Jump to content

Pierwszy przegląd techniczny dodge ram 2500

WendzioPL
 Share

Recommended Posts

Witam. Kupiłem w usa rama 2500 z 2011 roku 5 osobowy. Mam pytanie do właścicieli lub osób w temacie odnośnie przeglądu technicznego. Jako co ma być rejestrowany samochód. W jednej stacji mi mówią, że to auto ciężarowe powyżej 3.5 tony i muszę instalować tacho i najlepiej jescze ogranicznik !! Na drugiej stacji, że można jako osobowy o masie pow 3.5 tony i nie trzeba wtedy tacho. Co jest zgodne z przepisami??

Jesli zarejestrujesz powyzej 3.5t to bedziesz potrzebowal viatolla i prawko kat.C, jesli to auto prywatne to nie potrzebujesz tacho, jesli auto na firme to juz musisz miec. Wybor nalezy do ciebie, mozesz zanizyc mase i bedzie do 3.5t tylko przemysl to dobrze bo pozniej juz tego nie zmienisz.

Pozdrawiam

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

• 2 weeks later...
  • Administrators

Jazda bez tachografu:

pojazdami lub zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 ton używanymi do niezarobkowego przewozu rzeczy – dotyczy wyłącznie przewozów wykonywanych prywatnie, niezwiązanych z jakąkolwiek działalnością gospodarczą.

Wiec jeśli nie na firmę to nie musisz zakładać tacho.

Ogranicznik prędkości to chyba powyżej 12 ton DMC

Ja miałem Rama 2500 który był zarejestrowane na 3500 DMC, tylko on był z 96r i jego masa własna była w okolicy 3100 kg, twój pewno sporo przytył i już możesz śmiało się zbliżyć do 3,5 t.

Sam musisz zdecydować, czy robisz to na legalu, oficjalnie go ważysz i wbijają mu te 4500 DMC, czy szukasz obejścia i robisz go z premedytacją na 3,5 DMC.

Na tym forum nie dowiesz się jak to zrobić i nie znajdziesz takiej osoby, musisz sam znaleźć kogoś kto bardzo kocha amcary i lubi zapach papieru wydawanego przez NBP ;-)

Aaaa, chodzi o rama 2500 zarejestrowanego do 3,5 t. Z wpisu wywnioskowałem, że chodzi o wersję (model) 3500, który waży jeszcze więcej. Teraz rozumiem :-P

Podpisuję się pod tym, co napisał Sebastian. Od nowego roku warunki na stacjach diagnostycznych odrobinkę się zaostrzyły ale PRL nadal jest krajem cudów (teraz może nawet bardziej niż wcześniej...) i Poczet Królów Polskich jest w stanie wiele załatwić ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...