Skocz do zawartości

Witam wszystkich ja tu pierwszy raz


pynio

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH

to moje pierwsze występy na forum (ogólnie) wiec proszę o pomoc i wyrozumiałość.

Od dłuższego czasu chce kupić PickUp-a, na początku zachorowałem na RAMa 1500 5,7 z 2005r (te okolice) ale po jakimś czasie spodobał mi się F-150 FX4 5,4 też ok 2005r.

i terza to już jestem rozerwany i zmieszany ;-)

 

Ma to być pierwszy mój pickup.

 

moja rodzinka to 4 osoby i pies.

 

czy może ktos pokierować:

typowe problemy, usterki

awaryjność

na co zwrócić uwagę przy zakupie

itp.

 

pozdrawiam wszystkich i dzięki za wszystkie wskazówki.

gdzie mój PicKup...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :-D

Jak chcesz familię wozić pickupem to celuj w pełnowymiarowa kabinę- Crew Cab .

Jak kupisz zadbany egzemplarz i sam będziesz dbał to nic nie wyskoczy. Te samochody zostały zbudowane do ciężkiej roboty. Mają proste konstrukcje i żywotne silniki. Dostęp do części jest u "Nas" dość bogaty a ceny części dla obu marek bardzo zbliżone. Fani Dodge będą chwalić tę markę. I nic dziwnego, bo Ram to bardzo solidny wóz, znajdź z silnikiem Hemi a kumple się zesrają z wrażenia. . Ja mam Forda F-150, to harpagan na każdą okazję. Dla mnie to cukierek , którego nie można pogryźć. Nie do zaj...nia . Generalnie trudno doradzić komuś co ma wybrać. Ważne byś kupił coś zadbanego, kupisz gówniany wóz to się zrazisz i czar pryśnie. Przeklniesz pickupy, Amerykę i wszystkich Indian z rezerwatu ;-)

Jeśli jesteś wiernym fanem pickupa, jak większość z tego Szanownego grona, to według mnie każdy z wymienionej powyżej marki sprawi Ci ogromną radość z użytkowania.

Nie napalaj się na pierwszego odpicowanego pickupa. Rozczarowanie może Cię dopaść już w drodze powrotnej do domu.

Życzę Ci dużej rozwagi przy zakupie, jednocześnie gwarantuję wiele frajdy i zadowolenie z niezależności posiadania PICKUP'A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Słowo pisane Parkera weź sobie głęboko do serca bo gość wie co mówi. i użyj rozumu przy kupnie jak radzi.

Jak już masz rodzinę to życia zakosztowałeś, i jak wiesz mózg mamy wszyscy rozum już nie tak do końca :lol: .

Kupisz odpicowanego, ale zaniedbanego technicznie, to lipa, czar pryśnie i zostaną niemiłe wspomnienia, po pickupie i USA, no może Indian pal licho bo co Oni temu winni :lol: .

Ja kupiłem F 150 i nie żałuję wyboru, dopóki nie widzę na drodze jadącego RAMa ;-) .

Nie szukałem za długo bo czasu nie miałem i nie mam go nadal :-/ , ale Tobie warto obejrzeć kilka egzemplarzy zanim coś wybierzesz.

Cóż obawiam się, że wybór będzie większy w RAMach, F 150 na aukcjach w kraju jest jak na lekarstwo.

Podpowiadam wersję King Range, w końcu będziesz woził rodzinę, więc komfort i wygląd się liczy.

 

Pozdrawiam i udanego zakupu życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie ma wszystkim i dzięki za podpowiedzi.

 

RAMa jednego oglądałem i powiem że myślałem ze będzie większy.

I tak pomyślałem o F150ce, widziałem na parkingu z "4 furtki" i jest WIELKI przy RAMie

Tak mi się wydaje.

F150 podoba mi się z tymi pół-drzwiami z tyłu ale na żywo nie widziałem.

I ta wielkość mi się też podoba.

Domyślam się że na prostej hemi vs 5,4 forda, będzie szybszy ale nie o to mi chodzi.

Jeśli ktoś by mógł streścić jak to jest z tymi kabinami

i jaka różnica jest miedzy FX a tymi innymi, że liczniki są inne i plastiki na nadkolach to widzę ale czy coś je różni pod spodem czy to taki tylko bajerki a to to samo pod spodem?

Czas akurat przy tym samochodzie mnie nie goni.

ale mam nadzieje że coś znajdę do wakacji :-D

 

Jeszcze raz dzięki pewnie będę się jeszcze pojawiał i pytał co i jak...

 

[ Dodano: 2016-01-15, 18:02 ]

co myślicie o :

http://olx.pl/oferta/ford-f-150-fx4-supercab-CID5-IDduB8W.html#5f5e63e5bc

 

http://olx.pl/oferta/ford-f150-5-4-triton-CID5-IDdeSjH.html#05b06a3d71

 

ten granatowy ma chyba szerszą pakę?

 

nie mają za wiele bajerów :cry:

 

[ Dodano: 2016-01-15, 18:12 ]

lub

http://olx.pl/oferta/ford-f-150-pick-up-CID5-IDddtN7.html#51c42a072f

gdzie mój PicKup...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten biały ma jak by poszerzone błotniki ale to chyba zwężona paka

więc ten granatowy ma szerszą.

 

doczytałem też to co pisałem o kabinach i oznaczeniach

tu

https://www.fordf150.net/specs/04f150over.php

 

[ Dodano: 2016-01-15, 19:30 ]

dzwoniłem do pana od białego i do pana od granatowego.

 

Ten granatowy ma u nas w kraju 3-go właściciela miał wymienione drzwi (czy ma to znaczenie)

 

Ten biały, pan go rok temu sprowadził chyba z USA ponoć był trafiony w koło lewe(chyba)

wyskoczyło "jabłko wahacza od góry" bo trafił w krawężnik błotnik też wymienił dla świętego spokoju, stwierdził.

ma zdjęcia jak było uszkodzone.

gdzie mój PicKup...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pynio szanowny , te "pół drzwi" jak piszesz to jest wersja by wozić na robotę do Texasu Meksykańców i to tych co na pace nie chcą leżeć. Jam ma tą wersję ,ale ja nie kupiłem samochodu dla rodziny . To jest dobry wybór by na tylne "zica" rzucić jakąś monterkę z narzędziami, ciuchy na przebranie, pudło z katalogami firmowymi itd....... Tam Kochanej Rodzinki nie umieścisz , może tylko dzieci. Mierz bracie tylko w pełnowymiarowa kabinę.

Pickup150 dobrze radzi- doskonały wybór to wersja KING RANCH . Zapytaj Kassei'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.