi engines are for senior citizens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, dobra, ja to mogę poogarniać, tylko ludziów szukam, Waldek się zgłosił, więc jakoś możemy powoli coś myśleć - proszę na priv jakieś info, powymieniamy się telefonami, jeden kolega z 3city na razie gdziesik wyjechał, a może też by chciał coś konkretnego - jak się nie pali nikomu, to za 2-3 tygodnie można zacząć tak na poważnie :)

Przemek

pozdrowienia, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Panowie nie wiem jak to wygląda w USA, jakie są procedury, co i kto gdzie wysyła.

Wiem tylko jedno, że aby coś takiego się udało jeden z Nas musi to robić od początku do końca, bo inaczej jest bałagan.

Wspominałem Wam w pierwszych postach tego tematu o tym, że na innym forum tak robiliśmy i działało.

Na PW tu na forum uzgodniliśmy co i kto chce. potem nasze zamówienia zostały na forum skompletowane przez jednego z kolegów i złożył zamówienie w USA.

Przesyłka była jedna na jego adres, po otrzymaniu przesyłki każdy indywidualnie odbierał sobie towar, lub zlecał wysłanie w Polsce na adres który podawał.

W sumie jest to proste, teoretycznie, w praktyce już nie do końca, bo wiem, że na koniec były zgrzyty o koszty przesyłki z USA.

Przesyłkę (cenę) podzielono na równe części wśród zamawiających, i tu zaczęły się schody :-| . Jeden miał zamówioną pierdołę, która mieściła się do koperty, drugi zamówił paczkę 30 kg a koszty były równe :roll: , więc powstał lekki kwas, ale rozeszło się po kościach i wszyscy byli zadowoleni.

Sprowadzaliśmy rzeczy które w Polsce nie były dostępne, a jak już komuś udało się coś znaleźć to z prywatnego eksportu w chorych pieniądzach, więc i tak każdy z Nas wyszedł do przodu i było po sprawie.

Pozdrawiam

Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, jeśli zasady są omówione zawczasu, to tylko debil będzie się żołądkował. Chyba, że nie były... :lol:

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zrobić tak - wszystko zamowic na kupujemywusa.com - tam już się zajma tym, żeby to jedna paczka lub kilkoma dotarlo do polski, lotniczo lub morska droga - a jak pierdoly to z rockauto.com do polski idzie w kilka dni - pisze z doswiadzenia bo kupowałem wszytkimi tymi sposobami, nawet skrzynie biegow... teraz opony musze kupic wiec mogę i ja się dorzucić do wspólnej przesylki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, jeśli chodzi o koszty przesyłki to rzeczywiście proponuję procentowo od wartości zamówienia zrobić, żeby nie było zgrzytów.

Kombinuję, żeby zamówienie składać w poniedziałek 7 marca, jeżeli kupujemywusa.com Wam pasuje, to działajmy

Pozdrawiam Przemek

pozdrowienia, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, jeśli zasady są omówione zawczasu, to tylko debil będzie się żołądkował. Chyba, że nie były... :lol:

Potrafisz podczas procesu składania zamówień wyeliminować - debili - :lol: .

Z doświadczenia wiem, że to trudna sprawa, tak samo jak w życiu co dziennym.

Ale należy być optymistą, i wierzyć w to, że podczas składania zamówień, ani podczas rozliczeń końcowych przesyłek nikt nie zasłuży na miano - debila - :-/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

drodzy moi klubowicze :-)

grupowy zakup części z USA udał się nadzwyczaj - okazało się jedynie przy okazji, iż potrzebuję numer EORI, którego nie miałem, ale dało się załatwić.

jankesi wysłali części na drugi dzień, załatwienie EORI zdjęło tydzień z życia,

opłata cła jednak lepsza jest według faktur, gdyż zależności celne dla normalnego człowieka są nie do zrozumienia, części silników, jak reaktory nuklearne, zawiasy to części gumowe, super zabawa generalnie :)

 

i wbrew malkontentom - zgrzytów żadnych nie było, silna grupa w postaci jednego kupującego, pełny i sprawiedliwy podział kosztów (cło/VAT), na wszystko fakturki i - pięknie poszło, nikt się nie kłócił, nikt nie wydziwiał :-P

 

tak więc zachęcam resztę do podobnych eksperymentów :p

 

w przyszłym miesiącu być może będę ściągał felgi...

a może i nie :p

 

z podrowieniami

pozdrowienia, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzewam temat 

Bede kupowal pare gratow w usa jak ktos co potrzebuje to moge pomoc w zakupie ,sprowadzeniu ,zainereswanych zapraszam na priw,od razy nadmienie - czas oczekiwania uzalezniony od kilku czynnikow ja wysylal bede droga morska czyli okolo 4 tygodnie plus ew czas dla UC - A Z TYM BYWA ROZNIE 

 

@VOLEN   A po co  jest ten numer eori ,kupowalem w usa i do tej pory nie potrzebowałem tego numeru 

Edytowane przez robisum1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Taki odpowiednik naszego polskiego NIP ?

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

 

GRUPA SPEED CAR

Multiagencja Ubezpieczeniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.