Skocz do zawartości

Pierwszy przegląd techniczny dodge ram 2500


WendzioPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem w usa rama 2500 z 2011 roku 5 osobowy. Mam pytanie do właścicieli lub osób w temacie odnośnie przeglądu technicznego. Jako co ma być rejestrowany samochód. W jednej stacji mi mówią, że to auto ciężarowe powyżej 3.5 tony i muszę instalować tacho i najlepiej jescze ogranicznik !! Na drugiej stacji, że można jako osobowy o masie pow 3.5 tony i nie trzeba wtedy tacho. Co jest zgodne z przepisami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zarejestrujesz powyzej 3.5t to bedziesz potrzebowal viatolla i prawko kat.C, jesli to auto prywatne to nie potrzebujesz tacho, jesli auto na firme to juz musisz miec. Wybor nalezy do ciebie, mozesz zanizyc mase i bedzie do 3.5t tylko przemysl to dobrze bo pozniej juz tego nie zmienisz.

Pozdrawiam

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Jazda bez tachografu:

pojazdami lub zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 ton używanymi do niezarobkowego przewozu rzeczy – dotyczy wyłącznie przewozów wykonywanych prywatnie, niezwiązanych z jakąkolwiek działalnością gospodarczą.

 

Wiec jeśli nie na firmę to nie musisz zakładać tacho.

Ogranicznik prędkości to chyba powyżej 12 ton DMC

 

Ja miałem Rama 2500 który był zarejestrowane na 3500 DMC, tylko on był z 96r i jego masa własna była w okolicy 3100 kg, twój pewno sporo przytył i już możesz śmiało się zbliżyć do 3,5 t.

 

Sam musisz zdecydować, czy robisz to na legalu, oficjalnie go ważysz i wbijają mu te 4500 DMC, czy szukasz obejścia i robisz go z premedytacją na 3,5 DMC.

 

Na tym forum nie dowiesz się jak to zrobić i nie znajdziesz takiej osoby, musisz sam znaleźć kogoś kto bardzo kocha amcary i lubi zapach papieru wydawanego przez NBP ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, chodzi o rama 2500 zarejestrowanego do 3,5 t. Z wpisu wywnioskowałem, że chodzi o wersję (model) 3500, który waży jeszcze więcej. Teraz rozumiem :-P

 

Podpisuję się pod tym, co napisał Sebastian. Od nowego roku warunki na stacjach diagnostycznych odrobinkę się zaostrzyły ale PRL nadal jest krajem cudów (teraz może nawet bardziej niż wcześniej...) i Poczet Królów Polskich jest w stanie wiele załatwić ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.